To będą jubileuszowe 25. targi, podczas których nie zabraknie stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem i aranżacją ogrodów.

 

Wystawcy i uczestnicy

W ubiegłorocznej edycji było ponad 300 wystawców, w tym 150 firm oferujących bogaty wybór materiału szkółkarskiego – owocowego, ozdobnego i nasiennego, a także elementy architektury ogrodowej, wyposażenia ogrodów i mieszkań, nawozy i środki ochrony roślin. Nie zabrakło wystawców zajmujących się ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, a także polecających produkty pszczelarskie, materiały budowlane, systemy grzewcze, najnowsze osiągniecia motoryzacji i prasę fachową. Na Targach obecni byli również przedstawiciele organizacji rolniczych, agencji, izb rolniczych i doradztwa rolniczego. Podobnie będzie i w tym roku.

Podczas targów odbywa się Święto Mleka – impreza zorganizowana przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską Maluta z Nowego Dworu Gdańskiego. Jej celem była popularyzacja spożywania mleka i produktów mlecznych. W programie Święta Mleka, oprócz degustacji wyrobów mleczarskich OSM Maluta, zaplanowano konkursy o tematyce mleczarskiej.

 

Rzemiosło artystyczne i kulinaria

Na wystawie rzemiosła artystycznego kilkudziesięciu twórców ludowych zaprezentuje m.in. malarstwo, hafty, wyroby szydełkowe, rzeźbę, wyroby z bursztynu i srebra, z wosku pszczelego, ceramikę, wyroby z siana i słomy oraz kowalstwo artystyczne. Organizatorzy zadbali też o podniebienia odwiedzających – będzie można posmakować regionalnych produktów kulinarnych, które przygotują panie z kół gospodyń wiejskich.

 

Wystawy zwierząt

Dla miłośników zwierząt przygotowano wystawę gołębi i ptactwa ozdobnego oraz królików. Hodowcy zaprezentują najpiękniejsze i niezwykłeokazy – stowarzyszeń i wystawców indywidualnych. Wystawy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających.

 

Staropolski Przegląd Piosenki Biesiadnej

W ubiegłym roku, dla uświetnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczestnicy przeglądu wykonywali również utwory patriotyczne, dlatego impreza wyjątkowo zmieniła nazwę na Staropolski Przegląd Piosenki Patriotycznej i Biesiadnej. Podczas targów zespoły prezentują się przez dwa dni, w sobotę i niedzielę. Celem Przeglądu jest ożywienie i integracja amatorskiego ruchu artystycznego na wsi i w małych miasteczkach, sięganie do tradycji muzycznych regionu, tworzenie nowych opracowań znanych utworów oraz popularyzowanie wspólnego śpiewania. Podczas Przeglądu publiczność ma okazję posłuchać utworów prezentowanych przez wykonawców z Pomorza, Żuław, Powiśla, Kaszub, Kociewia i Warmii.

 

XXV Jesienne Targi Ogrodnicze

  • 7-8 września 2019 r., sobota-niedziela, godz. 9-17
  • Stare Pole