Spot został wyprodukowany przez TOFU Studio na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku. Złota kula to symbol kampanii promocyjnej. Pojawiała się m.in. na plakatach reklamowych, unosząc się nad ulicą Mariacką, stadionem w Letnicy i dźwigami stoczniowymi.

 

Konkurs

Po raz czwarty amerykańskie stowarzyszenie International Awards Associate (IAA) ogłosiło zwycięzców Vega Digital Awards 2019, międzynarodowego konkursu digitalowego, ale także platformy do uhonorowywania kreatywnych i wiodących specjalistów z obszaru mediów cyfrowych. – Cieszę się, że te wszystkie utalentowane osoby otrzymały nagrody za tak dobrze wykonaną pracę – zauważył Kenjo Ong, dyrektor generalny IAA. – Jesteśmy dumni też z tego, że nasz konkurs może stanowić punkt odniesienia dla specjalistów cyfrowych na całym świecie, ponieważ z każdym rokiem stajemy się coraz szerszą grupą projektową – dodał Ong.

 

 

Konkurenci

Wszyscy konkurenci byli oceniani przez zespół wiodących osobowości kreatywnych, zgodnie z kompleksowymi i surowymi standardami. TOFU Studio jako zwycięzca zajęło pozycję wśród innych firm i marek, takich jak BMW Group, Walt Disney Studios Motion Pictures, Mastercard, CJ ENM, Lionsgate Entertainment, Prada, Cartier, Tommy Hilfiger, Monotype, Salvation Army, Longines, Pan Pacific Hotel Group, Airbus, Royal Canin, Sony Pictures / Marvel Studios i wiele innych.

 

 

Motyw złotej kuli

Namalowany przez Hansa Memlinga tryptyk „Sąd Ostateczny” znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku. Obraz jest uważany za jedno z dwóch najcenniejszych dzieł sztuki w Polsce, obok „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci z Muzeum Narodowego w Krakowie. Władze samorządowe, dostrzegając w nim ogromny potencjał dla promocji regionu i miasta, ogłosiły rok 2017 Rokiem Hansa Memlinga. To właśnie w ramach obchodów Roku Memlinga TOFU Studiu zlecono przygotowanie kampanii promującej obraz. Jej głównym celem miało być wzbudzenie zainteresowania tryptykiem wśród turystów i uświadomienie mieszkańcom regionu obecności tego bezcennego dzieła w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku.

 

 

Twórcy kampanii do budowy wizualnego przekazu wykorzystali usytuowaną w centralnej części obrazu złotą kulę, na której spoczywają stopy Jezusa Chrystusa. Na tym elemencie ikonograficznym, który symbolizuje doskonałość i nieskończoność, został oparty wielowymiarowy przekaz kampanii. Aby przedstawić związek dzieła z Gdańskiem, złota kula została przeniesiona do najbardziej rozpoznawalnych miejsc miasta. Tak powstał zestaw wizualizacji, który w założeniu buduje zaciekawienie i pozostawia widzowi swobodną przestrzeń do własnych interpretacji. W ramach kampanii TOFU Studio zaprojektowało system identyfikacji wizualnej obejmujący logotyp obrazu oraz zestaw ikonografik, których projekty nawiązują do najbardziej charakterystycznych detali znajdujących się na tryptyku Memlinga.