Aktualności

Badaj i lecz nerki. Ratuj życie

Największe w Polsce badania przesiewowe nerek Nefrotest, przeprowadzane z okazji Światowego Dnia Nerek, przypadającego 12 marca, potwierdziły alarmujące szacunki nefrologów. Ponad 9,3 proc. z blisko 40 tysięcy przebadanych ma wyniki wskazujące na przewlekłą chorobę nerek. W województwie pomorskim w kampanii uczestniczyły Kwidzyn i Kościerzyna.

Bałtycki Klaster Turystyki Zdrowotnej

W Gdyni rodzi się nowa inicjatywa dużej grupy podmiotów powiązanych wspólną ideą wykreowania województwa pomorskiego jako atrakcyjnego miejsca dla rozwoju turystyki zdrowotnej, turystyki medycznej oraz SPA – zrzeszająca się w postaci Bałtyckiego Klastra Turystyki Zdrowotnej. Uroczysta inauguracja działalności odbędzie się 11 marca 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego.

O szczepieniach dla podróżujących w tropiki

Specjalnie dla podróżujących do krajów tropikalnych został uruchomiony oficjalny mikroblog strony Szczepienia dla podróżujących na platformie społecznościowej Tumblr. Nowy kanał będzie stanowił rozszerzenie witryny oraz oficjalnego fanpage'a o anglojęzyczne treści dotyczące chorób tropikalnych i ciekawostek ze świata medycyny podróży.

Targi Mother & Baby w Gdańsku

W AmberExpo w Gdańsku, w dniach 7-8 marca 2015 r. odbędą się Targi Mother & Baby. Bezpłatne porady i konsultacje medyczne, badania USG i KTG dla kobiet w ciąży, warsztaty, spotkania ze specjalistami czekają na odwiedzających. Odbywają się od 9 lat w takich miastach, jak Warszawa, Wrocław, Kraków, a w Gdańsku obecne będą po raz drugi.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W roku 2000 w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W tym roku tydzień pomocy odbywa się od 23 do 28 lutego 2015 r. W Kwidzynie i Sztumie z potrzebującymi porady spotkają się prawnicy i psychologowie.

Strefa Zdrowia – ciało, dusza, umysł, emocje

Co tak naprawdę wpływa na nasz dobrostan? Od czego zależy motywacja do zmiany nawyków? I co to właściwie jest joga śmiechu? Odpowiedzi na te i inne pytania wszyscy chętni znajdą podczas cyklu eventów w ramach projektu Strefa Zdrowia. Pierwsze spotkanie we wtorek, 24 lutego 2015 r., w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Wstęp jest wolny.

Babski weekend w Ostrzycach

Być kobietą, być kobietą… Z okazji święta kobiet, w weekend 6-8 marca 2015 r. można wybrać się do Ostrzyc, by zrelaksować się i wypocząć. Czekają: zumba, poznawanie tajników zabiegów kosmetycznych i stylizacji na zajęciach z kosmetyczką oraz relaks w strefie spa.

Biała niedziela w sopockim pogotowiu

Bez skierowań i kolejek można przyjść w niedzielę, 22 lutego 2015 r., do siedziby Miejskiej Stacji Pogotowia w Sopocie, by zasięgnąć porady specjalisty. Lekarze będą do dyspozycji mieszkańców w godzinach 10.00-14.00.

Muzyczna recepta na zdrowie

Fundacja Bomalihu zachęca i zaprasza rodziców niepełnosprawnych dzieci z Gdyni do wzięcia udziału cyklu zajęć z zakresu muzykoterapii, arteterapii i zabaw ruchowych. Spotkania są bezpłatne, trzeba się wcześniej zarejestrować.

Rekrutacja do projektu w zakresie opieki geriatrycznej

Ministerstwo Zdrowia zaprasza pomorskich lekarzy do udziału w ogólnopolskim progranie szkoleniowym „Wsparcie systemu kształcenia ustawicznego personelu medycznego w zakresie opieki geriatrycznej".

Pacjenci zadowoleni z efektów remontu

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni (Szpitale Wojewódzkie w Gdyni sp. z o.o.), marszałkowie Mieczysław Struk, Wiesław Byczkowski i Hanna Zych-Cisoń uroczyście otworzyli wyremontowane: Poradnię Onkologiczną oraz Oddział Chirurgii Dziecięcej. Władze województwa pomorskiego przekazały na ten cel 1,75 mln zł, zaś szpital z własnych środków wyasygnował 75 tysięcy zł.

Bezpłatne badania onkologiczne w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku

W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku Sp. z o.o. w sobotę, 7 lutego 2015 r. odbędzie się „Dzień Drzwi Otwartych", w ramach którego będzie można bezpłatnie wykonać badania, takie jak mammografia i cytologia. Chętnych zapraszamy w godzinach od 9.00 do 13.00, do budynku „B" przy Al. Zwycięstwa 31/32 w Gdańsku.