Aktualności

Mammografia i koło fortuny. Drugi z Dni Otwartych Funduszy Europejskich za nami

Kilkaset osób wzięło udział w kole fortuny w Centrum Hewelinum, a kilkadziesiąt kobiet poddało się mammografii. Miłośnicy regionalnej kuchni delektowali się kaszubskimi specjałami.

Wypalenie zawodowe chorobą XXI wieku. Jak pracodawca może pomóc swoim pracownikom?

Praca nie sprawia Ci takiej satysfakcji jak kiedyś. Czujesz się wyczerpany. Przestajesz się rozwijać. Zastanawiasz się, co Ci dolega? Dowiedz się, czym jest wypalenie zawodowe.

Profilaktyka przede wszystkim. Przebadane i zadowolone panie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w WCO w Gdańsku

W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii, mogły skorzystać z bezpłatnych badań.

60 złotych czepków, 70 dyplomów uznania i nagroda im. Aliny Pienkowskiej. Pielęgniarki i położne odznaczone podczas ich święta

Są najbliżej pacjenta. Opiekują się, podają leki, karmią, służą radą i dobrym słowem. Pielęgniarki i położne, bo o nich mowa, obchodzą swoje święto. Najbardziej zasłużone otrzymały wyróżnienia przyznawane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych.

Złote czepki i róża dla pielęgniarek. Nagrody w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie

Wyróżnienia dla najlepszych pielęgniarek i pielęgniarza z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej zostały wręczone.

Prawie 1,7 mln zł na utworzenie apteki szpitalnej w Wojewódzkim Centrum Onkologii. Będzie produkowała leki dla chorych na nowotwory

Trzy komory laminarne z nawiewem to europejski standard. Zapewnią najlepsze warunki do przygotowania leków dla pacjentów onkologicznych.

To będzie jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce. Wiecha zawisła nad Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku

Nowy szpital powstaje na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Na siedmiu kondygnacjach w tym jednej podziemnej, znajdzie się prawie 700 łóżek. W 2018 roku CMN zostanie oddany do użytku.

Czym jest atopowe zapalenie skóry? Bezpłatne szkolenie w szpitalu na Polankach

Twoje dziecko często się drapie? A może ma zaczerwienioną skórę? Chcesz dowiedzieć się czy cierpi z powodu atopowego zapalenia skóry? Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego wraz z Fundacją Sport na Zdrowie organizuje cykl bezpłatnych zajęć. Pierwsze spotkanie w ramach Szkoły Atopii odbędzie się 15 maja 2017 r.

Jak leczyć choroby genetyczne? Mukowiscydoza – prawdy i mity

Czym jest mukowiscydoza? Czy są nowatorskie metody jej leczenia? Konferencja Postępy w leczeniu mukowiscydozy – dotychczasowe osiągnięcia, nowe rekomendacje, nowe terapie odbędzie się w gdańskim Garnizonu Kultury w środę, 10 maja 2017 r.

Medyczne tajemnice „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga. Obraz, który zafascynował chirurga plastycznego

2017 został ogłoszony Rokiem Memlinga. 20 lat temu Jerzy Jankau, dr hab. nauk medycznych, ordynator Kliniki Chirurgii Plastycznej UCK/GUMed poświęcił rozprawę doktorską „Sądowi Ostatecznemu".

Bezpłatne porady laktacyjne i psychologiczne. Szpital na Zaspie wspiera młode mamy

W Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku od maja kobiety w ciąży i mamy niemowląt będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad laktacyjnych. Uzyskają też pomoc psychologiczną.

Dwa pomorskie szpitale w 20. najlepszych w kraju. Chodzi o kardiologię i kardiochirurgię [RANKING]

Wśród najlepszych znalazł się Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. w zakresie działalności Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku i Szpitale Pomorskie sp. z o. o w zakresie działalności Szpitali Wojewódzkich w Gdyni sp. z o.o.