Aktualności

Z Bydgoszczy prosto na Kaszuby. Ruszają weekendowe połączenia kolejowe

Już 23 czerwca 2018 r. uruchomione zostaną bezpośrednie połączenia kolejowe z Bydgoszczy przez Czersk do Kościerzyny. Pociągi kursujące latem na tej trasie umożliwią mieszkańcom i turystom dojazd do atrakcyjnych miejsc na Kaszubach.

Powstaną oczyszczalnie ścieków i kanalizacje sanitarne. 12 gmin z Pomorskiego otrzyma unijne dofinansowanie

Prawie 88 milionów złotych będą kosztować przebudowy istniejących i budowa nowych oczyszczalni ścieków. Powstaną również dziesiątki kilometrów kanalizacji sanitarnych. 20 czerwca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego podpisano umowy na unijne wsparcie dla 12 projektów.

Wakacyjny rozkład jazdy. Sprawdź, dokąd dojadą dodatkowe pociągi

Jak szybko i bezpiecznie dojechać na bałtyckie plaże albo kaszubskie jeziora i lasy? Oczywiście pociągiem. W lecie rozkład jazdy będzie lepiej dopasowany do potrzeb. Będą też zupełnie nowe relacje.

Chcesz wypromować swoje produkty na rynku chińskim? Od tego miasta warto zacząć

Dla polskich eksporterów, zwłaszcza żywności i produktów luksusowych, Hongkong może być bramą na rynek chiński. Co trzeba zrobić, żeby rozkręcić biznes na Dalekim Wschodzie? Dowiesz się na seminarium, które odbędzie się w piątek, 29 czerwca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Nagrody dla kociewskiej glómzy i cytrynowej szpajzy. Bursztynowe Laury Marszałka Województwa Pomorskiego przyznane

Wiemy już, jakie potrawy podbiły serca i podniebienia jurorów podczas niedzielnego Konkursu Kulinarnego o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego Pomorskie Smaki. Konkurs to jedna z atrakcji Pomorskiego Święta Produktu Tradycyjnego.

Transport między Polską a Szwecją ma być szybszy. Porozumienie Pomorza i Blekinge otwiera drogę do Bałtyckiej Autostrady

W 2023 roku autostrada morska jeszcze sprawniej połączy Pomorze z Karlskroną. Samorządowcy Polski i Szwecji chcą jak najlepszej komunikacji przez Morze Bałtyckie. W Gdyni podpisano porozumienie o współpracy w ramach korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk.

Prawie 500 stoisk, wystawy zwierząt, rzemiosło ludowe, regionalne przysmaki i koncerty. Jubileuszowe Żuławskie Targi Rolne

Wystawy ptactwa egzotycznego i drobiu ozdobnego, gołębi i królików. Najpiękniejsze okazy koni, bydła mlecznego i mięsnego. Maszyny i urządzenia do prac polowych. Koncerty – w sobotę zagra Babsztyl, a w niedzielę – Trzy Gitary.

Rekordowo niska stopa bezrobocia. Jak wyglądał rynek pracy na Pomorzu w maju 2018

Nadal spada stopa bezrobocia (5,1 proc.) w naszym regionie i jest najniższa od początku powstania województwa pomorskiego. Według wstępnych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z maja 2018 r., taki wynik plasuje Pomorskie na 4. miejscu w kraju. Przed nami są wielkopolskie – 3,4 proc., śląskie – 4,7 proc. i małopolskie – 4,9 proc.

Twój głos ma znaczenie. Ruszają konsultacje społeczne dotyczące przekopu Mierzei Wiślanej

Przekop przez Mierzeję Wiślaną, jeden z głównych projektów rządu Prawa i Sprawiedliwości, ma powstać w miejscowości Nowy Świat. Budowa ma rozpocząć się pod koniec roku. Szacowany koszt to 880 mln zł. Konsultacje społeczne dotyczące tej inwestycji rozpoczynają się 13 czerwca.

Porozmawiajmy o morskich startupach i innowacyjnych technologiach. Konferencja Inteligentnych Specjalizacji Pomorza

Będą rozmowy o konkurencyjności przemysłu morskiego, digitalizacji i ochronie środowiska. Nowatorskie startupy z Pomorza zaprezentują swoje projekty.

Archiwum wiadomości