Aktualności

Gdyńska Szkoła Filmowa wygrała w ubiegłym roku. Kto zdobędzie tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej 2017?

Które miejsca na Pomorzu są bezpieczne dla mieszkańców, ciekawe dla turystów i atrakcyjne dla przedsiębiorców? Rozpoczęła się XII edycja prestiżowego konkursu o nagrodę marszałka województwa pomorskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 sierpnia 2017 r.

Inwestycja w odpady? To się opłaca. Będzie czyściej i taniej. W pomorskich gminach powstaną miejsca segregacji śmieci.

Punkty zostaną wybudowane między innymi w: Skarszewach, Cewicach, Dzierzgoniu i Ustce. Dzięki temu mieszkańcy oszczędzą pieniądze i zyskają czystsze otoczenie.

W tych miejscach będzie żyło się lepiej. Ponad 115 milionów złotych unijnej dotacji na rewitalizację pomorskich miast

Odbudowa zniszczonych dróg i chodników. Uporządkowanie parków. Renowacja budynków mieszkalnych. Przede wszystkim jednak pomoc społeczna oraz stworzenie nowych miejsc pracy. Takie mają być najważniejsze efekty działań rewitalizacyjnych w Gdyni, Tczewie, Kartuzach i Wejherowie.

Chcesz wygrać 10 tysięcy złotych? Weź udział w maratonie projektowania, by ułatwić podróżowanie niepełnosprawnym

Jak ma kupić bilet osoba niewidoma czy nie zgubić się na lotnisku, nie słysząc komunikatów? Rozwiązania tych i wielu innych problemów podejmą się 9 i 10 czerwca 2017 r. programiści w Gdańsku i Krakowie.

Amerykańska firma elektroniczna przenosi produkcję z Chin na Pomorze. Kilkaset nowych miejsc pracy

W ostatnich latach Polska i Pomorze stały się ważnym producentem elektroniki. W województwie pomorskim w sektorze elektronicznym pracuje już 17 tys. osób. – Liczba ta niedługo wzrośnie do blisko 20 tysięcy – uważa Anna Rajzer z Invest in Pomerania.

W Stoczni Nauta powstaje coraz więcej statków. Skończyli trawler rybacki, teraz budują okręt... szpiegowski

W Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta w Gdańsku zwodowano trawler rybacki "Rockall". To już dziesiąty statek, jaki stocznia zbudowała dla duńskiej stoczni Karstensens Skibsvaerft. Finalnym odbiorcą będzie armator Astrid Fiskeri.

Będzie taniej i bardziej ekologicznie. Blisko 121 milionów na modernizację szkół, urzędów i budynków mieszkalnych

Inwestycje będą realizowanie między innymi w: Jastrzębiej Górze, Kiełpinie, Przetoczynie oraz w Jodłownie. To kolejne miejscowości, w których będzie tańsze ogrzewanie i czystsze powietrze.

Gryf Gospodarczy 2017. Nagrodzono liderów pomorskiej przedsiębiorczości. „Wybór jest coraz trudniejszy" [ZDJĘCIA]

Statuetki Gryfa Gospodarczego przyznano siedmiu przedsiębiorstwom. Jedno zostało uhonorowane podwójnie. W tym roku po raz pierwszy przyznano też wyróżnienie za całokształt działalności. Nagrody wręczono podczas finałowej gali, 5 czerwca 2017 r. w Dworze Artusa w Gdańsku.

Do kogo trafi Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy 2017? Już dzisiaj poznamy laureatów konkursu

Gryf Gospodarczy jest jedną z najbardziej cenionych nagród w naszym regionie, przyznawaną od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego. Statuetkę otrzymują najlepsze przedsiębiorstwa na Pomorzu. Tegorocznych zwycięzców poznamy podczas uroczystości, która odbędzie się o godz. 14.00 w Dworze Artusa w Gdańsku.

Ruszył montaż czerwonych wiat na gdyńskich przystankach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Kronika budowy PKM [FILM]

Prace budowlane na linii kolejowej Gdynia – Kościerzyna ani na moment nie zwalniają. PKM pokazała kolejny film z budowy. Na przystanku Gdynia Karwiny montowane są właśnie pierwsze elementy charakterystycznych dla linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wiat peronowych.