Aktualności

3. urodziny 9-letniego chłopca. Bohater Borys zaprasza do Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku

Będzie tort i kawa, kibiny z dorszem atlantyckim i wykłady dotyczące… chorób rzadkich. Dla uczestników spotkania zagra zespół Remont Pomp. Urodziny odbędą się w niedzielę, 23 września 2018 r.

Blok operacyjny, kilkanaście klinik i hala sportowa. Otwarcie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej i Centrum Sportu w Gdańsku

Uroczyste otwarcie pierwszego etapu budowy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) w Gdańsku odbyło się 31 sierpnia 2018 r. Nowoczesna klinika powstała na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwsi pacjenci z nowego szpitala skorzystają już w październiku tego roku.

Co każdy chory wiedzieć powinien? Warsztaty świadomości onkologicznej dla chorych na raka i ich rodzin

Będzie o komunikacji pacjenta onkologicznego z otoczeniem, o tym, jak opanować lęk przed chorobą i cieszyć się życiem, a także o powrocie do pracy po wyleczeniu. Warsztaty będą od września do listopada. Kolejne spotkanie 13 września 2018 r. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Przyjedź na dożynki do Szemudu, a przy okazji przebadaj się za darmo u specjalistów

Będzie można zmierzyć poziom glukozy, cholesterolu, kwasu moczowego, ciśnienia tętniczego, a także oznaczyć wskaźnik BMI. Badania odbędą się podczas dożynek w Szemudzie w niedzielę, 2 września 2018 r.

Pomorskie dla Zdrowia w Piasecznie. Wykonano prawie dwa tysiące darmowych badań. Część pacjentów musi być pod opieką specjalistów

Ponad 340 osób skierowano do dalszej konsultacji ze względu na nieprawidłowe wyniki. Najwięcej z nich miało niewłaściwy poziom cukru we krwi – aż 124 pacjentów, a u jednego wykryto WZW.

Lekarz POZ skieruje nawet na tomografię komputerową, a wyniki skonsultuje ze specjalistą. Nowy program opieki zdrowotnej POZ Plus na Zaspie

Bilans zdrowia, badania diagnostyczne, konsultacje specjalistów, a także rehabilitacja – to założenia pilotażowego programu opieki zdrowotnej, z którego pacjenci mogą korzystać od lipca.

Będzie nowy sprzęt dla Copernicusa i szpitala na Srebrzysku. To efekt współpracy pomorskiego samorządu i miasta

Porozumienie zakłada, że w ciągu trzech lat za ponad 4 mln zł Gdańsk kupi aparaturę i wyposażenie medyczne, które będą służyły pacjentom dwóch spółek leczniczych.

Pozycja futbolowa nie tylko na boisku! Prawie wszystko, co rodzice powinni wiedzieć o karmieniu piersią [PORADNIK LAKTACYJNY, GALERIA]

„Początki karmienia piersią. Jak dobrze zacząć?" to tytuł nowego poradnika laktacyjnego. Rodzice i ci, którzy planują powiększenie rodziny, znajdą w nim wiele cennych porad i wskazówek. Zawiera podstawowe informacje o naturalnym karmieniu i odpowiedzi na kłopotliwe czasem pytania.

Będą lekarze, prawnicy i ratownicy medyczni. Wszystkie porady za darmo. Festyn na pożegnania lata na plaży w Gdyni

Porady hematologa, onkologa i dermatologa, podstawy udzielania pierwszej pomocy. Do tego badania poziomu ciśnienia tętniczego, glukozy i cholesterolu. Tak będzie podczas festynu na pożegnanie lata na plaży w Gdyni w sobotę, 25 sierpnia 2018 r.

Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie. Konferencja, warsztaty i oferty wsparcia dla chorych oraz ich rodzin [ZAPISY]

Będzie specjalny punkt informacyjny, uliczny happening i symboliczne przejście przez Drzwi Tolerancji. Ruszyły zapisy na Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie, które odbędą się w Trójmieście.

Pomorskie dla Zdrowia. Nie zdążyłeś do tej pory – masz szansę przebadać się bez kolejki w czasie zlotu Kociewiaków

Podczas kociewskich Walnych Plachandrów w Piasecznie w sobotę, 25 sierpnia będzie można skorzystać z konsultacji u dermatologa, onkologa i pneumologa. Będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Wszystko za darmo.

