Świętowanie Dnia Matki w szpitalu uwieczni na zdjęciach profesjonalnych fotograf.

To, czego brakuje im na co dzień

„Dzień piękności i radości dla mam” przygotowany jest dla mam dzieci długotrwale hospitalizowanych oraz przebywających wraz z pociechami w placówkach dla samotnych matek. Kobiety te większość czasu spędzają przy łóżkach swoich dzieci, nierzadko zapominając o własnych potrzebach lub po prostu nie mając czasu i okazji na troskę o siebie. Fundacja „Dr Clown” z okazji Dnia Matki postanowiła uhonorować je i ofiarować im to, czego zwykle im brak: chwilę na relaks, zadbanie o urodę, ciało i ducha oraz czas tylko dla siebie.

– Będzie to wyjątkowy dzień, bo chcemy zatroszczyć się o mamy, które w obliczu choroby i długiej hospitalizacji swoich dzieci, spędzają kolejne dni w murach szpitalnych – mówi Natalia Budzyńska, Pełnomocniczka Regionalna Fundacji Dr Clown na Pomorzu. – Walczą o zdrowie swoich dzieci i często zupełnie zapominają o sobie. Dlatego chcemy podarować im chwilę dla siebie. Jak mało kto zasługują na to, aby ktoś zatroszczył się o nie. Nie wychodząc ze szpitala, będąc nadal w pobliżu swojego dziecka, skorzystają z sesji relaksacji, a makijażystka wykona im makijaż. Na koniec będzie jeszcze profesjonalna sesja zdjęciowa – opowiada.

Akcja „Dzień piękności i radości dla mam” odbywa się w dniach 23-27 maja 2018 r. Poza Gdańskiem objęła szpitale i domy samotnej matki w 13 miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Kielcach, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Turowie (k. Wielunia i Sieradza), Sosnowcu, Suwałkach, Szczecinie, Jaworznie (Śląsk) i Warszawie.

 

Projekt jest elementem programu „Terapii śmiechem i zabawą”, który realizuje Fundacja Dr Clown od 1999 roku w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami, za pomocą klaunady i empatycznych rozmów niosą uśmiech i likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. Odwiedzają rocznie prawie 60 000 osób w 170 szpitalach i placówkach specjalnych w ponad 80 miastach w całej Polsce. „Doktorzy clowni” z pomorskiego Oddziału Fundacji Dr Clown w zeszłym roku dotarli z terapią śmiechem do prawie 3500 pacjentów.