Nowy szef Polskiej Filharmonii Bałtyckiej powinien mieć ukończone studia magisterskie, doświadczenie w pracy w instytucji kultury i potrafić zarządzać zespołem pracowników. Kandydaci mogą wysyłać swoje oferty do piątku, 28 lutego. Specjalna komisja wybierze nowego dyrektora filharmonii do 28 kwietnia.
Konkurs został ogłoszony w związku z końcem kadencji obecnego dyrektora – prof. Romana Peruckiego.
Doświadczenie, kontakty i pomysły na przyszłość
Wśród wymagań dla nowego dyrektora gdańskiej filharmonii są także: trzyletni staż pracy na stanowisku kierowniczym w instytucji kultury lub trzyletnie doświadczenie w pracy nad projektami artystycznymi. Przydatne będą międzynarodowe kontakty w świecie muzyki, znajomość języków obcych, umiejętności organizatorskie i łatwość w poszukiwaniu sponsorów dla projektów. Dodatkowo poszukiwana jest osoba, która zna przepisy prawa dotyczące samorządu terytorialnego i funduszy unijnych. By móc starać się o pracę w filharmonii, trzeba nakreślić wizję rozwoju tej instytucji, plany artystyczne i edukacyjne oraz zaproponować zarys repertuaru.
Dokumenty należy przynieść lub przesłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego do 28 lutego 2020 roku. Komisja konkursowa wybierze nowego szefa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej do 28 kwietnia 2020 roku. Dyrektor będzie pełnił swoją funkcję przez trzy, maksymalnie pięć sezonów artystycznych.
Szczegóły konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w dziale Ogłoszenia i komunikaty.