Targi w tym roku mają wymiar szczególny ze względu na uczestnictwo Polski jako kraju partnerskiego. To nie tylko miejsce nawiązywania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim miejsce prezentacji najnowszych technologii przemysłowych w wielu kluczowych branżach, takich jak m.in. robotyka, elektronika, inteligentne materiały, wykorzystanie energii i wiele innych.

 

Targi Hannover Messe 2017

Wystawy, odbywające się od 65 lat, są największym i najważniejszym spotkaniem firm z branży industrialnej. W tym roku swoją ofertę przedstawi około 6,5 tys. wystawców z 70 krajów. Organizatorzy spodziewają się odwiedzin ok. 200 tys. gości, z czego co trzeci odwiedzający przybywa do Hanoweru spoza Niemiec. Ponad połowa firm poszukuje na targach kontaktów do nowych dostawców.

 

Polska na targach

– W tym roku Polska jest krajem partnerskim tego wydarzenia, co oznacza szczególne miejsce wśród państw, które będą w Hanowerze – mówi prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, odpowiedzialnej za organizację ceremonii otwarcia. Polskie firmy w ramach Stoiska Narodowego mają możliwość zaprezentowania swoich ofert oraz skorzystania m.in. z form promocji udziału w międzynarodowych giełdach kooperacyjnych (spotkaniach b2b) dla branży przemysłowej, giełdzie kooperacyjnej EEN oraz Technology Cooperation Days.

 

Pomorze w Hanowerze

Jedenaście pomorskich firm z różnych branż, począwszy od elektromaszynowej, logistycznej, transportowej po informatyczną czy świadczącą usługi przemysłowe, zaprezentuje swoje oferty. Wśród wystawców są m.in. firma Terma, która pokaże maszyny Terma Max, służące do bezwykopowego układania rur wodno-kanalizacyjnych, energetycznych, gazowych, teleinformatycznych pod chodnikami, ulicami, podjazdami, ogródkami; Secespol – producent wymienników ciepła; ASSEL – zapewnia niezawodne i kompletne rozwiązania z zakresu produkcji kontraktowej w dziedzinie integracji elektromechanicznej i elektronicznej; Lotos Kolej – kompleksowo obsługuje największe zakłady przemysłowe; SSIL – świadczy usługi o wartości dodanej dla produktów na trasach między Afryką, Europą i Bliskim Wschodem; Lenmar – oferuje kompletne usługi logistyczne w Europie, Afryce, na Środkowym i Dalekim Wschodzie; Logistics Żuralski – producent palet oraz Narzędzia Hexo Pneumatic – producent maszyn dedykowanych do pracy w przemyśle, Effictory – dostarcza unikatowy system IT, który automatyzuje proces planowania produkcji oraz mierzy jej wykonanie w czasie rzeczywistym, Szkoła Morska w Gdyni – będzie prezentować Symulator Ratunkowej Łodzi Zrzutowej oraz Agencja Celna Complex Sad Małgorzata Sochaj.

 

Targi w mediach

– Każdego roku około 2,5 tys. przedstawicieli mediów z całego świata relacjonuje to wyjątkowe wydarzenie. To miejsce wymiany doświadczeń i wyznaczania trendów rozwoju biznesu na świecie. Zaprezentowanie się na takich targach pomorskich przedsiębiorców z atrakcyjna ofertą to ważne wydarzenie budujące markę Pomorza i kraju – mówi Marek Choromański, zastępca dyrektora Działu Rozwoju Przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Pomorza, organizatora stoiska regionalnego.