Słupsk. Podpisanie umów na aktywizację społeczno-zawodową

W poniedziałek 24 września, tuż przed rozpoczęciem XLIX Sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego w Słupsku (godz. 11.00 w Zamku Książąt Pomorskich – Muzeum Pomorza Środkowego, ul. Dominikańska 5-9) odbędzie się podpisanie umów na aktywizację społeczno-zawodową.

Gmina Ustka
Tytuł: „Morze możliwości” w Centrum Integracji Społecznej w gminie Ustka
Wartość projektu: 1 044 293 zł
Wartość dofinansowania: 887 649 zł

Projekt skierowany jest do 70 osób z terenu gminy Ustka, korzystających  z pomocy społecznej. Uczestnicy objęci zostaną kontraktami socjalnymi, a także opracowane zostaną dla nich indywidualne ścieżki reintegracji. W projekcie zaplanowano także udział doradcy zawodnego, który pomoże uczestnikom podjąć aktywność zawodową. Przez 9 miesięcy pod nadzorem instruktorów uczestnicy szkolić będą umiejętności, które pozwolą przygotować się do podjęcia pracy.   

 

Gmina Ustka
Tytuł: „Morze możliwości” w Centrum Integracji Społecznej w gminie Ustka
Wartość projektu: 1 044 293 zł
Wartość dofinansowania: 887 649 zł

Projekt skierowany jest do 70 osób z terenu gminy Ustka, korzystających z pomocy społecznej. Uczestnicy objęci zostaną kontraktami socjalnymi, a także opracowane zostaną dla nich indywidualne ścieżki reintegracji. W projekcie zaplanowano także udział doradcy zawodnego, który pomoże uczestnikom podjąć aktywność zawodową. Przez 9 miesięcy pod nadzorem instruktorów uczestnicy szkolić będą umiejętności, które pozwolą przygotować się do podjęcia pracy.   

 

Gmina Miasto Ustka
Tytuł: Postaw na pracę II
Wartość projektu: 540 000 zł
Wartość dofinansowania: 513 000 zł

Celem projektu jest zwiększone zatrudnienie osób dotkniętych i zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Uczestniczyć w nim będzie 36 osób w wieku aktywności zawodowej z terenu Miasta Ustka. Zaplanowano przeprowadzenie 3 naborów w latach 2018-2020. Wszyscy uczestnicy objęci zostaną kontraktami socjalnymi.  Reintegracja społeczno-zawodowa w CIS odbywać się będzie w formie warsztatów i zajęć. Efektem projektu będzie wzrost kompetencji niezbędnych na rynku pracy, zwiększenie potencjału rozwojowego, kompetencji społecznych i zawodowych osób biernych zawodowo.

 

Miasto Słupsk
Tytuł: Kierunek aktywność II
Wartość projektu: 1 349 444 zł
Wartość dofinansowania: 1 147 027 zł

Projekt „Kierunek aktywność II” skierowany jest do 90 osób korzystających z pomocy MOPR w Słupsku. Pracownicy socjalni uwzględniając zasoby, potencjał, predyspozycje uczestników wyznaczą każdemu uczestnikowi indywidualną ścieżkę reintegracji. Prowadzone będą warsztaty remontowo-budowlane, konserwatorsko-budowlane oraz prac twórczych. Uczestnicy skorzystają również z pomocy doradcy zawodowego oraz wezmą udział  w kursach i szkoleniach. W projekcie zaplanowano także działania promujące wolontariat wśród uczestników.

 

Gmina Słupsk
Tytuł: Czas na zmianę! – edycja 2
Wartość projektu: 223 936 zł
Wartość dofinansowania: 190 345 zł

Projekt skierowany jest do 15 niezatrudnionych osób z terenu Gminy Słupsk. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach z psychologiem, który przeprowadzi zajęcia z samooceny, komunikacji interpersonalnej, integracji oraz asertywności. Ponadto zorganizowane zostaną spotkania z doradcą zawodowym prowadzące do sprecyzowania i określenia celu działania, a tym samym wybrania odpowiedniego szkolenia zawodowego. Każdy  z uczestników odbędzie również trzymiesięczny staż u przedsiębiorcy zgodny z ukończonym wcześniej szkoleniem.

 

Gmina Kępice
Tytuł: Idziemy do pracy – z CIS-em aktywniej
Wartość projektu: 746 073 zł
Wartość dofinansowania: 634 162 zł

Projekt skierowany jest do 50 osób z gminy Kępice, które zagrożone są wykluczeniem społecznym. W projekcie zaplanowano cykl zajęć z doradcą zawodowym, job coachem, specjalistą ds. BHP oraz psychologiem. Uczestnicy wezmą także udział w praktycznej nauce zawodu u pracodawców oraz  warsztatach w CIS. Zorganizowane zostaną również szkolenia zawodowe w wybranych zawodach, zgodne  z  predyspozycjami uczestników. 

Dorota Patzer