Aktualności

Uwaga lekarze! Dwudniowe warsztaty z wszczepiania implantów piersi w szpitalu w Kościerzynie

W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie 10 i 11 maja 2019 r. odbędą się warsztaty chirurgiczne. Głównym tematem będzie jednoczasowa amputacja z rekonstrukcją piersi. Poprowadzą je wybitni specjaliści: dr hab. n. med. Wojciech Makarewicz, dr n. med. Daniel Maliszewski oraz dr n. med. Sławomir Cieśla.

Zwiedzanie teatru muzycznego, warsztaty foto i rodzinne pikniki. Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Przez cały weekend 10-12 maja 2019 r. będzie można na własne oczy sprawdzić, jak fundusze europejskie poprawiają jakość życia Pomorzan. Za darmo do zobaczenia będą m.in. zajezdnia trolejbusowa, zakamarki urzędów i niedostępne na co dzień zaplecze PKP SKM. Będą też bezpłatne badania, warsztaty oraz spotkania z doradcami zawodowymi.

Pomorski szpital na liście „Forbesa”. Która placówka znalazła się wśród najlepszych marek w polskiej służbie zdrowia?

Najcenniejszą markę w polskiej służbie zdrowia w województwie pomorskim w rankingu opublikowanym w majowym numerze magazynu „Forbes" ma Copernicus. Spółka zajęła 60. miejsce. Pierwsza na polskim rynku profesjonalna lista najważniejszych marek w ochronie zdrowia została przygotowana na zlecenie Instytutu Studiów Wschodnich.

Co ci leży na wątrobie! Czy twoja wątroba jest zdrowa, możesz sprawdzić w kilku miejscach na Pomorzu

Badanie trwa tylko dwie minuty, a może uratować życie. Chodzi o wirusowe zapalenie wątroby typu C – chorobę, którą w Polsce wciąż wykrywa się zbyt późno. W specjalnie wyznaczonych punktach mieszkańcy Pomorza mogą za darmo i od ręki wykonać podstawowe badanie na obecność wirusa w organizmie.

Wejherowscy kardiochirurdzy naprawiają zastawki aortalne. Kto może być poddany zabiegowi?

Na Oddziale Kardiochirurgii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie lekarze naprawili zastawki aortalne u pięciu chorych. Pacjenci są już w domu i czują się dobrze.

Pomóż pacjentom po mastektomii, uszyj torebkę na dreny. Akcja wparcia chorych na raka piersi

W pracowni Koty na płoty w Gdańsku w środę, 8 maja 2019 r. odbędzie się akcja szycia torebek na dreny. Każdy może pomóc, wystarczyć przyjść i stworzyć niepowtarzalną, bo autorską torebkę dla chorych na raka. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Pomorskie liderem w ochronie zdrowia. Wyniki ogólnopolskiego badania PwC przedstawiono na sesji sejmiku

Podczas sesji sejmiku 25 kwietnia 2019 r. radni zostali poinformowani, że województwo pomorskie zostało wyróżnione za Indeks sprawności ochrony zdrowia, poprawę stanu zdrowia mieszkańców oraz efektywność ekonomiczną. Zdobyliśmy statuetki w trzech z czterech badanych kategorii.

Pomorskie przyjazne osobom niepełnosprawnym. Ponad 3 mln zł na ośrodki rehabilitacyjne, windy i podjazdy

Piętnaście instytucji z województwa pomorskiego otrzymało łącznie ponad 3 mln zł dofinansowania na roboty budowlane. Dzięki temu powstaną ośrodki rehabilitacyjno-edukacyjne i centra integracyjne dla osób niepełnosprawnych. Przy instytucjach dobudowane zostaną widny i podjazdy, co ułatwi dostęp do nich osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Dzień dla Serca w Słupsku. Bezpłatne badania i porady specjalistów w słupskim szpitalu

Porady dietetyka i psychologa, a także wykład kardiologa tak będzie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im J. Korczaka w Słupsku w środę, 17 kwietnia 2019 r. Ponadto, za darmo badania m.in. poziomu cukru, ciśnienia i BMI.

Ośrodek Leczenia Chorób Naczyniowych w Gdyni już otwarty. Ma nowoczesny angiograf

Na Oddziale Chirurgii Naczyniowej Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni zakończono I etapu remontu. Dzięki temu powstała m.in. sala pozabiegowa o zwiększonym nadzorze, śluzy pacjentów i personelu. Kupiono też bardzo nowoczesny angiograf do badania naczyń. Koszt inwestycji i aparatury to prawie 4,3 mln zł

Padł rekord na Polach Nadziei na Pomorzu. Fundacja Hospicyjna: „udało się zebrać prawie 700 tys. złotych”

Cztery tysiące wolontariuszy kwestowało na rzecz hospicjów. Pieniądze, które zebrali trafią do siedmiu placówek z Gdańska, Sopotu, Gdyni i Pucka. Zostaną przeznaczone są m.in. na nowoczesny sprzęt, remonty i opłacenie zespołów hospicyjnych.

Pomorskie wśród liderów ochrony zdrowia w Polsce. Zajęliśmy trzecie miejsce

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego otrzymał tytuł Brązowego Lidera Ochrony Zdrowia 2019 w kategorii promocja zdrowia i profilaktyka. Nagrody wręczono podczas 13. Konkursu Liderów Ochrony Zdrowia w Katowicach.