Aktualności

Nowe oddziały, wyposażenie i skuteczniejsze leczenie w Kościerzynie, Bytowie i Chojnicach

Prawie 28 mln zł dla kaszubskich szpitali. Zyskają pacjenci, którzy szybciej umówią się do lekarza specjalisty, zaczną terapię i będą mieli szansę na sprawniejsze leczenie.

Nowy blok operacyjny i oddziały w szpitalu na Zaspie. „To wielki dzień dla pacjenta”

Ponad 83 mln zł będzie kosztować rozbudowa Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie. Inwestycja ma poprawić dostęp do wysokiej jakości specjalistycznych usług zdrowotnych. Dzięki nowym metodom leczenia i nowoczesnej aparaturze wzrosną szanse pacjentów na szybki powrót do zdrowia.

Przychodnia nad morzem? Bezpłatne badania Pomorskie dla Zdrowia. Tak było w niedzielę w Brzeźnie

Plaża w Gdańsku-Brzeźnie zamieniła się w centrum medyczne. Przebadano prawie 600 osób. Wśród 14 stwierdzono nieprawidłowości i zalecono pilne konsultacje dermatologiczne i chirurgiczne.

Jaki poród jest najlepszy? Warsztaty o świadomym macierzyństwie w szpitalu w Gdyni

– Najważniejsza jest świadomość przyszłej matki. Kobieta powinna dowiedzieć się, jak wygląda poród i sala porodowa, aby oswoić lęk – wyjaśnia Dorota Majewska-Kątna, położna oddziałowa z Pomorskich Szpitali, w skład których wchodzi Szpital Morski im. PCK w Gdyni.

Czy warto korzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych? 21 osób przekonało się, że tak

W najbliższą niedzielę, 23 lipca będzie kolejna akcja z cyklu Pomorskie dla Zdrowia. Przypomnijmy, jak wyglądało to we Wdzydzach.

Kardiomonitory dla szpitala w Wejherowie. Sprzęt zwiększy bezpieczeństwo pacjentów po operacjach

– Na oddział trafiają coraz trudniejsze przypadki chorych, którzy poddawani są skomplikowanym operacjom – wyjaśnia Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich, w skład których wchodzi szpital w Wejherowie. – Taki nowoczesny nadzór medyczny jest bardzo potrzebny i pozwoli na podwyższenie bezpieczeństwa przebywających tu pacjentów – dodaje.

Opalaj się ile chcesz, ale w niedzielę zbadaj się na plaży w Gdańsku-Brzeźnie. Może to uratuje ci życie

Wczesne wykrycie czerniaka z reguły pozwala na całkowite wyleczenie. Dlatego w niedzielę, 23 lipca 2017 r. pracownicy szpitala Copernicus zapraszają na plażę przy molo w Gdańsku-Brzeźnie na bezpłatne badania dermatologiczne.

Diagnoza: rak. Poradnik dla pacjentów szpitala w Kościerzynie. I nie tylko dla nich

Jakie badania diagnostyczne należy wykonać? Na czym polegają? Jakie są metody leczenia? Jak będzie przebiegał proces powrotu do zdrowia? To tylko niektóre z pytań, które zadają sobie pacjenci ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową.

Nowoczesne Centrum Geriatrii w Gdańsku. Budowa rozpocznie się we wrześniu

Ośrodek świadczący kompleksową opiekę ambulatoryjną dla seniorów powstanie w ramach Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Specjaliści mówią, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Badania we Wdzydzach

W Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich w sobotę, 15 lipca 2017 r. odbyła się akcja Pomorskie dla Zdrowie.

Zdrowie mieszkańców Pomorza priorytetem. Miliony z Unii i samorządów na szpitale

Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził ocenę komisji konkursowej i wybrał do dofinansowania 10 projektów. Ich celem jest poprawa jakości i dostępności kompleksowych i wysokospecjalistycznych usług zdrowotnych w zakresie chorób cywilizacyjnych. Środki unijne na realizację projektów pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 zarządzanego przez marszałka województwa.

Coś dla ciała i coś dla ducha. Odwiedź jarmark i przy okazji przebadaj się

W ramach akcji Pomorskie dla Zdrowie pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie w sobotę, 15 lipca 2017 r. proponują bezpłatne badania i konsultacje dermatologiczne, dietetyczne oraz szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy.