Aktualności

Przystanek PKM Gdynia Karwiny rośnie w oczach. Kolejny element infrastruktury gotowy [FILM]

Są już elementy czerwonych wiat oraz splot torów. Teraz wykonano kładkę nad torami, która połączy perony.

Połączenie z Gdańska do Amsterdamu wielkim hitem. KLM będzie latać dwa razy dziennie

Już od 29 października 2017 r. z Gdańska do Amsterdamu będzie można polecieć rano i po południu. Nowy lot umożliwi dogodne przesiadki na cały świat.

Bank Gospodarstwa Krajowego szuka instytucji finansowych chętnych do udzielenia pożyczek. Skorzystają z nich przedsiębiorcy

Pakiet „Pożyczka Inwestycyjna" i „Pożyczka Profilowana" oraz „Pożyczka na innowacje" to kredyty dla firm realizujących inwestycje na terenie województwa pomorskiego. Do przetargu stanąć mogą banki, banki spółdzielcze oraz fundusze pożyczkowe, które będą pełnić rolę pośredników finansowych. Termin składania ofert upływa odpowiednio 17 sierpnia oraz 19 września 2017 r.

Nowe umiejętności i pomoc bezrobotnym. Puck oraz Uniwersytet Gdański

Na początku lipca rozstrzygnięto konkurs na dofinansowanie 40 projektów dla osób bezrobotnych. Podpisano też umowy między Urzędem Marszałkowskim a Uniwersytetem Gdańskim i gminą Puck na 2 działania, które przygotują do zawodu osoby o niskich kwalifikacjach.

Coraz więcej osób podróżuje samolotem. Wzrost liczby pasażerów na gdańskim lotnisku

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku od stycznia do czerwca 2017 r. obsłużył ponad 2 mln osób. Oznacza to ponad 14-proc. wzrost w porównaniu z I półroczem 2016 r.

Ogrzewanie w sopockich szkołach? Już niedługo będzie ekologiczne i tanie

Ponad 9 milionów złotych otrzyma Sopot na przeprowadzenie termomodernizacji budynków 25 szkół i przedszkoli.

Kolejny rekord na linii PKM. Półtora miliona pasażerów w pierwszej połowie 2017

Liczba pasażerów na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej cały czas rośnie. Zapowiada się rekordowy rok.

Pomorskie firmy nastawione na rozwój. Dofinansowanie podnoszenia kwalifikacji i kształcenia ustawicznego

W rozwoju współczesnej gospodarki coraz większego znaczenia nabiera koncepcja uczenia się przez całe życie (ang. life-long learning), której założeniem jest stwarzanie warunków i promowanie nauki trwającej od urodzenia aż do końca życia człowieka. Jak to wygląda w praktyce w Pomorskiem?

Pomorskie w centrum światowego biznesu. Co piąty inwestor pochodzi zza oceanu

Przedsiębiorcy ze Stanów Zjednoczonych doceniają pod względem inwestycyjnym region Europy Środkowo-Wschodniej. Województwo pomorskie znajduje się w czołówce miejsc, w których amerykańscy inwestorzy lokują swoje centra usługowe i operacyjne.

Będziemy żyli dłużej i najchętniej mieszkali na wsi. Jakie są prognozy dla Pomorza do 2050 r. [INFOGRAFIKA]

W 2050 roku liczba ludności w dużych miastach w całej Polsce będzie niższa niż w 2016 r. Za to w Pomorskiem znacznie wzrośnie liczba mieszkańców wsi. Sporo osób będzie szukało azylu za miastem. Urząd Statystyczny w Gdańsku przygotował prognozy zmian dla województwa pomorskiego na najbliższe 33 lata.