Aktualności

Szpital Dziecięcy na Polankach w Gdańsku ma rooming-in. To drugi ośrodek leczenia mukowiscydozy z tym systemem

Teraz osoby z mukowiscydozą będą izolowane od innych chorych. Pacjent podczas wizyty nie będzie miał kontaktu z innymi chorymi ani na korytarzu, ani w łazience. Chodzi o to, żeby oddzielić pacjentów mało odpornych od tych, którzy mogą ich zarazić.

Czy odra, błonica i polio powrócą? Pomorski apel do ministra zdrowia w sprawie szczepień [AKTUALIZACJA]

Autorzy apelu proszą ministra zdrowia o szeroko zakrojoną edukację rodziców dotyczącą korzystania ze szczepionek. Ponieważ coraz więcej z nich pod wpływem ruchów antyszczepionkowych przestało szczepić dzieci, może to powodować zagrożenie epidemiologiczne dla mieszkańców województwa pomorskiego.

Chcesz wspomóc osoby chore na raka piersi? Włącz się w akcję Serce od Serca

Aby być solidarnym z osobami chorymi na raka piersi, wystarczy kupić materiał, wypełnienie do poduszki i uszyć poduszkę w kształcie serca.

30 ucisków i dwa wdechy – niewiele, a mogą uratować życie. Czy uczniowie gdańskich szkół potrafią udzielać pomocy?

Nawet 3- czy 4-letnie dzieci potrafiąc wykręcić numer ratunkowy 112 lub 999, mogą uratować życie bliskim. O nauczaniu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz o otyłości wśród dzieci i dorosłych dyskutowano podczas konferencji dotyczącej promocji zdrowia.

Światowy Dzień Osteoporozy. Czy można uniknąć tej choroby? Dlaczego kobiety częściej na nią chorują? [WYWIAD]

Niedobór witaminy D i wapnia, brak aktywności fizycznej, zaburzenia hormonalne. Co jeszcze może przyczynić się do wystąpienia osteoporozy? W Polsce choruje na nią ponad 3 mln osób, a 2,5 mln stanowią kobiety.

Nawet 4-latki popełniają samobójstwa. Jak pomóc dziecku z zaburzeniami psychicznymi?

Co trzeci młody człowiek ma problemy emocjonalne, a co dziesiąty wymaga leczenia. Jak na tym tle wypadają młodzi Pomorzanie? Nawet najmłodsze dzieci popełniają samobójstwa. O problemach dzieci i młodzieży dyskutowano podczas konferencji Zdrowy Pomorzanin

Bezpłatne szczepionki przeciwko pneumokokom dla pacjentów z pomorskich powiatów [LISTA PRZYCHODNI, AKTUALIZACJA]

Mieszkańcy 11 powiatów powyżej 65 roku życia mogą się bezpłatnie szczepić w kilku przychodniach na Pomorzu. Dotyczy to głównie osób z chorobami dolnych dróg oddechowych. Z zastrzyków można skorzystać do końca roku.

Ponad 5 mln zł kosztował remont szpitala w Kocborowie. Jak dzięki temu zmieniły się oddziały?

Nowoczesne windy, więcej łóżek dla pacjentów, nowe meble w salach chorych to tylko niektóre z efektów przebudowy i modernizacji Oddziału psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu oraz Oddziału leczenia zaburzeń nerwicowych i osobowości w starogardzkim szpitalu.

Dietetyk, zajęcia sportowe, opieka medyczna. Ponad 35 mln zł na rehabilitację kardiologiczną dla Pomorzan

9,5 tys. aktywnych zawodowo mieszkańców województwa pomorskiego do końca 2022 r. skorzysta m.in. z badań i konsultacji medycznych. Będzie też prowadzona działalność edukacyjno-informacyjna promująca badania profilaktyczne, a personel medyczny zostanie przeszkolony.

Szpital im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku ma nowe lądowisko dla helikopterów ratunkowych. Zostało już otwarte

Obok nowego lądowiska powstało też Centrum Urazowe dla Dzieci. Dzięki nowej infrastrukturze pacjent przywieziony śmigłowcem od razu trafia na SOR. Cała inwestycja w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku kosztowała ponad 9,5 mln zł.

O tym, że warto karmić piersią dyskutowano w kościerskim szpitalu

Moje dziecko je pokarm tylko z pewnego źródła to hasło konferencji połączonej z promocją poradnika laktacyjnego. Wydarzenie z udziałem Zuzanny Kołacz-Kordzińskiej, autorki publikacji „Karmienie piersią od A do Z" odbyło się 9 października 2018 r.

Opiekując się chorymi pokonują rocznie dystans równy dwom obwodom Ziemi. Hospicjum im. ks. Dutkiewicza pomaga już od 35 lat!

Każdego dnia co 20 minut lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta lub wolontariusz odwiedzają pacjentów w ich domach. W ciągu roku troszczą się o ok. 800 dorosłych u kresu życia i 40 nieuleczalnie chorych dzieci. Aby do nich dotrzeć, rocznie pokonują dystans równy dwóm obwodom Ziemi.