Jak ułatwić podróżowanie osobom niepełnosprawnym? Tym problemem zajmą się programiści hackathonu „Travel to the cloud”, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, a główna nagroda wynosi 10 tysięcy złotych.

 

Czym zajmą się uczestnicy konkursu?

Zadaniem uczestników jest stworzenie w ciągu 24 godzin prototypu rozwiązania technologicznego, które pomoże osobom niepełnosprawnym w podróżowaniu. Na świecie ponad miliard osób – niemal 14 proc. całej populacji – boryka się z niepełnosprawnością. Nieustannie spotykają się z przeszkodami, które utrudniają normalne funkcjonowanie w życiu codziennym, jak i podczas podróży. Jak bowiem kupić bilet, kiedy jest się niewidomym? Jak nie zgubić się na lotnisku, nie słysząc komunikatów? Czy należy informować przewoźnika, że poruszam się na wózku? Celem wydarzenia jest więc stworzenie produktu rozwiązującego te problemy i pozwalającego osobom niepełnosprawnym odczuwać większą przyjemność z eksplorowania świata.

 

Czas i miejsce maratonu projektowania

Hackathon będzie miał miejsce 9 i 10 czerwca w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku oraz w Krakowskim Parku Technologicznym. Dla trzech najlepszych pomysłów przewidziane są nagrody: I miejsce zostanie nagrodzone 10  tys. zł, II – voucherem podróżnym o wartości 800 zł na każdego członka zespołu, a ci, którzy zajmą III pozycję, otrzymają Amazon Echo Dot. Jest więc o co walczyć! Nie zastanawiaj się i dołącz, zapisując się na stronie Travel to the Cloud.

 

Kto może wziąć udział w konkursie?

W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno profesjonalni programiści czy product managerowie, jak i amatorzy – studenci oraz pasjonaci. Jeżeli masz swój zespół, to zgłoście się razem, jeśli nie – stworzysz go na miejscu. Organizatorzy zadbają o to, żeby wszyscy trafili do grup z ludźmi o różnym doświadczeniu – w końcu z różnorodności rodzi się najwięcej pomysłów. Ponadto, liczni specjaliści będą wspierać uczestników na miejscu, prezentując swoje przemyślenia albo wyjaśniając tajniki technologii i podpowiadając możliwe rozwiązania.