Aktualności

Jak unijne pieniądze zmieniły Pomorze? Przyjdź na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Przez trzy dni, od piątku, 11 do niedzieli 13 maja będzie można wziąć udział w licznych wydarzeniach edukacyjnych i kulturalnych, a także zobaczyć niedostępne na co dzień miejsca. Wszystko za darmo lub za niewielką opłatą.

Smartfonem lub kartą zbliżeniową. Tak już niedługo będziemy płacić za wspólny bilet na Pomorzu

Jeden bilet dla wszystkich przewoźników ma trafić do Pomorzan za dwa lata. Dzięki temu pasażer podróżując różnymi środkami komunikacji za cały przejazd zapłaci z góry. System pomoże też wybrać najkorzystniejszą cenę.

Kolejne rekordy pomorskiego rynku pracy. Wyprzedzamy nawet Unię Europejską

Po raz pierwszy w historii tak dużo osób pracuje na Pomorzu. Wskaźnik zatrudnienia jest wyższy niż przeciętnie w UE. W 2017 r. w Pomorskiem wyniósł 72,7 proc., podczas gdy unijna średnia to 72,1 proc. To także więcej niż średnia dla Polski (70,9 proc.).

Smart Blue Regions, czyli co zrobić, aby rozwijać morską energetykę wiatrową. Eksperci debatowali o współpracy w rejonie Morza Bałtyckiego

Co Pomorze może zaoferować partnerom z Europy, aby na Bałtyku powstawały wiatrowe elektrownie? Na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy warsztatów Smart Blue Regions w gdańskiej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Najlepsze pomorskie produkty i potrawy będą walczyć o Bursztynowy Laur. Do wygrania prestiżowy tytuł i nagrody finansowe

W konkursie mogą wziąć udział producenci żywności oraz restauratorzy. Zmierzą się w dwóch kategoriach – potrawa i produkt, a w kategorii produkt oceniane będą dodatkowo cztery podkategorie. Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku 4 czerwca 2018 roku.

Do podziału jest 6,5 mln zł. Weź udział w konkursie i wypromuj swoją firmę za granicą

Pomorscy przedsiębiorcy będą mogli otrzymać dofinansowanie na udział w międzynarodowych targach, wystawach i misjach gospodarczych. Pula środków w konkursie organizowanym przez Agencję Rozwoju Pomorza wynosi 6,5 mln zł. Nabór wniosków rozpocznie się 21 maja 2018 r.

Chcesz przeprowadzić się na Pomorze? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o regionie na jednej stronie

Wystartowała strona internetowa Live more. Pomerania, czyli kompendium wiedzy adresowane do wszystkich zainteresowanych studiami, pracą i mieszkaniem na Pomorzu.

Wsparcie na działania po obu stronach granicy. Można już składać wnioski o dofinansowanie w programie Polska-Rosja

Rozpoczął się pierwszy nabór w ramach programu Polska-Rosja 2014-2020. Wartość dostępnych środków wynosi ponad 41,4 mln euro. Wnioski o dofinansowanie projektów można składać do 16 lipca 2018 r.

Czy nanotechnologia jest bezpieczna? O obiektach, których rozmiar mieści się w granicach 1–100 nanometrów w sopockiej kawiarni

Kawiarnia Naukowa Bałtyckiego Festiwalu Nauki zaprasza na 110. spotkanie. Kwietniowym gościem będzie prof. dr hab. Beata Grobelna z Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp jak zawsze jest wolny.

Jak legalnie zatrudnić cudzoziemca? Specjalne szkolenie dla agencji zatrudnienia

Ponad 130 przedstawicieli agencji zatrudnienia, Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Pracy i powiatowych urzędów pracy szkoliło się w temacie zatrudniania cudzoziemców. Rozmawiano m.in. o zezwoleniach na pracę sezonową, czyli nowej formie rekrutowania obcokrajowców.

Archiwum wiadomości