Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawostek z życia owadów nie tylko dziennych, ale również nocnych. Nauczą się też, w jaki sposób można obserwować, poznawać i doceniać bogaty świat motyli i ważek. Udział w warsztatach jest nieodpłatny, należy tylko wcześniej zgłosić chęć udziału.

 

Nocne łowy

Pierwszy dzień warsztatów rozpocznie się wykładem entomologa. Po części wykładowej uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach i zabawach. Na wieczór zaplanowano jeden z kluczowych punktów programu warsztatów – nocne świecenie na owady, czyli warsztaty rozpoznawania zwabionych w terenie motyli i innych owadów. Po rozpaleniu ogniska, uczestnicy będą obserwować płachtę płótna oświetloną reflektorem – światło zwabi nocne motyle. Trzeba będzie poczekać na pierwszych nocnych gości, ale ciekawe, jakie motyle zwabi światło reflektora?

 

 

Motylowe safari

Drugi dzień zapowiada się równie interesująco. Po krótkim wprowadzeniu, uczestnicy – zaopatrzeni w siatki entomologiczne i specjalne przewodniki do rozpoznawania motyli i ważek – wyruszą w teren. Ciekawe, co młodzi badacze natury złapią w siatki? Warsztaty odbywaja się już kolejny raz, są współfinansowane przez WFOŚiGW w Gdańsku.

 

 

 

Motyle i latające smoki – rodzinne warsztaty entomologiczne

  • Ośrodek Edukacji Ekologicznej
  • ul. Szkolna 1A
  • Szymbark

 

Program

2 sierpnia 2019 r., piątek
godz. 16-17 – przybycie uczestników
godz. 17-20 – krótkie przywitanie i pierwszy wykład
godz. 20 – rozpalenie ogniska
od godz. 21.30 – wabienie owadów nocnych

 

3 sierpnia 2019 r., sobota
od godz. 9 – drugi wykład i wyjście w teren
godz. 13-14 – zakończenie warsztatów

 

Zgłoszenia: