Aktualności

Akcja „Becik dla bobasa”

Sto kolorowych, mięciutkich becików i czterdzieści prześcieradeł trafiło na oddziały położnicze w szpitalach im. M. Kopernika i św. Wojciecha. 12 kwietnia 2016 r. placówkom przekazały je Ewa Deja oraz Marta Drzał, zaangażowane w akcję „Becik dla bobasa".


II Targi Opieki i Zdrowia Niezależni 65+

W Gdańsku, 16 i 17 kwietnia 2016 r. będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie dla seniorów, opiekunów, pielęgniarek i lekarzy. Podczas dwóch dni odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w interesujących pokazach, warsztatach i prezentacjach. Przygotowana została również możliwość bezpłatnych badań, w tym: pomiaru cukru we krwi ciśnienia, gęstości kości, pamięci, BMI. Udział w targach i we wszystkich przygotowanych atrakcjach jest bezpłatny.


Senior na fali

Centrum Wychowania Morskiego Związku Harcerstwa Polskiego w Gdyni zachęca wszystkich seniorów 55 + do aktywności fizycznej oraz pokazania, że żeglarstwo to nie tylko sport dla młodych. Żeglować można w każdym wieku. Przekonać do tego oraz zachęcić seniorów ma program „Senior na fali". Pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek, 19 kwietnia 2016 r.


Każdy może zostać wolontariuszem

Szpitale marszałkowskie: Szpital im. M. Kopernika w Gdańsku oraz Szpital Morski im. PCK w Gdyni, zorganizowały akcję promującą wolontariat opiekuńczy, która odbyła się 14 kwietnia 2016 r. Przypomnijmy, że w październiku 2015 r. pomorskie szpitale podpisały porozumienie dot. wolontariatu szpitalnego i zadeklarowały chęć przyjęcia do swoich placówek 140 wolontariuszy.


Nowy tomograf komputerowy w gdyńskim szpitalu

W Szpitalu Morskim im. PCK, będącym częścią spółki Szpitale Wojewódzkie w Gdyni, uruchomiony został 64-rzędowy aparat TK do wirtualnej symulacji o parametrach umożliwiających badania 4D (z ruchomością oddechową).


Pomóż wyposażyć szpitale w książki

Podaruj książki, które już przeczytałeś i nie będą Ci potrzebne, a będą z nich mogli skorzystać pacjenci szpitala. Szpital Morski im. PCK rozpoczyna bezterminową zbiórkę książek. Wkrótce pacjenci przebywający w szpitalu będą mogli wypożyczać książki na czas pobytu, co pozwoli im na chwilę wytchnienia podczas hospitalizacji.


Przyszpitalny zespół noclegowy otwarty dla pacjentów gdyńskiej placówki

11 miejsc noclegowych dla pacjentów Zakładu Teleradioterapii powstało właśnie w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Zespół noclegowy przeznaczony jest dla pacjentów mieszkających poza granicami Trójmiasta, którzy poddają się radioterapii, ale nie wymagają stałej opieki szpitalnej. Korzystające z niego osoby unikną w ten sposób codziennych dojazdów na radioterapię.


Kampania Pomaganie jest piękne

Tydzień od 9 do 16 kwietnia 2016 r. będzie niezwykłą okazją na poznanie od środka działalności hospicjów, domów pomocy społecznej i przyszpitalnych zakładów opiekuńczo-leczniczych. Finał kampanii odbędzie się 16 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, gdzie od godz.11.00 prezentowane będą ośrodki i ich współpraca z wolontariuszami. Akcję patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Konferencja „Ewakuacja i Transport w Ratownictwie”

Ewakuacja i zabezpieczenie poszkodowanego na miejscu zdarzenia oraz jego bezpieczny transport do miejsca leczenia będą tematem naukowo-szkoleniowego spotkania, które odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2016 r. w Dolinie Charlotty w Strzelinku.


Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku otwarte

Ponad 2 lata trwała przebudowa obiektów poszpitalnych na potrzeby Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku, przy ul. Obrońców Wybrzeża 4. Na ten cel samorząd województwa pomorskiego przeznaczył 16,22 mln zł. Uroczyste otwarcie centrum z udziałem marszałków Mieczysława Struka i Hanny Zych-Cisoń odbyło się w czwartek, 17 marca 2016 r.


Kampania społeczna DEMOgrafia

Sytuacja demograficzna Polski pogarsza się. O tym, co się z tym wiąże, jakie mogą być tego skutki, postanowili opowiedzieć podczas akcji społecznej studenci Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W marcu 2016 r. na ulicach Trójmiasta i w gdyńskiej komunikacji miejskiej, pojawią się plakaty promujące kampanię.


Po konferencji „Jakość opieki medycznej w aspekcie zdarzeń niepożądanych”

Spotkanie naukowo-szkoleniowe organizowane przez Spółkę Copernicus Podmiot Leczniczy we współpracy z Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku odbyło się 8 marca 2016 r. w Sali Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.