Aktualności

Rozmawiali o nowoczesnych technologiach w branży morskiej i logistycznej. Konferencja w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości

Ponad 80 gości przybyło do gdańskiego Startera posłuchać o przyszłości rozwoju gospodarki morskiej w naszym regionie. Konferencja przyciągnęła ekspertów z bogatym doświadczeniem w branży oraz start-upy z ich innowacyjnymi rozwiązaniami.

Tam, gdzie kolej nie dociera, dojedziemy autobusem. Sprawdź wakacyjne połączenia do pomorskich letnisk

Jak co roku, w wakacje przewoźnicy autobusowi na najpopularniejszych liniach uruchamiają dodatkowe połączenia. Zobacz, jak dojechać do Krynicy Morskiej, Karwi lub Wdzydz.

Z Bydgoszczy prosto na Kaszuby. Ruszają weekendowe połączenia kolejowe

Już 23 czerwca 2018 r. uruchomione zostaną bezpośrednie połączenia kolejowe z Bydgoszczy przez Czersk do Kościerzyny. Pociągi kursujące latem na tej trasie umożliwią mieszkańcom i turystom dojazd do atrakcyjnych miejsc na Kaszubach.

Powstaną oczyszczalnie ścieków i kanalizacje sanitarne. 12 gmin z Pomorskiego otrzyma unijne dofinansowanie

Prawie 88 milionów złotych będą kosztować przebudowy istniejących i budowa nowych oczyszczalni ścieków. Powstaną również dziesiątki kilometrów kanalizacji sanitarnych. 20 czerwca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego podpisano umowy na unijne wsparcie dla 12 projektów.

Wakacyjny rozkład jazdy. Sprawdź, dokąd dojadą dodatkowe pociągi

Jak szybko i bezpiecznie dojechać na bałtyckie plaże albo kaszubskie jeziora i lasy? Oczywiście pociągiem. W lecie rozkład jazdy będzie lepiej dopasowany do potrzeb. Będą też zupełnie nowe relacje.

Chcesz wypromować swoje produkty na rynku chińskim? Od tego miasta warto zacząć

Dla polskich eksporterów, zwłaszcza żywności i produktów luksusowych, Hongkong może być bramą na rynek chiński. Co trzeba zrobić, żeby rozkręcić biznes na Dalekim Wschodzie? Dowiesz się na seminarium, które odbędzie się w piątek, 29 czerwca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Nagrody dla kociewskiej glómzy i cytrynowej szpajzy. Bursztynowe Laury Marszałka Województwa Pomorskiego przyznane

Wiemy już, jakie potrawy podbiły serca i podniebienia jurorów podczas niedzielnego Konkursu Kulinarnego o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego Pomorskie Smaki. Konkurs to jedna z atrakcji Pomorskiego Święta Produktu Tradycyjnego.

Transport między Polską a Szwecją ma być szybszy. Porozumienie Pomorza i Blekinge otwiera drogę do Bałtyckiej Autostrady

W 2023 roku autostrada morska jeszcze sprawniej połączy Pomorze z Karlskroną. Samorządowcy Polski i Szwecji chcą jak najlepszej komunikacji przez Morze Bałtyckie. W Gdyni podpisano porozumienie o współpracy w ramach korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk.

Prawie 500 stoisk, wystawy zwierząt, rzemiosło ludowe, regionalne przysmaki i koncerty. Jubileuszowe Żuławskie Targi Rolne

Wystawy ptactwa egzotycznego i drobiu ozdobnego, gołębi i królików. Najpiękniejsze okazy koni, bydła mlecznego i mięsnego. Maszyny i urządzenia do prac polowych. Koncerty – w sobotę zagra Babsztyl, a w niedzielę – Trzy Gitary.

Rekordowo niska stopa bezrobocia. Jak wyglądał rynek pracy na Pomorzu w maju 2018

Nadal spada stopa bezrobocia (5,1 proc.) w naszym regionie i jest najniższa od początku powstania województwa pomorskiego. Według wstępnych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z maja 2018 r., taki wynik plasuje Pomorskie na 4. miejscu w kraju. Przed nami są wielkopolskie – 3,4 proc., śląskie – 4,7 proc. i małopolskie – 4,9 proc.

Archiwum wiadomości