Aktualności

Ważny dzień dla Nowego Dworu Gdańskiego. Prawie 6 milionów złotych na inwestycje

Ekologiczne ciepło, szkolenia oraz staże dla bezrobotnych. Takie projekty zrealizuje Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W gminie Żukowo będzie tanie i ekologiczne ogrzewanie. Projekt termomodernizacji budynków dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego

Inwestycje będą realizowane w Chwaszczynie, Pępowie, Leźnie i Skrzeszewie. W tych miejscowościach ogrzewanie będzie tańsze, a powietrze czystsze.

Konferencja „Miasta w Internecie". Elektroniczne dowody osobiste i Internet w każdej szkole. Kiedy będzie to możliwe?

Samorządowcy z całej Polski w Gdańsku rozmawiają o transakcjach bezgotówkowych w urzędach, cyfrowych dowodach osobistych, ułatwieniach dla pacjentów, inteligentnych miastach i dostępie do szybkiego Internetu w każdej szkole oraz gminie.

Z Bałtyku nad Adriatyk. W Gdańsku debatowali nad zintegrowaniem transeuropejskiego transportu

Terminale logistyczne, drogi, koleje i transport drogą rzeczną - jak je rozwijać, aby tworzyły korytarz transportowy?

Szukasz pracy sezonowej? Zobacz, jakie są oferty i ile możesz zarobić

Barman w sezonie wakacyjnym może zarobić 17 zł za godzinę, recepcjonista – 16 zł a kasjer – 14 zł. Ofert pracy sezonowej jest coraz więcej, ale rąk do pracy jak na razie coraz mniej. Czy pracodawcy będą musieli walczyć o pracowników?

Rybny potentat inwestuje w Gdańsku. W centrum biznesowym będzie ponad sto nowych miejsc pracy

Marine Harvest, największy producent łososia na świecie, otworzy w Gdańsku centrum usług biznesowych. To kolejna inwestycja Norwegów na Pomorzu.

Partnerstwo publiczno-prywatne na Pomorzu. Od teorii do praktyki [KONFERENCJA]

Szansą a zarazem wyzwaniem dla administracji i przedsiębiorców jest realizacja wspólnych projektów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza na konferencję organizowaną 21 czerwca 2017 r. w Gdańsku, popularyzującą tę formę działania wśród samorządów oraz innych instytucji publicznych z województwa pomorskiego.

Nowy most nad Motławą. Tłumy na otwarciu podnoszonej kładki dla pieszych na Ołowiankę

Oficjalne uruchomienie kładki dla pieszych na Ołowiankę odbyło się w sobotę, 17 czerwca 2017 r. ok. godz. 21.30. Otwarciu nowego mostu towarzyszyła muzyka rozbrzmiewająca z pobliskiej Filharmonii Bałtyckiej. Kilka tysięcy ludzi wzięło udział we wspólnym przejściu na drugi brzeg Motławy.

Kim są brokerzy eksportowi? Dowiedz się, na czym polega ich praca i w czym pomagają przedsiębiorcom

Sukces firmy odniesiony zagranicą nie jest dziełem przypadku. Wymaga od przedsiębiorcy zaangażowania, przygotowania personelu, pozyskania odpowiednich środków finansowych, znalezienia partnerów do współpracy, dostosowania produktu lub usługi do specyfiki danego rynku. Ważna jest także pomoc uzyskana od brokerów eksportowych.

Jak pomóc rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. Urzędnicy krok po kroku wyjaśnili jak zdobyć na to środki unijne

Do wydania są prawie 33 miliony złotych. Wnioski o dofinansowanie można składać do 21 lipca 2017 r.