W trakcie spotkań będzie prowadzona otwarta dyskusja, na którą w szczególności organizatorzy zapraszają panie, mieszkanki dwumiasta (Ustka – Słupsk), które chcą podzielić się swoją opinią, punktem widzenia i sugestiami związanymi z kobiecością. Zeno przygotowuje też instalację oraz interaktywny performance z udziałem publiczności.

 

O tożsamości kobiet

Tak mówi artystka: „Moja twórczość skupia się na badaniu ograniczeń i paradoksów systemu patriarchalnego oraz jego wpływu na sferę społeczną, polityczną i ekologiczną”. – Podczas rezydencji w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce zrealizuję projekt poświęcony tożsamości kobiet, głównie macierzyństwu, pamięci i genealogii. Projekt obejmuje instalację oraz interaktywny performans z udziałem publiczności i uczestników warsztatów z zakresu teatru fizycznego, które planuję przeprowadzić w Słupsku. Moim celem jest badanie związków pomiędzy osobistą tożsamością a historyczną podmiotowością kobiet w naszym społeczeństwie oraz poszerzenie świadomości w zakresie upodmiotowienia ciała kobiet oraz zwierząt gospodarskich w patriarchalnym i kapitalistycznym społeczeństwie – wyjaśnia Zeno.

Gabriella Zeno – autorka, reżyserka i performerka. Tworzy sztuki widowiskowe. Działa na styku sztuki społecznej, politycznej i wizualnej. Ukończyła studia na wydziale literatury włoskiej Uniwersytetu Neapolitańskiego im. Fryderyka II oraz I.C.R.A Project Corporeal Mime – International Centre for the Research of the Actor (Włochy). Zgłębiała tajniki teatru fizycznego z Odin Teatret oraz tańca Butō z japońskimi mistrzami Akira Kasai i Masaki Iwana. Uczestniczyła w wielu festiwalach m.in.: Magfest Italia (2010-2011) Turyn (Włochy) Odin Week Festival 2015, Holstebro (Dania), Edinburgh Fringe Festival 2016 (Szkocja).

 

„Do wszystkich moich matek / To All my mothers” – spotkania z Gabriellą Zeno  

  • 15 i 22 listopada 2018 r., czwartek, godz. 17.00
  • 30 listopada 2018 r., piątek, godz. 18.00
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul.  Zaruskiego 1a
  • Ustka
  • wstęp – wolny

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej  

 

Baner