Kampania promująca obraz Hansa Memlinga była już wielokrotnie wyróżniania, m.in. podczas 11th International Design Awards (IDA) w Los Angeles.

 

Dlaczego właśnie złota kula?

Kampanię promującą „Sąd Ostateczny” przygotowała na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku firma TOFU Studio. Jej pomysł został oparty na wykorzystaniu złotej kuli. Jako że stanowi ona kluczowy element ikonograficzny obrazu Hansa Memlinga, jest też podstawowym elementem budującym z nim skojarzenia.

Najpierw zostały zaprojektowane grafiki ze złotą kulą, wyeksponowaną na czerwonym tle z logo Muzeum Narodowego w Gdańsku. Dodatkowym elementem był tramwaj oklejony złotą folią, który mieszkańcy i turyści mogą podziwiać od ubiegłorocznych wakacji. Następnie model kuli został przeniesiony na fotografie wykonane w ramach sesji zdjęciowej wybranych miejsc w Trójmieście.

 

 

Kampania wyróżniona

Muzeum Narodowe w Gdańsku otrzymało drugą nagrodę w kategorii Kampanie promocyjno-marketingowe za projekt Złota Kampania, promującą obraz „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga oraz trzecią nagrodę w kategorii Identyfikacja muzeum za projekt Identyfikacja wizualna obrazu „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. Uroczysta gala wręczenia nagród miała miejsce 7 listopada 2017 r. w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Złota kampania została nagrodzona w maju 2018 r. podczas 11th International Design Awards (IDA) w Los Angeles – srebrem w kategorii Reklama drukowana oraz wyróżnieniem w kategorii Plakat. W lipcu 2018 r. TOFU Studio odebrało Nagrodę Miasta Gdańska za Promocję Kultury Miasta Gdańska im. Marcina Opitza. Kampania otrzymała też trzecie miejsce w przeglądzie Muzeum Widzialne 2017.