Aktualności

Symulator nauki jazdy, motopokazy, konkursy i koncert gwiazdy. Weekendowy piknik Widoczny = Bezpieczny

W Gdańsku w niedzielę, 23 września 2018 r. odbędzie się wyjątkowy piknik dla dzieci i dorosłych „Widoczny = bezpieczny". To impreza obowiązkowa dla miłośników motoryzacji oraz wszystkich ciekawych, jak bezpiecznie poruszać się na drodze.

Inwestycja w ekologię. Ponad 60 mln zł na ekologiczne źródła energii w pomorskich gminach

Niższe koszty ogrzewania i czystsze powietrze. Dzięki odnawialnym źródłom energii tak będzie w kilkunastu pomorskich miejscowościach. Efekty inwestycji zobaczymy już w przyszłym roku.

Chcesz eksportować swoje produkty do USA? Jak to zrobić, dowiesz się na specjalnym seminarium w Słupsku

Jak wejść na amerykański rynek? Jak odnaleźć się w tamtejszych przepisach? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas seminarium Discover and expand your business in America, 25 września 2018 r. w Słupsku.

„Na tę nagrodę trzeba ciężko zapracować”. Najlepsze firmy na Pomorzu wyróżniono Gryfami Gospodarczymi [ZDJĘCIA]

Statuetki Gryfa Gospodarczego przyznano liderom biznesu na Pomorzu. W tym roku wręczono także nagrodę specjalną Przedsiębiorca przyjazny imigrantom. Zwycięzców konkursu poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się 19 września 2018 r. w Dworze Artusa w Gdańsku.

Kłamstwa rządu o funduszach unijnych. Marszałek Struk oburzony: „Przecież to my wykorzystujemy je najlepiej"

PiS zarzuca samorządom rządzonym przez PO-PSL niewykorzystywanie środków unijnych. Marszałek Struk: „Chcielibyśmy, żeby rząd był tak dalece zaawansowany w realizacji projektów unijnych, jak samorządy, w tym samorząd województwa pomorskiego".

Na wschód, północ i na zachód. Wiosną polecimy z Gdańska do Kutaisi, Oslo i do Bremy

Linie lotnicze Wizz Air rozwijają bazę operacyjną w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Na lotnisku bazować będzie siódmy samolot, a podróżni zyskają nowe, atrakcyjne kierunki lotów.

II Metropolitalny Kongres Rewitalizacji. Jak finansować rewitalizację miast z udziałem kapitału prywatnego

Na II Metropolitalny Kongres Rewitalizacji do Gdańska przyjadą przedstawiciele samorządów i instytucji unijnych, biznesu oraz organizacji gospodarczych i społecznych z całej Polski. Kongres odbędzie się 27 i 28 września w kampusie Uniwersytetu Gdańskiego.

O wspólnym bilecie i specjalnych uchwytach dla pasażerów. Zaczął się Kongres Smart Metropolia [AKTUALIZACJA]

Podczas konferencji rozpoczynającej 20 września 2018 r. wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski zaprezentował wyjątkowe uchwyty dla pasażerów komunikacji miejskiej. Będą one jednocześnie informatorami o rozkładach jazdy, pojazdach i przystankach. To element pilotażu tzw. wspólnego biletu. Integracja komunikacji w Pomorskim to jeden z priorytetów samorządu województwa.

Do kogo trafi prestiżowa nagroda? Już dziś poznamy laureatów konkursu [GRYF GOSPODARCZY 2018]

Statuetkę Gryfa Gospodarczego otrzymają najlepsze przedsiębiorstwa na Pomorzu. W tym roku do konkursu zakwalifikowano aż 85 firm i organizacji. Zwycięzców poznamy w środę, 19 września 2018 r. podczas uroczystej gali w Dworze Artusa w Gdańsku.

Modernizacja linii kolejowych do Sierakowic, Bytowa czy Nowej Wsi Lęborskiej. 13 mln zł na dokumentację techniczną

Samorząd województwa pomorskiego przygotowuje modernizację i elektryfikację linii kolejowych. Zostanie opracowana dokumentacja dotycząca sześciu projektów. Całkowity koszt to 18 mln zł, prawie 13 mln zł pochodzić będzie ze środków SWP.

Archiwum wiadomości