Aktualności

Szybka i bezpłatna diagnostyka nowotworów piersi. Akcja Łap za biust w słupskim Jantarze

Darmowe konsultacje lekarskie, badanie USG oraz nauka samobadania piersi to tylko niektóre z porad, z jakich będzie można skorzystać w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku. Zapraszamy panie w sobotę, 9 marca 2019 r.

Oddział Otolaryngologii w Wejherowie po remoncie. Pierwsi pacjenci wkrótce zostaną przyjęci

W wyniku remontu całkowicie odnowiono dziewięć sal chorych z łazienkami. Zamontowano m.in. nowe meble i drzwi. Remont oddziału trwał trzy miesiące. Koszt to ponad 1,2 mln zł. Środki pochodzą z budżetu województwa pomorskiego. Na oddziale leczone są choroby uszu, nosa, gardła i krtani.

W tych instytucjach pracodawcy dbają o zdrowie pracowników. Trzy pomorskie firmy z certyfikatami PracoDawcy Zdrowia

Copernicus, Baltic Clinic i Polpharma znalazły się wśród laureatów konkursu PracoDawca Zdrowia. W plebiscycie startowało 17 pracodawców, certyfikaty przyznano 13 najlepszym instytucjom.

Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię trwa już rok. Jak firmy dbają o zdrowie pracowników ?

Trzy firmy z Pomorza nagrodzone statuetkami w konkursie Mistrz profilaktyki. Dostały je Urząd Miasta w Gdańsku, Fujifilm i Pan Dragon. O nietypowych sposobach na zachęcenie do korzystania z bezpłatnej cytologii w rok, od kiedy rozpoczęła się kampania informacyjno-edukacyjna, dyskutowano w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.

Zrozumieć bohatera – wystawa i prelekcja w Światowy Dzień Chorób Rzadkich

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym są choroby rzadkie i dlaczego osoby nimi dotknięte nazywa się bohaterami, przyjdź do Cafe Drukarnia. Wernisaż niezwykłych grafik 14 artystów odbędzie się w czwartek, 28 lutego 2019 r. Wstęp jest wolny.

Normy zatrudnienia gwarancją bezpieczeństwa pacjentów. Jaka jest sytuacja pielęgniarek i położnych w dobie zmian?

Jest lepiej niż kilka lat temu. Coraz mniej pielęgniarek decyduje się na opuszczenie Polski. Wiele próbuje odnowić utracone po 5-letniej przerwie prawo wykonywania zawodu. To m.in. efekt poprawy warunków materialnych. Wyzwaniem dla zarządzających podmiotami medycznymi jest odpowiednie przydzielenie zadań dla personelu.

Gimnastyka dla chorych na raka. Zajęcia w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni

Jesteś w trakcie leczenia onkologicznego? A może niedawno skończyłeś terapię? Jeśli chcesz odzyskać dawną formę, to Szpitale Pomorskie przygotowały ofertę dla pacjentów chorych na raka. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 18 lutego 2019 r.

Konkurs Mistrz Profilaktyki w kategorii cytologia rozstrzygnięty. Wiemy, kto wygrał

Jury konkursowe nagrodziło instytucje na Pomorzu, które w swojej działalności wykraczają poza zakres obowiązków i dbając o zdrowie pracowników umożliwiają im udział w badaniach profilaktycznych w czasie godzin pracy.

Tylko 15 minut, które może uratować komuś życie. Oddawanie krwi naprawdę nie jest trudne [GALERIA]

Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku 15 lutego 2019 r. był specjalny czerwony autobus, w którym każdy chętny mógł oddać krew. Pobrano prawie osiem litrów krwi.

Interna na Zaspie po remoncie. Nowe sale chorych i gabinety lekarskie. Zobacz, jak zmienił się szpital [ZDJĘCIA]

Komfortowe sale chorych z łazienkami, 33 nowe łóżka, wyremontowane gabinety lekarski i diagnostyczno-zabiegowy. Ponadto, mobilny echokardiograf i system monitorowania pacjenta to m.in. efekty modernizacji Oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Drugi etap remontu kosztował prawie 3 mln zł.

Pomarańcze na drzewie przed szpitalem na Zaspie. Nowy sposób na promocję badań profilaktycznych

Na drzewie przed Szpitalem św. Wojciecha w Gdańsku wyrosły dojrzałe pomarańcze – to nietypowy sposób podejścia do kolonoskopii. „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób kolonoskopię" to hasło społecznej kampanii informacyjnej realizowanej przez Copernicus mającej zachęcić do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych.

Czy sześciogodzinne szkolenie wystarczy, aby uratować komuś życie? [WYWIAD Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM]

Jaka pozycja jest bezpieczna dla osoby nieprzytomnej? Jak ustabilizować chorego ze złamaniem otwartym nogi czy ręki? To tylko niektóre z praktycznych umiejętności, jakich uczyli się pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Ważne, żeby takie szkolenia co jakiś czas powtarzać.