Aktualności

Z mapą po dzielnicy z widokiem na Gdańsk i nie tylko. Harpuś na gdańskim Ujeścisku już w niedzielę

Fot źródło: facebook.com/dinoharpus/
Fot źródło: facebook.com/dinoharpus/

Ujeścisko to nie tylko bloki. Ta dzielnica ma wiele ciekawych i mniej znanych zakątków. Poznasz je podczas Dzielnicowej Imprezy na Orientacją Harpuś. Zabawa z mapą w lesie Kozaczej Góry już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2019 r.

 

DInO na Ujeścisku to kolejna w 2019 roku edycja Dzielnicowej Imprezy na Orientację Harpuś. Baza imprezy będzie w Chrześcijańskiej Szkole i Przedszkolu Montressori.

 

Ukryte punkty

Startujący w Harpusiu zawodnicy mają do wyboru cztery trasy. Różnią się one nie tylko długością, ale i poziomem trudności. Najłatwiejszą, która została tak wytyczona, aby bez problemów pokonały ją rodziny z dziećmi. Na najtrudniejszej zmęczą się nawet doświadczeni zawodnicy. Przebycie każdej trasy to kolejne punkty do odznaki imprez na orientację. Za najtrudniejszą można otrzymać nawet 40 punktów. Wszystkie szlaki zostały tak wytyczone, aby pokazać ciekawe zakątki tej, uważanej za zwykłą sypialnię, dzielnicy Gdańska. Po ukończeniu rywalizacji wśród uczestników losowane będą atrakcyjne nagrody i upominki. Każdy otrzyma też pamiątkowy dyplom.

 

Będzie wyjątkowo i eko!

Dzięki wsparciu Rady Dzielnicy Ujeścisko, mieszkańcy tej części miasta będą nie będą musieli płacić opłaty startowej. – Takie imprezy na orientację są doskonałą okazją do poznania swojej najbliższej okolicy oraz wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu i integracji mieszkańców. Dlatego zdecydowaliśmy się na sfinansowanie udziału mieszkańców dzielnicy w Harpusiu – mówi Sylwia Rydlewska-Kowalik, przewodnicząca Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Wystarczy zabrać ze sobą stary dowód osobisty lub rachunek za prąd czy zwykły list – Ważne żeby było tam wasze nazwisko i adres – dodaje. Nie po raz pierwszy organizatorzy imprezy zwracają też uwagę na aspekty ekologiczne. – To, że kładziemy nacisk na kontakt z naturą i czas na łonie przyrody, wiecie na pewno! Idziemy krok dalej. Na najbliższej edycji Harpusia dzięki wsparciu gdańskiego zakładu utylizacyjnego wszyscy chętni otrzymają w biurze worki i rękawiczki i będą mogli zrobić coś dobrego dla naszego otoczenia – zapraszają organizatorzy imprezy.

Szczegółowe informacje o Dzielnicowej Imprezie na Orientację na stronie organizatorów.

Program imprezy:

Od 10.30 – rejestracja uczestników

Od 11.00 – start na wybranej trasie (zespoły startują interwałowo, co minutę)

Do 14.00 działanie mety

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości