Aktualności

Niższa dawka promieniowania, bardziej czytelny obraz, krótszy czas badania – tak działa najnowszy tomograf w szpitalu na Zaspie. Skorzystają pacjenci i lekarze

Pacjenci i lekarze są zadowoleni. Nowy tomograf zapewnia dokładniejsze badanie serca, naczyń wieńcowych oraz ograniczy do minimum dawkę promieniowania. Jest to niezwykle ważne w przypadku badania dzieci i pacjentów z chorobami onkologicznymi.

Co powinni wiedzieć przyszli rodzice? Szpital na Zaspie w trosce o zdrowie fizyczne i psychiczne pacjentów

Specjalne, bezpłatne szkolenia dla położnych, pielęgniarek i lekarzy odbędą się w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Skorzystają rodzice i noworodki.

Lekarze, studenci medycyny i dietetycy zadbają o zdrowie mieszkańców. Piknik w parku przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów, pokazy ratownictwa medycznego czy wielki gar wegetariańskiej zupy – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano dla gości Pikniku na zdrowie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 10 czerwca 2017 r., w parku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Gdańsku. Wstęp – wolny.

Dr Krzysztof Szkarłat: „Badanie per rectum nie jest wstydliwe, gdyż lepiej zapobiegać niż leczyć” [WYWIAD]

O tym, na jakie choroby układu moczowego i moczowo-płciowego cierpią Polacy oraz jakie są metody leczenia i diagnostyki opowie dr n. med. Krzysztof Szkarłat, ordynator Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Jak wykonywać USG? Bezpłatne szkolenia dla rezydentów w Szpitalu Dziecięcym Polanki w Gdańsku

W Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku organizowane są bezpłatne szkolenia z wykonywania badania ultrasonograficznego dla lekarzy rezydentów. Są jeszcze wolne miejsca na kolejne zajęcia.

Jak edukować Pomorzan, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się HIV? Zdecyduje o tym specjalny zespół

Powstał zespół, który ma zapobiegać zakażeniom HIV i zwalczać AIDS. Zajmie się szerzeniem świadomości i profilaktyką dotyczącą bezpiecznych zachowań seksualnych.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć przed wizytą u fryzjera i kosmetyczki. Bezpieczne zabiegi, na co zwrócić uwagę?

Czy wiesz jak dbać o higienę? Konferencja dla gabinetów fryzjerskich i kosmetycznych odbędzie się w szpitalu w Kościerzynie w środę, 31 maja 2017 r.

Na Uniwersytecie Gdańskim będą pracować nad szczepionką na raka. Powstaje międzynarodowe centrum badawcze

Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej przekazała na utworzenie Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowym 41 mln zł. To nadzieja dla chorych na raka.

Zadowoleni pacjenci, technicy radioterapii i lekarze. Najnowszy akcelerator już działa w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni

Krótszy czas naświetlania, dokładniejsza diagnostyka i napromieniowanie ograniczone do minimum tak działa najnowszy akcelerator, urządzenie do radioterapii w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.

Centrum Leczenia Otyłości GUMed. Pierwsza tego typu placówka w Polsce działa w Gdańsku

Centrum Leczenia Otyłości i Chorób Metabolicznych otwarte w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym będzie się zajmowało leczeniem i badaniami nad otyłością patologiczną oraz chorobami, które jej towarzyszą.

Gratulacje dla całego zespołu. Ginekologia w Wejherowie na medal. Wyniki rankingu „Wprost”

Wejherowska ginekologia znalazła się wśród najlepszych oddziałów w Polsce. Zajęła 5. na 47 miejsc.

Tramwaj Zwany Pożądaniem. Edukacja dotycząca HIV dla młodych

Gry, konkursy i zabawa przy muzyce. W ten sposób studenci medycyny chcą edukować młodych ludzi w zakresie bezpiecznych zachowań seksualnych, profilaktyki HIV i AIDS. Bezpłatny przejazd oznakowanym tramwajem w Gdańsku, w sobotę, 20 maja 2017 r.