Aktualności

Słupski szpital na podium w Rankingu Szpitali 2017. W Top 100 znalazło się aż 12 podmiotów leczniczych z Pomorza

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku zajął 3. miejsce w Rankingu Szpitali – Bezpieczny Szpital Przyszłości, opublikowanym przez „Rzeczpospolitą". Spośród wszystkich województw, pomorskich szpitali jest najwięcej w złotej setce.

Sprawdzian z empatii i wrażliwości na drodze. Prowokacyjna akcja w Kobylnicy

Ile osób zatrzyma się, żeby pomóc leżącemu na chodniku nieprzytomnemu mężczyźnie? W Kobylnicy zorganizowana została prowokacyjna akcja, której celem było uświadomienie kierowcom i pieszym, jak wiele zależy od ich prawidłowych reakcji na zdarzenia drogowe.

Nowe meble i sprzęt w szpitalu w Dzierżążnie. Mali pacjenci i ich opiekunowie są zadowoleni

Łóżeczka dla małych dzieci z materacami, szafki, statywy do kroplówek to tylko niektóre z nowych sprzętów, o jakie wzbogacił się Oddział Rehabilitacji Dziecięcej z Pododdziałem Neurologicznym szpitala w Dzierżążnie.

Czy to prawda, że cierpimy z powodu niedoboru witaminy D. Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę [WYWIAD]

Mówi się o niej pigułka słońca i jest niezbędna jesienią i zimą. Wpływa na mineralizację kości, zapobiega powstawaniu nowotworów, wspomaga odporność – to tylko niektóre z zadań witaminy D. Czemu jeszcze służy?

Zintegrowana opieka zdrowotna – to tylko opieka medyczna czy też pomoc społeczna?

Czym jest opieka koordynowana? Czy wprowadzenie sieci szpitali ułatwia ten model opieki? Jak kształcić kadrę medyczną, aby przygotować ją do pracy w zintegrowanej opiece? To tylko niektóre zagadnień, na które odpowiedzi poszukiwali uczestnicy konferencji.

Święty Mikołaj odwiedził chore i niepełnosprawne dzieci z Pomorza [GALERIA]

Marszałek Mieczysław Struk przekazał drobne upominki 47 dzieciom z ośrodka, który położony jest na terenie zniszczonym przez nawałnicę. Ponadto 470 najmłodszych mieszkańców gmin dotkniętych sierpniowym kataklizmem dostało zaproszenia na spektakle baletu „Dziadek do Orzechów" w Operze Bałtyckiej.

Wolontariusz jest jak Święty Mikołaj. Daje uśmiech, dobre słowo, a czasem po prostu wysłucha [RAPORT]

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest 5 grudnia. Został ustanowiony w 1985 r. Szacuje się, że prawie 10 proc. Polaków jest lub bywa wolontariuszami.

Nie odpuszczaj seniorze! Najważniejsza jest motywacja. Konferencja „Aktywny Senior” [GALERIA]

Trening czyni mistrza. Seniorzy, mimo wieku, mogą aktywnie działać, rozwijać się i pomagać. O pomysłach na emeryturę rozmawiali w czwartek, 30 listopada 2017 r.

Stres, złe odżywianie, nadużywanie leków czy może bakteria. Co wywołuje chorobę wrzodową? [WYWIAD]

Choroba wrzodowa dotyka 10-15 proc. dorosłych Polaków. Najczęściej chorują osoby młode po 25. roku życia. Na wrzody dwunastnicy mężczyźni chorują dwa razy częściej niż kobiety. Większą podatność mają osoby z grupą krwi 0 (30-40 proc.).

Prawie 3 miliony złotych na leczenie chorób naczyń mózgowych. Skorzystają mieszkańcy trzech województw

Dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia w konkursie profilaktyka chorób naczyń mózgowych dostaną Szpitale Pomorskie oraz Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na: badania przesiewowe, kampanie informacyjno-edukacyjną, film instruktażowy oraz stworzenie portalu internetowego.

Na emeryturze nie musisz się nudzić. Na konferencji Aktywny Senior dowiesz się, jak rozwijać swoje pasje i poznać nowych przyjaciół

Na seniorów cały czas czekają nowe wyzwania i ciekawa przedsięwzięcia. Na konferencji 30 listopada 2017 r. specjaliści opowiedzą o tym, jak realizować swoje pomysły, być aktywnym i pomagać innym. Cały czas przyjmowane są zgłoszenia.

Światowy Dzień Walki z AIDS. Dlaczego w Sopocie 1 grudnia zapłonie czerwona kokarda?

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Każdego dnia w Polsce wirusem HIV zarażają się trzy osoby. Na Pomorzu pod opieką poradni jest 600 pacjentów. Czerwona kokarda to symbol solidarności z zarażonymi wirusem HIV.