Aktualności

Poświęć parę minut i zadbaj o swoje zdrowie

Jeszcze przez cały tydzień wszyscy chętni będą mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań profilaktycznych oraz porad specjalistów z różnych dziedzin. 8 sierpnia w pawilonie „Pomorskie dla zdrowia" na Targu Węglowym z mieszkańcami regionu i turystami spotykają się pracownicy Copernicusa – Podmiotu Leczniczego, a dzień później specjaliści ze Szpitala Dziecięcego Polanki.


„Pomorskie dla zdrowia” na półmetku

O nasze zdrowie na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Targu Węglowym w niedzielę, 7 sierpnia 2016 r. ponownie troszczyli się pracownicy Copernicusa – Podmiotu Leczniczego. Było wiele badań i konsultacji. W poniedziałek, 8 sierpnia, dodatkowo nadarzy się możliwość oddania honorowo krwi w mobilnym punkcie poboru. Zapraszamy do pawilonu „Pomorskie dla zdrowia"!


Kaszubskie specjały i muzyka ludowa. Nietypowy dzień na „Pomorskim dla zdrowia"

To z pewnością jeden z najbardziej niezwykłych dni podczas „Pomorskiego dla zdrowia". Szpital w Kościerzynie, oprócz bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, zaoferował zdrową żywność i występy zespołu regionalnego. Już w niedzielę 7 sierpnia ponownie zaprasza Copernicus – Podmiot Leczniczy.


Możesz się zbadać i pomóc innym pacjentom

Sporo punktów programu, który Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie przygotował na 5 sierpnia 2016 r. w pawilonie „Pomorskie dla zdrowia" dotyczyło kobiet. Nic więc dziwnego, że na Targu Węglowym panie zainteresowane były nauką samobadania piersi, poradami dla kobiet 50+, ale także techniką masażu niemowlęcego czy prezentacją oferty Polskiego Banku Komórek Macierzystych. W sobotę, 6 sierpnia, ze wszystkimi chętnymi spotka się personel Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.


Nowy Dzienny Dom Opieki Medycznej

W sierpniu 2016 r. Caritas Archidiecezji Gdańskiej otwiera Dzienny Dom Opieki Medycznej, nową placówkę dla osób chorych, wychodzących ze szpitali. Pobyt w placówce jest bezpłatny, zapisy dla chętnych już trwają.


Warsztaty i wyjazd dla niepełnosprawnych

Fundacja Podróże bez Granic zaprasza osoby z różnymi niepełnosprawnościami do udziału w warsztatach fotograficznych oraz wyjazdu na terenową wyprawę. Warsztaty odbędą się 11 sierpnia 2016 r. w Gdyni, natomiast wyjazd w okolice Zielonej Góry planowany jest na wrzesień. Zgłaszać się można do 12 sierpnia.


Specjaliści do dyspozycji, czyli Pomorskie leczy najlepiej

Za wysokie ciśnienie, za niski cukier, bolący krzyż, a może ukąszenie kleszcza? To tylko kilka zagadnień, o których mieszkańcy Pomorza mogli porozmawiać 4 sierpnia z pracownikami Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Na stoisku Urzędu Marszałkowskiego na Targu Węglowym również 5 sierpnia prowadzone są konsultacje, badania profilaktyczne i pokazy ratownictwa medycznego.


O zakażeniach prawie wszystko w pawilonie „Pomorskiego dla zdrowia”

Jakie szczepienia są nam potrzebne przed egzotyczna podróżą, dlaczego musimy uważać na kleszcze, a także co powinniśmy wiedzieć o wirusowym zapaleniu wątroby – to tematy, które interesowały odwiedzających pawilon „Pomorskie dla zdrowia" na Targu Węglowym. W środę, 3 sierpnia porad udzielał i wykonywał profilaktyczne badania personel medyczny Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Skorzystały z nich 672 osoby. W czwartek na stoisko Urzędu Marszałkowskiego zaprasza Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy z Wejherowie.


