Aktualności

To wielka szansa dla przemysłu stoczniowego. Dofinansowanie udziału w prestiżowych targach stoczniowych w Niemczech

Targi SMM w Hamburgu to największe światowe wydarzenie w branży stoczniowej. Prezentuje się na nich kilka tysięcy wystawców. Zainteresowane firmy z Pomorza mogą uzyskać dofinansowanie z Agencji Rozwoju Pomorza. Zgłoszenia – do 6 lipca 2018 r.

Będą zmiany w śródmieściu Pucka. Budynki zyskają nowy wygląd, a mieszkańcy centrum wsparcia i liczne usługi społeczne

W ramach rewitalizacji śródmieścia Pucka powstaną centrum wsparcia rodzin i klub społeczny. Place i podwórka zostaną odnowione. Będzie też nowy park. Całe centrum zostanie objęte monitoringiem.

Nowe połączenie do Skandynawii. Jesienią częściej polecimy do Helsinek

Linie lotnicze Norwegian to drugi przewoźnik, który będzie latać z Gdańska do Helsinek. Pierwszy samolot wystartuje z Gdańska 29 października 2018 r.

To zupełnie nowa jakość na ulicach Starogardu Gdańskiego. 11 polskich autobusów Autosan już od soboty będzie wozić pasażerów

Pojazdy są klimatyzowane i wyposażone w monitoring. W pojazdach zamontowane SA biletomaty. Autosany zastąpią 10 starych wysłużonych pojazdów.

Kolejowa brama do Kartuz otwarta. Pasażerowie mogą już korzystać z nowego dworca

Trzy lata temu pociągi wróciły na kartuski dworzec. Nowoczesny budynek dworcowy został uroczyście otwarty 26 czerwca 2018 r. Będą kasy biletowe, poczekalnia, a nawet biblioteka. Rewitalizację przeszedł również teren wokół dworca.

Rozmawiali o nowoczesnych technologiach w branży morskiej i logistycznej. Konferencja w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości

Ponad 80 gości przybyło do gdańskiego Startera posłuchać o przyszłości rozwoju gospodarki morskiej w naszym regionie. Konferencja przyciągnęła ekspertów z bogatym doświadczeniem w branży oraz start-upy z ich innowacyjnymi rozwiązaniami.

Tam, gdzie kolej nie dociera, dojedziemy autobusem. Sprawdź wakacyjne połączenia do pomorskich letnisk

Jak co roku, w wakacje przewoźnicy autobusowi na najpopularniejszych liniach uruchamiają dodatkowe połączenia. Zobacz, jak dojechać do Krynicy Morskiej, Karwi lub Wdzydz.

Z Bydgoszczy prosto na Kaszuby. Ruszają weekendowe połączenia kolejowe

Już 23 czerwca 2018 r. uruchomione zostaną bezpośrednie połączenia kolejowe z Bydgoszczy przez Czersk do Kościerzyny. Pociągi kursujące latem na tej trasie umożliwią mieszkańcom i turystom dojazd do atrakcyjnych miejsc na Kaszubach.

Powstaną oczyszczalnie ścieków i kanalizacje sanitarne. 12 gmin z Pomorskiego otrzyma unijne dofinansowanie

Prawie 88 milionów złotych będą kosztować przebudowy istniejących i budowa nowych oczyszczalni ścieków. Powstaną również dziesiątki kilometrów kanalizacji sanitarnych. 20 czerwca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego podpisano umowy na unijne wsparcie dla 12 projektów.

Wakacyjny rozkład jazdy. Sprawdź, dokąd dojadą dodatkowe pociągi

Jak szybko i bezpiecznie dojechać na bałtyckie plaże albo kaszubskie jeziora i lasy? Oczywiście pociągiem. W lecie rozkład jazdy będzie lepiej dopasowany do potrzeb. Będą też zupełnie nowe relacje.

Archiwum wiadomości