Aktualności

Na świecie co 4 sekundy diagnozowany jest nowy przypadek alzheimera. Jak radzić sobie z chorobą? [WYWIAD]

Najpierw chory zapomina nazwy przedmiotów i gubi różne rzeczy. Potem nie pamięta imion i nie poznaje członków rodziny oraz tego, co robił przed chwilą, za to doskonale zna szczegóły z przeszłości. W końcu nie potrafi wykonać najprostszych czynności, jak jedzenie czy samodzielne ubieranie.

Piknik dla mieszkańców rozpoczął budowę Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie

To będzie pierwszy taki ośrodek w województwie pomorskim. Ma być gotowy za dwa lata. Wartość inwestycji to 27 mln zł.

Podsumowanie akcji Pomorskie dla Zdrowia. Dyplomy i podziękowania wręczone

Prawie trzy i pół tysiąca mieszkańców Pomorza i turystów skorzystało latem z bezpłatnych badań, konsultacji dermatologicznych, porad dietetyków i szkoleń ratownictwa medycznego. Wakacyjne przychodnie przyjmowały pacjentów we Wdzydzach Kiszewskich oraz na plażach w Brzeźnie, Gdyni i Ustce.

Reumatoidalne zapalenie stawów. 1,2 mln zł na badania i leczenie mieszkańców trzech województw

900 mieszkańców od 30 do 50 lat z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego skorzysta z badań i leczenia do lipca 2020 r.

Schizofrenia – poznaj, zrozum, bądź tolerancyjny. Dzień solidarności [WYWIAD]

Szacuje się, że co czwarta osoba miała lub będzie miała problemy ze zdrowiem psychicznym. Statystyki podają, że w Polsce na schizofrenię choruje od 400 tys. do 1 mln osób. Jak żyć z chorobą psychiczną? Czy można się wyleczyć? Jak opiekować się członkiem rodziny?

Wrażliwi społecznie pracodawcy na medal. Lodołamacze 2017 rozdane

Kim są Lodołamacze? To pracodawcy, którzy angażują się w pomoc niepełnosprawnym, przełamują stereotypy i pokazują, że każdy może być doskonałym pracownikiem. Zostali nagrodzeni 12 września 2017 r. podczas uroczystej gali w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Szpital Mikołaja Kopernika w Gdańsku będzie miał własne lądowisko oraz nowoczesne Centrum Urazowe dla Dzieci

Na terenie Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku ma powstać lądowisko dla helikopterów. Umowa na budowę została podpisana między spółką Copernicus a Ministerstwem Zdrowia. Prace już się rozpoczęły.

Wielonarządowe schorzenie zwane genetyczną plagą XXI wieku. Czym jest mukowiscydoza i jak z nią żyć? [WYWIAD]

8 września obchodzony jest Światowy Dzień Mukowiscydozy. To dobry moment, aby przypomnieć, czym jest ta rzadka i nieuleczalna choroba. „Mamy zagraniczne wzorce i staramy się do nich dostosowywać, ale zostajemy jeszcze daleko w tyle".

Czy matka uczy się dziecka, czy dziecko poznaje matkę? Szkolenia w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku

Jaki rodzaj karmienia jest najlepszy dla dziecka? Ile raz dziennie karmić malucha? Jak powinna się odżywiać karmiąca kobieta? To tylko niektóre z pytań stawianych przez młode mamy.

Ochrona zdrowia i sprawy społeczne – wymiana wiedzy i doświadczeń. Norweska delegacja odwiedzi Gdańsk

Krajowy i regionalny system ochrony zdrowia – podstawy i zmiany, rola samorządu zawodowego lekarzy w systemie oraz omówienie problemu pieczy zastępczej to tylko niektóre z tematów, które zostaną omówione podczas spotkania Norwegów z Polakami, które odbędzie się w czwartek, 7 września 2017 r.

Sale dla matek i łóżeczka dla noworodków. Odnowiony Oddział Położniczo-Ginekologiczny w szpitalu na Zaspie

Przebudowa Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku kosztowała ponad 2 mln zł. Dzięki temu wyremontowano sale dla młodych mam z dziećmi i gabinety lekarskie, powstał nowy pokój laktacyjny.

Medycyna czy psychologia. Czym jest opieka paliatywna? Konferencja w Europejskim Centrum Solidarności

Jak zrozumieć człowieka cierpiącego? Jak dbać o pacjenta? Hospicjum dla dorosłych czy też dzieci? To tylko niektóre z tematów, jakie zostaną poruszone w Europejskim Centrum Solidarności. III Konferencja Onkologiczno-Paliatywna odbędzie się 8 i 9 września 2017 r.