Klienci gdańskiego sklepu IKEA od 25 października do 28 grudnia 2019 r. mogli przekazywać maskotki na rzecz małych pacjentów Szpitala Dziecięcego Polanki im. M. Płażyńskiego w Gdańsku. W ten sposób zabrano 416 zabawek. Maskotki, którymi będą bawić się maili pacjenci mają działanie terapeutyczne, pomagają nie tylko w leczeniu, ale i rekonwalescencji.
Pluszaki zostały przekazane do szpitala 8 stycznia 2020 r.
Kolorowe i mięciutkie przytulanki
Zebrano 416 pluszaków. To mniej niż w 2018 r., ale za to większych gabarytowo, bo klienci IKEA wybierali maskotki również spoza kolekcji Sagoskatt, z której dochód w całej sieci IKEA jest przekazany na cele charytatywne (w tym roku w Polsce na edukację ekologiczną dzieci i młodzieży). Ponadto, dzięki akcji gdańskiego sklepu, pluszaki, nie tylko z limitowanej kolekcji, zostaną podarowane małym pacjentom Szpitala Dziecięcego Polanki.
– W działania dobroczynne angażujemy się od 16 lat. Co roku wybierana jest placówka, do której trafiają zebrane pluszaki. Tym razem ponownie kierując się sugestią naszych pracowników, wesprzemy Szpital Dziecięcy na Polankach – mówi Blanka Gniewkowska, marketing IKEA Gdańsk.
Terapeutyczne zabawki
W Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku, leczone są dzieci z całego województwa pomorskiego. Dlatego też potrzeby ofiarowania małym pacjentom czegoś, co może pocieszy w chorobie, są ogromne. Dzięki tak niewielkiej rzeczy jak maskotka, pobyt w placówce i proces rekonwalescencji może stać się dla nich lżejszy. – Maskotki odgrywają ogromną rolę w procesie powrotu dzieci do zdrowia. Dzięki nim dziecko czuje się pewniej i bezpieczniej – mówi Jarosław Cejrowski, rzecznik prasowy Szpitala Dziecięcego Polanki. – Pluszowa przytulanka to powiernik dziecięcych sekretów. Przyjacielska więź do maskotki buduje także relacje malucha z innymi rówieśnikami. Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie IKEA za zorganizowanie akcji, a wszystkim klientom, którzy kupili dla naszych małych podopiecznych pluszowe zabawki, składamy serdeczne podziękowania. Dzięki tym maskotkom łatwiej będzie znieść dzieciom traumę związaną z pobytem w szpitalu – tłumaczy Cejrowski.
Fot. źródło: Facebook/ Szpital Dziecięcy Polanki