Aktualności

Chcesz sprawdzić się w zbieraniu truskawek na czas? Weź udział w II Festiwalu Truskawek Kaszubskich

Niepowtarzalna okazja do sprawdzenia się na polu truskawkowym. Może zostaniesz mistrzem zbierania truskawek kaszubskich 2017? Wyjątkową atrakcją będzie bicie rekordu w przygotowaniu największej porcji deseru z truskawek kaszubskich.

Truskawki: świeże, przerobione na dżemy i soki, w ciastach i deserach. Święto truskawki i produktów regionalnych w Gdańsku

Na odwiedzających czeka ok. 20 straganów z regionalną żywnością i rękodziełem, a oprócz degustacji i sprzedaży truskawek, będzie można nabyć swojskie wędliny, sery, miody, pierogi i ciasta przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich.

Rozpoczyna się modernizacja stacji Gdańsk Główny. Będą utrudnienia dla podróżnych

Nowe perony, windy i schody ruchome oraz zabytkowe wiaty. Tak będzie wyglądał gdański dworzec po remoncie

Duże zmiany w komunikacji kolejowej na trasie Słupsk – Miastko. Od 3 lipca 2017 r. jeżdżą zastępcze autobusy

Rozpoczyna się modernizacja linii z Ustki do Miastka. Będą wybudowane nowe perony i przejścia podziemne. Po remoncie pociągi pojadą nawet 100 km/godz.

Imigracja to wyzwanie i wielka szansa dla Pomorza. Pomorscy liderzy podpisali deklarację współpracy na rzecz integracji imigrantów

Samorządowcy z Pomorza i przedstawiciele 12 miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich podpisali dwie deklaracje dotyczące integracji miast współpracy na rzecz imigrantów.

Biskupia Górka, Nowy Port, Dolne Miasto – te dzielnice będą nie do poznania. Zaczyna się wielka rewitalizacja Gdańska

Ponad 76 milionów złotych z RPO przeznaczono na remonty i pomoc mieszkańcom w trudnej sytuacji. Będą nowe chodniki i zieleńce. Powstaną świetlice dla dorosłych i dzieci.

Dwa dni rozmów o integracji imigrantów na Pomorzu. Konferencja „Miasta Integrujące. Integracja = Bezpieczeństwo”

Według oficjalnych danych w Polsce przebywa 300 tys. cudzoziemców, z czego ponad 11 tys. zamieszkuje województwo pomorskie. Samorządy naszego regionu postanowiły połączyć siły, by wspólnie opracować strategię integracji nowych mieszkańców regionu.

Polska – Rosja. Co dalej ze współpracą z obwodem kaliningradzkim? „Zaczynamy już działać”

W unijnym programie o współpracy transgranicznej między Polską a Rosją wkrótce będzie można składać wnioski, gdyż pod koniec lipca 2017 r. zaczyna się pierwszy nabór, który potrwa 3 miesiące.

Statek długi jak cztery boiska piłkarskie. Podczas swojego dziewiczego rejsu zawinął do gdańskiego DCT [GALERIA]

OOCL Hong Kong przypłynął do Gdańska. To prawdziwy gigant wśród statków transportowych. Na swoim pokładzie może przewieźć ponad 21 tysięcy kontenerów.

Masz więcej niż 30 lat i nie masz pracy? Mamy dla ciebie dobrą propozycję

Blisko 3 mln złotych przeznaczonych jest na pomoc bezrobotnym z Pomorza. Uczestnicy projektu przejdą kursy zawodowe i trafią na staże. Są jednak pewne warunki.