Aktualności

Babski weekend w Ostrzycach

Być kobietą, być kobietą… Z okazji święta kobiet, w weekend 6-8 marca 2015 r. można wybrać się do Ostrzyc, by zrelaksować się i wypocząć. Czekają: zumba, poznawanie tajników zabiegów kosmetycznych i stylizacji na zajęciach z kosmetyczką oraz relaks w strefie spa.

Biała niedziela w sopockim pogotowiu

Bez skierowań i kolejek można przyjść w niedzielę, 22 lutego 2015 r., do siedziby Miejskiej Stacji Pogotowia w Sopocie, by zasięgnąć porady specjalisty. Lekarze będą do dyspozycji mieszkańców w godzinach 10.00-14.00.

Muzyczna recepta na zdrowie

Fundacja Bomalihu zachęca i zaprasza rodziców niepełnosprawnych dzieci z Gdyni do wzięcia udziału cyklu zajęć z zakresu muzykoterapii, arteterapii i zabaw ruchowych. Spotkania są bezpłatne, trzeba się wcześniej zarejestrować.

Rekrutacja do projektu w zakresie opieki geriatrycznej

Ministerstwo Zdrowia zaprasza pomorskich lekarzy do udziału w ogólnopolskim progranie szkoleniowym „Wsparcie systemu kształcenia ustawicznego personelu medycznego w zakresie opieki geriatrycznej".

Pacjenci zadowoleni z efektów remontu

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni (Szpitale Wojewódzkie w Gdyni sp. z o.o.), marszałkowie Mieczysław Struk, Wiesław Byczkowski i Hanna Zych-Cisoń uroczyście otworzyli wyremontowane: Poradnię Onkologiczną oraz Oddział Chirurgii Dziecięcej. Władze województwa pomorskiego przekazały na ten cel 1,75 mln zł, zaś szpital z własnych środków wyasygnował 75 tysięcy zł.

Bezpłatne badania onkologiczne w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku

W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku Sp. z o.o. w sobotę, 7 lutego 2015 r. odbędzie się „Dzień Drzwi Otwartych", w ramach którego będzie można bezpłatnie wykonać badania, takie jak mammografia i cytologia. Chętnych zapraszamy w godzinach od 9.00 do 13.00, do budynku „B" przy Al. Zwycięstwa 31/32 w Gdańsku.

Dzień aktywnego seniora w Gdyni

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Gdyńskie Centrum Sportu przygotował specjalną ofertę, której celem jest aktywizacja osób starszych. Fitness, zumba, pilates i tai chi, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają wszystkich seniorów, którzy 23 stycznia 2015 r. odwiedzą halę lekkoatletyczną.

XXIII finał WOŚP w Lęborku

Po raz kolejny 11 stycznia 2015 r. w Lęborku odbędzie się XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 160 wolontariuszy w godz. 9.00-16.00 kwestować będzie na głównych ulicach miasta oraz przy kościołach. W auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku przy ul. Marcinkowskiego 1 od godz. 12.00 w rozpocznie się impreza integracyjna, podczas której wystąpią dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek kulturalnych. Zagrają także miejscowe zespoły rockowe.

Pogotowie Migowe

Bardzo ważną, bezpłatną usługę dla osób niesłyszących oferuje Stowarzyszenie Rozwoju Pitagoras. Pogotowie Migowe, czyli dostęp do tłumacza języka migowego on-line, umożliwia komunikowanie się w czasie rzeczywistym osoby głuchej oraz pracownika jakiegoś urzędu czy instytucji i załatwienie zgłaszanej sprawy.

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sopocie

Zbliża się ogólnopolski szał dobroczynności. Tradycyjnie już, w pierwszą niedzielę roku, w całym kraju rusza Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – a na mapie jej „występów" nie zabraknie też Sopotu. W niedzielę, 11 stycznia 2015 r., WOŚP ruszy z piskiem opon – dosłownie!

XXIII finał WOŚP w Słupsku

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zbiera na sprzęt dla podtrzymywania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Słupsk, 11 stycznia 2015 r. o godz. 13.00 rozpoczyna orkiestrowe granie.

Gdańsk dla Wielkiej Orkiestry

Już po raz 23. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, 11 stycznia 2015 r. zagra dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Na terenie Gdańska będzie działać 7 sztabów, a Regionalne Centrum Wolontariatu zostało ponownie największym gdańskim sztabem. Kwestować będzie aż 1200 wolontariuszy.