Pracodawco, zatrudniasz kobiety? Weź udział w konkursie Mistrz Profilaktyki w kategorii cytologia i zadbaj o ich zdrowie

Pomorskie firmy do 31 października 2018 r. mogą zgłaszać się do udziału w konkursie. Jest to też okazja do promocji bezpłatnych badań profilaktycznych wśród pań.

Przez Bałtyk po życie, z Polski do Danii i z powrotem. Kolejny OnkoRejs wyrusza ze Świnoujścia już w niedzielę

28 śmiałków przez siedem dni na żaglowcu Zawisza Czarny przepłynie Bałtyk. Wyruszą z Wybrzeża Władysława IV w Świnoujściu. Dopłyną do Kopenhagi, aby powrócić do Gdyni w niedzielę, 19 sierpnia 2018 r. W rejsie weźmie udział m.in. fotoreporter Maciej Kosycarz, który chorował na raka nerki.

Centrum Zdrowia Psychicznego powstało w kościerskim szpitalu. Pierwsi pacjenci są przyjmowani od sierpnia

Osiem sal chorych z 30 łóżkami, w sumie 42 miejsca dla pacjentów – tak wygląda nowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Będzie też specjalny numer interwencyjny.

Niższe rachunki za ogrzewanie i mniejsze zanieczyszczenie powietrza. Tak będzie w Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach

Nowa wentylacja z odzyskiem ciepła i wykorzystanie OZE. Tak zmienią się budynki Szpitala Specjalistycznego w Prabutach. Efekty prac zobaczymy jeszcze w tym roku. Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Jarmark Gryfitów w Słupsku przyciągnął tłumy. W ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia wykonano 1120 darmowych badań i konsultacji lekarskich

Prawie 200 osób skierowano do dalszej konsultacji ze względu na nieprawidłowe wyniki. Najwięcej z nich miało niewłaściwy poziom cukru we krwi – aż 69 pacjentów. Pomorskie dla Zdrowia gościło 22 lipca 2018 r. w Słupsku.

Ponad 1,5 tys. osób przebadanych podczas 45. Jarmarku Wdzydzkiego. Trwa akcja Pomorskie dla Zdrowia

Badanie USG, pomiar ciśnienia tętniczego i spirometria — to tylko niektóre z badań, z których mogli bezpłatnie skorzystać uczestnicy 45. Jarmarki Wdzydzkiego 14 i 15 lipca 2018 r. W ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia we Wdzydzach Kiszewskich przebadało się 1577 osób. Nieprawidłowości wykryto u 68 osób.

Niedziela w Słupsku pod znakiem Pomorskiego dla Zdrowia. Na Jarmarku Gryfitów będzie okazja do skorzystania z darmowych badań

Konsultacje lekarskie, badania poziomu cukru, cholesterolu i trójglicerydów. Będą też pokazy sprzętu ratowniczego. Specjaliści będą przyjmować pacjentów podczas Jarmarku Gryfitów, który odbędzie się przed Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku w niedzielę, 22 lipca 2018 r.

Lato, plaża, morze czy góry? Jak przygotować się do wakacyjnego wypoczynku? [PORADNIK]

Wakacje trwają w najlepsze. Nieważne czy wyjeżdżasz na egzotyczną wyspę, działkę za miastem, czy planujesz urlop w gospodarstwie agroturystycznym. Sprawdź na co, należy uważać, aby w wakacje cieszyć się dobrym zdrowiem.

Wideo-mapping na pomorskich budynkach, czyli jak zachęcić do profilaktyki nowotworowej?

Na budynkach w Gdańsku, Gdyni, Pruszczu Gdańskim, Lęborku, Słupsku, Sztumie i Tczewie nocą wyświetlane będą specjalne trójwymiarowe animacje. To część akcji Rzeczywistość zaskakuje promującej profilaktykę raka szyjki macicy.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku ma własny oddział transplantacji szpiku kostnego [AKTUALIZACJA]

To drugi tego typu ośrodek na Pomorzu. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,7 mln zł. Pierwsi pacjenci leczeni z powodu ostrych białaczek i przygotowani do przeszczepu będą przyjmowani w Słupsku od 15 lipca 2018 r.

