A dokładniej akcja zawita Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich w weekend 20 i 21 lipca. W ciągu dwóch dni będzie można skorzystać m.in z konsultacji onkologa i pulmonologa oraz zabiegów fizjoterapeutycznych, a także skorzystać z badań EKG, ciśnienia tętniczego i zmierzyć cukier.

W sobotę i niedzielę będzie również zbadać krew w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV (program Zdrowa Wątroba) oraz poddać się spirometrii (badanie objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego). Pacjenci będą mogli sprawdzić czy nie mają gronkowca, a chętni będą mogli poddać się też badaniu USG tarczycy. Fizjoterapeuci wykonają masaże i zastosują krioterapię miejscową. Porad udzielą pulmonolog, onkolog i dietetyk. A po badaniu EKG kardiolog skonsultuje wynik. Bezpłatnych porad w godzinach 10.00-18.00 udzielą pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Ostanie Pomorskie dla Zdrowia podczas Jarmarku Gryfitów w Słupsku, odbędzie się w niedzielę, 4 sierpnia w godz. 10.00-16.00. Konsultacje przeprowadzą specjaliści z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

20 lipca, sobota

21 lipca, niedziela,

EKG oraz konsultacja z kardiologiem,

spirometria (badanie pojemości płuc) i konsultacja z pulmonologiem,

pomiar wskaźnika BMI i  konsultacja z dietetykiem,

badania w kierunku wykrycia w organizmie gronkowca,

badanie krwi w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV (program Zdrowa Wątroba),

pomiar glukozy we krwi

pomiar ciśnienia tętniczego

 

pomiar glukozy we krwi,

pomiar ciśnienia tętniczego,

badanie krwi w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV (program Zdrowa Wątroba),

USG tarczycy,

konsultacje z onkologiem,

pakiet rehabilitacyjny z krioterapią (leczeniem zimnem), fotelem masującym, masażem

 

 

Pomorskie dla Zdrowia to letnia akcja organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i podległe szpitale. Głównym celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki nowotworowej dotyczącej raka piersi i skóry, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Co ważne zainteresowani bez skierowania i oczekiwania na wizytę będą mogli przebadać się m.in. u onkologa, kardiologa lub zbadać niepokojące znamiona u dermatologa.