Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Złota kampania z kolejnymi nagrodami. To był najlepszy projekt zgłoszony do międzynarodowego konkursu

Złota kampania z kolejnymi nagrodami. To był najlepszy projekt zgłoszony do międzynarodowego konkursu

Mat. prasowy Muzeum Narodowego w Gdańsku

Zespół TOFU Studia został laureatem dwóch nagród w konkursie Creativity International Awards 2018 za projekty graficzne promujące tryptyk „Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga. Uroczystość ich wręczenia odbędzie się w środę, 19 grudnia 2018 r. w siedzibie muzeum.

 

AKTUALIZACJA
18.12.2018

Informujemy, że zapowiadana na jutro uroczystość wręczenia nagród w tegorocznym konkursie Creativity International Award niestety się nie odbędzie. Ze względu na chorobę dyrektorki konkursu Kathleen Ritchie organizatorzy wydarzenia są zmuszeni zorganizować tę uroczystość w innym terminie, o czym poinformujemy w osobnym komunikacie.

 

*  *  *

 

Creativity International Awards jest jednym z najdłużej działających, niezależnych konkursów w USA skierowanych do branży reklamowej i projektowej. Otwarty na profesjonalistów i studentów, od 1970 r. stara się promować kreatywne i nieszablonowe rozwiązania. Wszystkie konkursowe prace są oceniane przez starannie dobrany panel specjalistów z zakresu reklamy i projektowania graficznego.

Dwie najważniejsze nagrody w tegorocznym konkursie przedstawiciele TOFU Studia otrzymali za projekty promujące „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. Kampania plakatowa poświęcona tryptykowi otrzymała tytuł najlepszego projektu zgłoszonego do konkursu (Best in Show – Poster Campaign), a Nagrodą Platynową (Platinum Award – Corporate Identity Program) został uhonorowany projekt całościowej identyfikacji wizualnej obrazu.

 

Skąd się wzięła złota kula?

Namalowany przez Hansa Memlinga tryptyk „Sąd Ostateczny” znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku. Obraz jest uważany za jedno z dwóch najcenniejszych dzieł sztuki w Polsce, obok „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci z Muzeum Narodowego w Krakowie.

Władze samorządowe, dostrzegając w nim ogromny potencjał dla promocji regionu i miasta, ogłosiły rok 2017 Rokiem Hansa Memlinga. Instytucje kultury działające na terenie województwa pomorskiego przygotowały z tej okazji wiele wydarzeń artystycznych, kulturalnych i naukowych. To właśnie w ramach obchodów Roku Memlinga TOFU Studiu zlecono przygotowanie kampanii promującej obraz. Jej głównym celem miało być wzbudzenie zainteresowania tryptykiem wśród turystów i uświadomienie mieszkańcom regionu obecności tego bezcennego dzieła w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Twórcy kampanii do budowy wizualnego przekazu wykorzystali usytuowaną w centralnej części obrazu złotą kulę, na której spoczywają stopy Jezusa Chrystusa. Na tym elemencie ikonograficznym, który symbolizuje doskonałość i nieskończoność, został oparty wielowymiarowy przekaz kampanii. Aby przedstawić związek dzieła z Gdańskiem, złota kula została przeniesiona do najbardziej rozpoznawalnych miejsc miasta. Tak powstał zestaw wizualizacji, który w założeniu buduje zaciekawienie i pozostawia widzowi swobodną przestrzeń do własnych interpretacji.

W ramach kampanii TOFU Studio zaprojektowało system identyfikacji wizualnej obejmujący logotyp obrazu oraz zestaw ikonografik, których projekty nawiązują do najbardziej charakterystycznych detali znajdujących się na tryptyku Memlinga.

 

Uroczystość wręczenia nagród konkursu Creativity International Awards przedstawicielom TOFU Studia

  • 19 grudnia 2018 r., środa, godz. 15.00
  • Muzeum Narodowe w Gdańsku
  • ul. Toruńska 1
  • Gdańsk

 

Zobacz też:

Złota kampania promująca „Sąd Ostateczny” nagrodzona w przeglądzie Muzeum Widzialne 2017

Konkurencją dla złotej kuli były prace z całego świata. Grafikom z Gdańska udało się zdobyć prestiżową nagrodę

Jednogłośny werdykt. Nagroda Miasta Gdańska dla Złotej kampanii „Sądu Ostatecznego”

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.