W trosce o naszą sprawność, czyli wygimnastykowane „Pomorskie dla zdrowia”

– Nie wiedziałam, że mojemu dziecku potrzebne są specjalne ćwiczenia, bo ma problemy z kolanami – mówi pani Magda z Gdańska, która razem z córką odwiedziła pawilon „Pomorskie dla zdrowia" i skorzystała z porady rehabilitanta. – Bardzo się cieszę, teraz wiem, jak jej pomóc – dodaje. Setki osób spotkały się 2 sierpnia 2016 r. na Targu Węglowym ze specjalistami z Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie. Akcja Urzędu Marszałkowskiego trwa nadal, 3 sierpnia w pawilonie pojawią się pracownicy Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. (Galeria zdjęć)


Mammobus zawita do Gdyni

Wśród kobiet najczęściej występującym nowotworem jest rak piersi. We wczesnej diagnostyce bardzo pomocne są badania profilaktyczne. Do 11 sierpnia 2016 r. mieszkanki Gdyni w wieku 50-69 lat będą mogły z nich skorzystać, odwiedzając mammobus, który pojawi się w czterech punktach w mieście. By uniknąć kolejek, na bezpłatną mammografię można się zarejestrować wcześniej.


„Pomorskie dla zdrowia" – setki osób korzystają z darmowych badań

Ponad 1200 osób skorzystało podczas pierwszych dwóch dni z bezpłatnych badań profilaktycznych i porad lekarskich, które uzyskać można w pawilonie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Targu Węglowym, podczas akcji „Pomorskie dla zdrowia". Akcja trwa nadal, 2 sierpnia 2016 r., z chętnymi spotka się personel medyczny Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego w Sopocie.


Przyjdź na Jarmark Dominikański i zadbaj o zdrowie – ruszyły badania w pawilonie „Pomorskie dla zdrowia”

Tylko parę minut wystarczy, by sprawdzić, czy nie grożą nam jakieś choroby. Korzystają już z tego pierwsi mieszkańcy i turyści, którzy w pawilonie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Targu Węglowym, podczas akcji „Pomorskie dla zdrowia", bezpłatnie mogą sprawdzić poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie oraz skorzystać z wielu innych badań i porad lekarskich. 31 lipca i 1 sierpnia 2016 r., z chętnymi spotka się personel medyczny Copernicusa – Podmiotu Leczniczego.


Zbiórka książek dla pacjentów pomorskich szpitali

Do 14 sierpnia 2016 r., na stoisku „Pomorskie dla Zdrowia" na Targu Węglowym w Gdańsku, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz pomorskie szpitale prowadzić będą zbiórkę książek. Skorzystają z nich pacjenci szpitali podczas hospitalizacji.


„Pomorskie dla Zdrowia” – od niedzieli badania na Jarmarku św. Dominika

Bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, szkoły rodzenia i pierwszej pomocy, porady fizjoterapeuty i dietetyka oraz wiele innych możliwości sprawdzenia stanu zdrowia czeka na mieszkańców i turystów w pawilonie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Targu Węglowym w Gdańsku. Na początek, 31 lipca i 1 sierpnia 2016 r., z chętnymi spotka się personel medyczny Copernicusa – Podmiotu Leczniczego.


Kayah zaśpiewa dla hospicjów

W ramach cyklu „Głosy dla Hospicjów", 15 października 2016 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, wysłuchać będzie można koncertu Kayah, która wystąpi z programem „The Best". Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Bilety kosztują od 45 do 120 zł.


„Pomorskie dla zdrowia". Bezpłatne badania lekarskie

Wszyscy, którzy podczas Jarmarku św. Dominika odwiedzą stoisko Urzędu Marszałkowskiego, będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad lekarskich. Punkt otwarty będzie na Targu Węglowym w Gdańsku od 31 lipca do 14 sierpnia.


Oddział Okulistyczny w szpitalu na gdańskiej Zaspie otwarty po remoncie

3 miliony złotych kosztował remont Oddziału Okulistycznego dla Dorosłych w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. W uroczystym otwarciu 30 czerwca 2016 r. uczestniczyła Hanna Zych-Cisoń, wicemarszałek województwa pomorskiego.


Kampania społeczna o szczepieniach przeciw pneumokokom

Fundacja Aby żyć organizuje kampanię społeczno-edukacyjną pt. „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!". Jej celem są działania edukacyjne skierowane do rodziców, a dotyczące szczepień przeciwko pneumokokom.


Zgłoś dziecko na bezpłatny obóz usprawniający

Jeżeli Twoje dziecko ma zdiagnozowaną astmę, atopowe zapalenie skóry, choroby alergiczne, otyłość, wady postawy lub inne choroby o podłożu alergologicznym lub pulmonologicznym, może skorzystać z projektu „ReStart – Rehabilitacja, Edukacja i Sport na Zdrowie". Udział w obozie jest bezpłatny, zgłoszenia do 31 sierpnia 2016 r.


