Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/7fd31671-d1bf-4c31-b1a3-2ff16c7cf276.jpg Złota kampania promująca „Sąd Ostateczny” nagrodzona w przeglądzie Muzeum Widzialne 2017

Złota kampania promująca „Sąd Ostateczny” nagrodzona w przeglądzie Muzeum Widzialne 2017

Mat. prasowy Muzeum Narodowego w Gdańsku

Złota kula to symbol kampanii promocyjnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Pojawiała się już m.in. na plakatach reklamowych, unosząc się nad ulicą Mariacką, stadionem w Letnicy i dźwigami stoczniowymi.

 

Muzeum Narodowe w Gdańsku otrzymało drugą nagrodę w kategorii Kampanie promocyjno-marketingowe za projekt Złota Kampania, promująca obraz „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga oraz trzecią nagrodę w kategorii Identyfikacja muzeum za projekt Identyfikacja wizualna obrazu „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga.

Uroczysta gala wręczenia nagród, połączona z wernisażem wystawy pokonkursowej odbyła się 7 listopada 2017 r. w Muzeum Plakatu w Wilanowie.

– Nagrody, które otrzymaliśmy, ogromnie nas cieszą. Jest to wyróżnienie zarówno dla naszego muzeum, jak i dla gdańskiego TOFU Studio, które wykreowało główny motyw tej kampanii – podkreśla Małgorzata Posadzka, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Gdańsku.

 

Złoty motyw kampanii

Założeniem kampanii przygotowanej przez firmę TOFU Studio było stworzenie uniwersalnego motywu, który promowałby dzieło Hansa Memlinga. Pomysł wykorzystuje złotą kulę. Ponieważ stanowi ona kluczowy element ikonograficzny obrazu, jest też podstawowym elementem budującym z nim skojarzenie.

– Złota kampania jest bardzo rozwojowa i daje różne możliwości oddziaływania w przestrzeni miejskiej – zaznacza Małgorzata Posadzka. I dodaje, że będzie ona kontynuowana także w przyszłym roku.

Celem kampanii jest przypomnienie mieszkańcom i turystom odwiedzającym Gdańsk, że „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga stanowi jedno z najcenniejszych dzieł malarskich znajdujących się w Polsce.

 

Identyfikacja wizualna obrazu „Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga

Identyfikacja wizualna obrazu „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. Mat. prasowy Muzeum Narodowego w Gdańsku

 

Zobacz: Lista laureatów III przeglądu Muzeum Widzialne 2017

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.