Aktualności

„Zmieniamy się dla naszych małych pacjentów”. Nowa izba przyjęć w Szpitalu Dziecięcym Polanki w Gdańsku

Większy gabinet zabiegowy, nowy gabinet lekarski, odświeżone pomieszczenia i zadaszenie wjazdu dla karetek pogotowia ratunkowego. Zakończył się remont izby przyjęć w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku.

Nowy blok operacyjny i oddział hematologii. Nowoczesne rozwiązania w Szpitalach Pomorskich w Gdyni

W Szpitalu Św. Wincentego a Paulo w Gdyni powstanie nowy blok operacyjny, nowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W Szpitalu Morskim im. PCK otwarty zostanie oddział hematologiczny z bankiem krwi. Inwestycje kosztować będą ponad 90 mln, prawie 64 mln zł to dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Nowoczesne standardy leczenia w szpitalu w Malborku i Nowym Dworze Gdańskim

Prawie 4 miliony złotych na inwestycje dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku. Pacjenci uzyskają lepszą i skuteczniejszą terapię oraz dostęp do najnowszych technologii. Będzie również opieka poszpitalna.

Letnia terenowa akcja krwiodawstwa. Specjalny autobus zaparkował przed urzędem

2 sierpnia urzędnicy od rana odwiedzali autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Do udziału w akcji mieszkańców Pomorza zachęca Mieczysław Struk marszałek województwa pomorskiego, który także przyszedł do krwiobusu żeby oddać krew.

Prawie 105 mln zł na sale operacyjne, oddziały i lepszą jakość leczenia w Wejherowie

Pacjenci mogą liczyć także na nową pracownię endoskopową, zmodernizowany Zakład Patologii oraz nowoczesny sprzęt do diagnostyki.

Nowoczesna opieka dla seniorów z Pomorza. W Gdańsku powstanie Centrum Geriatrii

Nowy ośrodek ma poprawić i ulepszyć opiekę nad osobami starszymi. Seniorzy będą mieli łatwiejszy dostęp do specjalistycznego leczenia. Centrum Geriatrii ma kosztować 12 mln zł. Prace rozpoczną się we wrześniu 2017 r.

Tysiąc przebadanych osób na plaży w Gdyni! Pomorskie dla Zdrowia

Podczas akcji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Szpitali Pomorskich przez 6 godzin na plaży w Gdyni dermatolodzy skonsultowali 200 osób, zaś badaniom m.in. krwi i ciśnienia poddało się 800 osób.

Kociewskie Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim zmieni się nie do poznania. Będą nowe poradnie i remont oddziałów [AKTUALIZACJA]

Powstanie nowy blok operacyjny, ośrodek rehabilitacji i 9 specjalistycznych poradni. Dzięki decyzji Zarządu Województwa Pomorskiego projekt otrzymał prawie 21 mln zł unijnego dofinansowania.

Kolorowi i weseli clowni wyleczą śmiechem chore dzieci. Piknik przy szpitalu na Polankach

Podchody leśne, pokazy sztuczek magicznych oraz nauka udzielania pierwszej pomocy – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych w ramach akcji Uśmiech dla zdrowia. Piknik odbędzie się na terenie Szpitala Dziecięcego Polanki w środę, 2 sierpnia 2017 r.

Nowe oddziały, wyposażenie i skuteczniejsze leczenie w Kościerzynie, Bytowie i Chojnicach

Prawie 28 mln zł dla kaszubskich szpitali. Zyskają pacjenci, którzy szybciej umówią się do lekarza specjalisty, zaczną terapię i będą mieli szansę na sprawniejsze leczenie.

Nowy blok operacyjny i oddziały w szpitalu na Zaspie. „To wielki dzień dla pacjenta”

Ponad 83 mln zł będzie kosztować rozbudowa Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie. Inwestycja ma poprawić dostęp do wysokiej jakości specjalistycznych usług zdrowotnych. Dzięki nowym metodom leczenia i nowoczesnej aparaturze wzrosną szanse pacjentów na szybki powrót do zdrowia.

Przychodnia nad morzem? Bezpłatne badania Pomorskie dla Zdrowia. Tak było w niedzielę w Brzeźnie

Plaża w Gdańsku-Brzeźnie zamieniła się w centrum medyczne. Przebadano prawie 600 osób. Wśród 14 stwierdzono nieprawidłowości i zalecono pilne konsultacje dermatologiczne i chirurgiczne.