Pomoc dla Gruzji wieziona autostopem

Czy wakacyjna podróż może stać się fundamentem akcji dobroczynnej? Gdańszczanin Paweł Tabędzki chce udowodnić, że tak. Przy okazji autostopowej wyprawy do Gruzji ma zamiar zdobyć realne wsparcie dla ośrodka Caritas w Tbilisi. Każdy może dołożyć cegiełkę, aby wspólnie zrealizowali ten ambitny plan.


Konferencja „HCV. Rola samorządów w profilaktyce i diagnostyce”

Czwarta debata z cyklu „HCV. Rola samorządów w profilaktyce i diagnostyce – modelowe rozwiązania. Profilaktyka i diagnostyka WZW typu C w projektach samorządowych do 2020 roku" odbędzie się w środę, 15 czerwca 2016 r. w Gdańsku. Konferencję honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


III Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Po raz kolejny Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. oraz Fundacja Żyć z Pompą organizują Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Impreza pod patronatem marszałka Mieczysława Struka odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 czerwca, na dziedzińcu Szpitala im. Mikołaja Kopernika. A na wszystkich małych i dużych gości czekać będzie całe mnóstwo atrakcji, zabawy, punkt malowania twarzy i liczne konkursy.


HOPE – Szpitale dla Europy

Spółka COPERNICUS po raz pierwszy bierze udział w programie wymiany managerów ochrony zdrowia – HOPE Exchange Programme, organizowanym przez Europejską Federację Szpitali. Celem programu jest poznawanie zagadnień związanych z medycyną i zarządzaniem w służbie zdrowia w krajach Europy.


Mądre bajki dla dzieci

Baśnie bawią i uczą. A uśmiech leczy i pomaga przetrwać trudne chwile. Dlatego Fundacja „Dr Clown" oraz Kulczyk Foundation połączyły siły, żeby wnieść magię w świat chorych dzieci. Mali pacjenci gdańskich szpitali otrzymali w prezencie książeczki z bajecznymi wierszami i kolorowankami oraz wzięli udział w konkursie i warsztatach.


Zadbaj o serce swojej mamy. Zabierz ją na bezpłatne badania

W sobotę, 28 maja 2016 r. w Porcie Rumia CH Auchan będzie można skorzystać z bezpłatnych badań serca oraz specjalistycznych konsultacji. Akcja medyczna odbędzie się w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób układu krążenia „Teraz Serce!".


Zarejestruj się do bazy dawców szpiku w Słupsku

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku, w poniedziałek, 30 maja 2016 r. wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się do prowadzonej przez fundację DKMS Polska bazy potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Wydarzenie wpisuje się w obchody Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, który przypada 28 maja. Akcja dobędzie się w godz. 10.00-16.00 w sali przy szpitalnej stołówce.


Zadbajmy o zdrowie na pikniku

Bezpłatne badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauka samobadania piersi, porady jak rzucić palenie, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy, przeglądy stomatologiczne, USG tarczycy, konkursy rysunkowe dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Gdański Uniwersytet Medyczny na tegoroczny Piknik na Zdrowie. Impreza odbędzie się 11 czerwca 2016 r. w Zielonym Parku przy al. Zwycięstwa w Gdańsku.


Wielospecjalistyczny Oddział Zabiegowy w Gdańsku

W Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, należącym do spółki Copernicus Pl, zakończyła się budowa Wielospecjalistycznego Oddziału Zabiegowego. Uroczyste otwarcie z udziałem marszałków województwa pomorskiego Mieczysława Struka i Hanny Zych-Cisoń odbyło się w poniedziałek, 23 maja 2016 r.


2. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Seniorów – eliminacje regionalne

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów 55+ do udziału w olimpijskich eliminacjach 2. Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Seniorów – You win. Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin, wyłonieni w eliminacjach regionalnych, mają zapewniony udział w finale, który odbędzie się w Krakowie, 25 czerwca 2016 r.


Charytatywny benefis Bogusława Kaczmarka

Bogusław Kaczmarek, były piłkarz i trener Lechii Gdańsk, po raz kolejny organizuje benefis, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza oraz Fundacji Pomorze Dzieciom. Na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku w sobotę, 21 maja 2016 r. zmierzą się drużyny byłych podopiecznych Kaczmarka oraz Leo Beenhakkera. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.