USG bez kolejki i za darmo. Tylko podczas Pomorskiego dla Zdrowia we Wdzydzach Kiszewskich

Letnia przychodnia będzie otwarta tym razem na terenie Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich w weekend 14 i 15 lipca 2018. Będzie można skorzystać m.in z konsultacji onkologa i pulmonologa oraz porad dietetyka. Do tego badania USG i pomiar ciśnienia.

Było słonecznie i gorąco, a mimo to ludzie chętnie korzystali z bezpłatnych badań i porad. W Luzinie 7 lipca 2018 r. wykonano ponad 1300 badań i konsultacji

Można było zmierzyć ciśnienie tętnicze i cholesterol, oznaczyć poziom cukru i kwasu moczowego oraz wskaźnik BMI. Dermatolodzy, neurolodzy i onkolodzy udzielali bezpłatnych porad. Dużo chętnych skorzystało też z nauki badania piersi.

W Luzinie sprawdzisz u specjalisty, czy możesz opalać się do woli. Pomorskie dla Zdrowia podczas XX Światowego Zjazdu Kaszubów

Konsultacje dermatologiczne, onkologiczne i neurologiczne przeprowadzą lekarze podczas XX Światowego Zjazdu Kaszubów w sobotę, 7 lipca 2018 r. Będzie też można m.in. zmierzyć ciśnienie, poziom glukozy oraz wskaźnik BMI. Wszystkie porady są bezpłatne.

Szpital im. św. Wojciecha na Zaspie będzie miał nowoczesny blok operacyjny. Koszt inwestycji to 83 mln zł

W szpitalu powstanie nowe trzykondygnacyjne skrzydło z blokiem operacyjnym. Znajdą się tam dwa oddziały szpitalne: urazowo-ortopedyczny z salami zabiegowymi, który będzie miał 39 łóżek, i urologiczny z 29 łóżkami. Inwestycja ma być gotowa za półtora roku.

Mimo wichury przyszli na plażę się przebadać. „Pomorskie dla Zdrowia” w Gdańsku-Brzeźnie przyciągnęło setki pacjentów

Mierzyli ciśnienie, cukier we krwi i uczyli się, jak właściwie przeprowadzić samobadanie piersi. Specjaliści z zakresu dermatologii, onkolodzy i dietetyce udzielali bezpłatnych porad. W Gdańsku-Brzeźnie, 1 lipca 2018 r. medycy wykonali prawie 300 badań i udzielili ponad 200 konsultacji.

Prawie 180 mln zł dla 11 szpitali marszałkowskich. Pieniądze zostaną wydane m.in. na utworzenie bloków operacyjnych, nowe oddziały i sprzęt medyczny

Nowoczesne bloki operacyjne, nowe lub zmodernizowane oddziały, sprzęt medyczny, a także dostosowanie szpitali do przepisów przeciwpożarowych, to tylko niektóre zmiany, jakie do 2021 r. będzie można zauważyć w 11 szpitalach na Pomorzu. Lecznice w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Starogardzie Gdańskim, Wejherowie, Prabutach i Słupsku otrzymają prawie 180 mln zł z budżetu województwa na lata 2018-2021.

Będą szczepionki przeciwko pneumokokom dla pomorskich seniorów. To drugi tego typu program w kraju

Trzy tysiące osób powyżej 65 roku życia skorzysta z bezpłatnych szczepionek. Podpisano porozumienia o współfinansowanie zastrzyków. To pilotaż na Pomorzu i pierwszy program realizowany z powiatami.

W Wejherowie lekarze po raz pierwszy przeprowadzili zabiegi, które zmniejszą ryzyko wystąpienia udaru

Lekarze ze Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie przy wsparciu medyków ze Śląskiego Centrum Zdrowia przeprowadzili zabiegi u trzech pacjentów z migotaniem przedsionków. To pierwsze operacje zmniejszające ryzyko wystąpienia udaru mózgu.

Pomorskie dla Zdrowia przenosi się na plaże. Wakacyjna przychodnia stanie przy molo w Gdańsku-Brzeźnie

Dermatolog zbada znamiona, a onkolog odpowie na nurtujące pytania. Zobacz, co jeszcze czeka na korzystających z uroków wakacji na plaży w Gdańsku-Brzeźnie w niedzielę, 1 lipca 2018 r. Wszystkie badania i porady udzielane są bezpłatne.