Aktualności

Akcja Łap za biust w Kościerzynie. Były badania, porady specjalistów i ręce odciśnięte na fladze

Bez skierowania, za darmo, ale czekając w kolejce, można było wykonać badanie USG. Po nim czekała wizyta u onkologa. Chętnych było dużo. W ciągu trzech godzin z konsultacji onkologicznych skorzystały 72 osoby.

Europejski Tydzień Testowania. Sprawdź, gdzie anonimowo i za darmo można przebadać się na HIV

W Polsce jest 30 punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD), w których można zrobić anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania badanie. Ośrodki te będą pracowały częściej oraz dłużej.

Co nowego w opiece nad pacjentem? Sympozjum dotyczące zintegrowanej opieki zdrowotnej

O roli centrów zdrowia psychicznego, funkcjonowaniu opieki środowiskowej w Europie, modelu opieki senioralnej, jak również kompleksowej opiece w niewydolności serca będą dyskutować uczestnicy IV Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna – w poszukiwaniu nowych modeli. Konferencja odbędzie się w czwartek, 13 grudnia 2018 r. Zapisy trwają.

Czy samobadanie piersi pomaga wykryć raka? Akcja Łap za biust w Starym Browarze w Kościerzynie

Darmowe konsultacje lekarskie, badania profilaktyczne i nauka samobadania piersi to tylko niektóre z porad, z jakich będzie można skorzystać w Starym Browarze w Kościerzynie. Zapraszamy panie w sobotę, 24 listopada 2018 r.

Movember 2018. Bądź wąsaty i zadbaj o zdrowie! Gdzie na Pomorzu każdy mężczyzna może się przebadać?

Movember to coroczna trwająca miesiąc akcja, która zwraca uwagę na problemy zdrowotne mężczyzn. Chodzi zwłaszcza o raka jądra i prostaty. Ma przypominać o tym, jak ważne są regularne badania i zachęcać do ich robienia. Udział w akcji polega na symbolicznym zapuszczeniu wąsów, które można też dokleić.

Pojadą w szczytnym celu. Największa europejska parada motocyklowa w Trójmieście [MIKOŁAJE NA MOTOCYKLACH]

Ponad 1,5 tys. motocyklistów przebranych za Mikołajów, tysiące uczestników i szczęśliwych dzieci. W niedzielę 2 grudnia 2018 r. Mikołaje na Motocyklach przejadą przez Trójmiasto już po raz 16. Będą zbierać pieniądze na obiady dla dzieci oraz odwiedzać je z prezentami w domach dziecka, szpitalach i placówkach szkolno-wychowawczych.

27. Światowy Dzień Cukrzycy. Akcje w słupskim szpitalu i gdańskim Manhattanie

Będą bezpłatne badania m.in. poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, a także konsultacje medyczne. Dowiedz się, co jeszcze będzie się działo do 17 listopada.

Darmowe badanie, które może uratować życie. Dlaczego warto zrobić kolonoskopię?

Z bezpłatnych badań w ramach kampanii Copernicusa mogą skorzystać osoby w wieku 50-65 lat, które są aktywne zawodowo. Nie mają objawów raka jelita grubego i w ciągu ostatnich dziesięciu lat nie wykonywały kolonoskopii.

Pluszowy miś jako ratownik, czyli jak oswoić dziecko z lękiem przed lekarzem. Specjalny festyn dla najmłodszych

W ramach akcji Misie – Dzieciom najmłodsi będą mogli nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzą się, że zastrzyk zrobiony pluszakowi nie boli. Będą też konsultacje lekarskie, porady dietetyczne, a także zabawy i konkursy dla dzieci. Akcja odbędzie się w Alfa Centrum w Gdańsku w sobotę, 17 listopada 2018 r.

Zmieniaj świat wokół siebie. Są pieniądze na realizację pomysłów w konkursie „Decydujesz, pomagamy”

Organizacje pozarządowe, społeczne i aktywni mieszkańcy mogą wystartować w konkursie o granty wysokości 5000, 3000 i 1000 zł. Dzięki pieniądzom będą mogli m.in. zmienić swoją okolicę, organizować spotkania, kreatywne warsztaty oraz zajęcia sportowe. Nabór wniosków trwa do 18 listopada 2018 r.

Co można, a czego nie powinno się jeść? Bezpłatne warsztaty o diecie dla chorych na raka

Jesteś chory na raka lub ktoś z bliskich na niego choruje? Dowiedz się, jak urozmaicać dietę osób chorych onkologicznie? To tylko jedno z zagadnień, jakie będą poruszone podczas zajęć, które odbędą się w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni w wtorek, 20 listopada 2018 r. Udział jest bezpłatny.

Gorączka, ból głowy i gardła – jak odróżnić przeziębienie od grypy, szczególnie, że obie choroby wywołują wirusy [WYWIAD]

Jednego dnia jest gorąco i zdejmujemy jesienne kurtki. Następnego dnia pada deszcz i wieje silny wiatr. Dodatkowo wszyscy wokół są zakatarzeni i zaczynamy czuć się coraz gorzej. Mamy dreszcze, boli nas gardło. Wirusy atakują szczególnie, gdy odporność jest obniżona i organizm nie ma siły bronić się przed nimi. Jak odróżnić przeziębienie od grypy?