Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zgłoś ulubionego nauczyciela do konkursu Nauczyciel Pomorza 2017. Termin przedłużono do 23 czerwca

Zgłoś ulubionego nauczyciela do konkursu Nauczyciel Pomorza 2017. Termin przedłużono do 23 czerwca

Nauczycielka

Twój nauczyciel ma świetny kontakt z uczniami, pomaga rozwijać talenty, motywuje do nauki i prowadzi zajęcia z pasją. To idealny kandydat – zgłoś go do konkursu. Masz czas do końca roku szkolnego.

 

Konkurs Nauczyciel Pomorza został zorganizowany z myślą o pedagogach i wychowawcach, którzy doskonale dogadują się z młodzieżą, umiejętnie i wszechstronnie kształtują osobowość młodego pokolenia naszego regionu.

 

Kto może zgłosić wybranego nauczyciela?

Kandydaci powinni wyróżniać się w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej. Wniosek o nadanie tytułu mogą złożyć dyrektor przedszkola, szkoły lub placówki oświatowej, rada szkoły lub placówki, rada rodziców, samorząd uczniowski lub organizacja pozarządowa. Spośród zgłoszonych nauczycieli Komisja Konkursowa zarekomenduje 10 kandydatów do tytułu, z których zostanie wybranych 5 laureatów. Jeden z nich otrzyma tytuł Nauczyciel Pomorza Roku 2017 oraz statuetkę, czterej pozostali – wyróżnienia. Ponadto, laureaci otrzymają nagrody pieniężne.

 

Koniec roku szkolnego

Wnioski można składać do 23 czerwca 2017 r. Wyłonienie zwycięzcy i wyróżnionych osób odbędzie się w drugiej połowie września, natomiast uroczyste nadanie tytułu Nauczyciel Pomorza 2017 oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas VI Forum Pomorskiej Edukacji. Konkurs jest organizowany przez marszałka województwa pomorskiego. O terminie zgłoszenia wniosku decyduje data stempla pocztowego.

W 2016 roku, w pierwszej edycji konkursu, Nauczycielem Pomorza został Piotr Sikorski, nauczyciel geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku.

Zobacz: Jaki powinien być supernauczyciel?

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.