Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/5f4d0e44-b262-42ed-822f-674019d93713.jpg Chcesz przeżyć przygodę i poznać ciekawych ludzi? Rekrutacja na rejs Generałem Zaruskim do Islandii trwa

Chcesz przeżyć przygodę i poznać ciekawych ludzi? Rekrutacja na rejs Generałem Zaruskim do Islandii trwa

STS General Zaruski na morzu

Jesteś uczniem szkoły średniej lub studentem? Napisz list motywacyjny i weź udział w rekrutacji na rejs na pokładzie STS Generał Zaruski. Aplikacje należy składać do 13 marca 2020 r. Rejs do Islandii rozpocznie się 11 lipca.

 

Gdańska Szkoła pod Żaglami to unikatowe przedsięwzięcie żeglarskie Gdańska oraz Gdańskiego Ośrodka Sportu.

 

Jak zostać członkiem załogi?

W rejsie weźmie udział 19 wybranych w drodze konkursu osób. Chętni do udziału w wyprawie do Islandii powinni przygotować zgłoszenie w formie listu motywacyjnego na jedną stronę A4 i dostarczyć je do biura armatorskiego do 13 marca 2020 r. Obowiązkowym i dodatkowo punktowanym elementem oceny jest przygotowanie w dowolnej formie propozycji atrakcyjnego elementu programu rejsu np. plan zwiedzania jednego z odwiedzanych portów, prezentacja multimedialna, zabawa integracyjna itp. W rejsie mogą uczestniczyć uczniowie szkół średnich i studenci.

Więcej informacji na stronie Zaruski.

 

O rejsie

Rejs zacznie się 11 lipca 2020 r. w Gdańsku. Po szkoleniu żeglarskim uczestnicy wypłyną w kierunku Szetlandów, podczas podróży rozpoczną się zajęcia edukacyjne wynikające z programu rejsu. Szczególny nacisk będzie położony na pracę w zespołach, samodzielność i autoedukację, co daje duże pole do działania. Rejs zakończy się 6 sierpnia 2020 r. w Reykjaviku. Podczas rejsu będzie jednak okazja zwiedzenia Islandii, która oferuje zapierające dech w piersi atrakcje turystyczne, geograficzne i geologiczne. To będzie najdłuższy do tej pory, bo trwający cztery tygodnie, rejs szkoleniowy.

 

Zajęcia podczas rejsu

Gdańska Szkoła pod Żaglami to program edukacyjny. Oznacza, że po wyjściu w morze, zaczynają się regularne zajęcia z edukacji morskiej oraz przedmiotów ogólnokształcących w ramach klasycznej edukacji odpowiedniej dla wieku uczestników. Pierwsza część obejmuje m.in. wiedzę o budowie i obsłudze takielunku, podstawy nawigacji i locji, bezpieczeństwo na morzu, tradycje i obyczaje żeglarskie, a także historię żeglarstwa ze szczególnym uwzględnieniem idei edukacji morskiej stworzonej przez gen. Mariusza Zaruskiego. Natomiast w części przyrodniczej uczestnicy poznają podstawy meteorologii, astronomii i astronawigacji oraz prawa fizyki wykorzystywane na żaglowcu, a także specyfikę miejsc odwiedzanych w czasie rejsu. Część humanistyczna z kolei przybliży rekrutom prekursora rozwoju żeglarstwa w Polsce gen. Mariusza Zaruskiego oraz ideę wychowania morskiego. Młodzież zapozna się także z literaturą marynistyczną oraz będzie szlifować znajomość języka angielskiego jako obowiązującego w żeglarstwie.

 

Gdańska Szkoła pod Żaglami to bogaty w atrakcje turystyczne oraz ciekawy i rozwijający program edukacyjny tradycyjnym szkolnym żaglowcem do różnych krajów i portów w Europie. Nawiązuje do najlepszych tradycji polskich szkół pod żaglami oraz głośnych wypraw Generała Zaruskiego zapisanych w historii polskiego jachtingu  jak np. do Narviku czy na Spitsbergen.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.