Aktualności

Bursztynowa biżuteria, warsztaty dla artystów i autorskie wystawy. Trzy dni Międzynarodowych Targów Bursztynu

Na targach 6-9 września 2018 r. dowiesz się, jak rozpoznać bursztyn, weźmiesz udział w konferencji naukowej, warsztatach złotniczo-bursztynniczych oraz wyjątkowych wystawach. Będzie też okazja, by podziwiać najpiękniejsze wyroby bursztynników z całego świata.

Lotnisko w Gdańsku ma najlepszą strefę wolnocłową. Delikatesy i restauracja w jednym dostały prestiżową nagrodę

Strefa wolnocłowa gdańskiego lotniska została uznana za jedną z najlepszych tego typu przestrzeni wśród wszystkich polskich lotnisk. Otrzymała wyróżnienie na międzynarodowej konferencji w Helsinkach.

Nie tylko Prabuty, Bytów czy Słupsk. Zakończył się pierwszy etap wielkiej termomodernizacji na Pomorzu

Szkoły, budynki biurowe oraz rejony dróg wojewódzkich czy budynki zarządów parków krajobrazowych. Łącznie 21 budynków jednostek samorządu województwa pomorskiego zyskało nowe życie. Są nie tylko tańsze w eksploatacji i ekologiczne, ale i wyglądają estetyczniej.

Dobra wiadomość dla kierowców przejeżdżających przez Dębnicę Kaszubską. Droga wojewódzka 210 będzie modernizowana

Dzięki inwestycji kierowcy i piesi zyskają równą i bezpieczną drogę. W miejscowości wybudowany zostanie również nowy wodociąg. Prace będą kosztować ponad 15 mln zł i zakończą się w sierpniu 2019 r.

Pomorze rok po nawałnicy – pomimo upływu czasu, pomoc dalej jest potrzebna [WYWIAD]

Skala zniszczeń była ogromna. Pięć ofiar śmiertelnych, kilkadziesiąt tysięcy hektarów lasów, prawie 2,5 tys. domów i miliardy złotych. To skrócony bilans strat. Od tragicznej nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. minął już rok, ale ludzie w dalszym ciągu potrzebują wsparcia.

Jesteś lokalnym działaczem? Masz pomysł, jak zmieniać najbliższe otoczenie? Zgłoś się do programu Smart Metropolia

Wsparcie finansowe, a także udział w panelach dyskusyjnych w warsztatach podczas międzynarodowego kongresu. Uzyskaj stypendium Smart Metropolia. Pospiesz się, nabór podań kończy się 20 sierpnia 2018 r.

Wojewoda Drelich się chwali, marszałek Struk jest zniesmaczony

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich pochwalił się, że dzięki jego „skrupulatnym" staraniom Polska na likwidację skutków nawałnicy otrzymała z Unii Europejskiej 12,2 mln euro. Tymczasem pieniądze te zostały przyznane dopiero po interwencji samorządowców i wbrew pierwotnym intencjom rządu.

Gdyńska Szkoła Filmowa i ulica Stągiewna w Gdańsku. Kto zdobędzie tytuł na najlepszą przestrzeń publiczną na Pomorzu?

Jak zmieniać nasze najbliższe otoczenie, aby aktywizować lokalne społeczności oraz wspierać rozwój gospodarczy? Które miejsca w naszym regionie są najlepsze do życia? Odpowiedź na te pytania poznamy dzięki konkursowi na najlepszą przestrzeń publiczną województwa pomorskiego. Termin zgłoszeń mija 20 sierpnia 2018 r.

Pomorska misja gospodarcza do Izraela. Dowiedz się, jak robić interesy na Bliskim Wschodzie

Izrael jest jednym z najbardziej innowacyjnych państw świata. W badania i rozwój inwestuje blisko 5 proc. swojego dochodu narodowego. Dzięki funduszom z projektu Pomorski Broker Eksportowy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa dostaną szansę na nawiązanie kontaktów handlowych z izraelskimi firmami. Zgłoszenia na misję można składać tylko do 14 sierpnia 2018 r.

W dwie godziny z Pomorza do Charkowa. Już od października rusza nowe połącznie lotnicze z gdańskiego lotniska

Wizz Air ogłosił nowe kierunki lotów z polskich lotnisk. Wśród nowości są połączenia na wschodnią Ukrainę. Z Pomorza samolot poleci do Charkowa.

Archiwum wiadomości