Aktualności

W Stoczni Nauta powstaje coraz więcej statków. Skończyli trawler rybacki, teraz budują okręt... szpiegowski

Wodowanie trawlera Rockall w Stoczni Nauta
Wodowanie trawlera Rockall w Stoczni Nauta. Fot. mat. prasowe

W Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta w Gdańsku zwodowano trawler rybacki "Rockall". To już dziesiąty statek, jaki stocznia zbudowała dla duńskiej stoczni Karstensens Skibsvaerft. Finalnym odbiorcą będzie armator Astrid Fiskeri.

 

Jednostka ma 69,9 m długości i 14,2 m szerokości, a jej zanurzenie wynosi 7,5 m. Pod względem parametrów technicznych zwodowany statek jest zbliżony do jednostek „Beinur" i „Grateful", które stocznia z Gdańska budowała dla Duńczyków w ostatnich latach.

 

Duńczycy są zadowoleni

Reza Sohrabian, szef marketingu Stoczni Nauta - Długotrwała współpraca i kolejne zlecenia są dowodem zaufania naszego klienta i zadowolenia z wysokiej jakości naszej pracy. Łącznie dla Duńczyków zbudowano już dziesięć statków. Powstaje siedem kolejnych. Budowa statków rybackich jest specjalnością Zakładu Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta. Od momentu uruchomienia zakładu w Gdańsku jesienią 2013 r. stocznia zakontraktowała łącznie 22 statki do połowu ryb.

 

Budują statek szpiegowski dla Szwedów

Oprócz statków rybackich w Naucie powstają także jednostki naukowo-badawcze i statki obsługowe dla sektora offshore. W ostatnim czasie Nauta pozyskała także ważny kontrakt na budowę w pełni wyposażonego statku wywiadowczego dla Szwedzkiej Marynarki Wojennej. Obecnie w zakładzie pracuje ok. 500 osób i zatrudnienie stale się zwiększa.

view szablon artykułu