Aktualności

Jarmark Gryfitów w Słupsku przyciągnął tłumy. W ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia wykonano 1120 darmowych badań i konsultacji lekarskich

Prawie 200 osób skierowano do dalszej konsultacji ze względu na nieprawidłowe wyniki. Najwięcej z nich miało niewłaściwy poziom cukru we krwi – aż 69 pacjentów. Pomorskie dla Zdrowia gościło 22 lipca 2018 r. w Słupsku.

Ponad 1,5 tys. osób przebadanych podczas 45. Jarmarku Wdzydzkiego. Trwa akcja Pomorskie dla Zdrowia

Badanie USG, pomiar ciśnienia tętniczego i spirometria — to tylko niektóre z badań, z których mogli bezpłatnie skorzystać uczestnicy 45. Jarmarki Wdzydzkiego 14 i 15 lipca 2018 r. W ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia we Wdzydzach Kiszewskich przebadało się 1577 osób. Nieprawidłowości wykryto u 68 osób.

Niedziela w Słupsku pod znakiem Pomorskiego dla Zdrowia. Na Jarmarku Gryfitów będzie okazja do skorzystania z darmowych badań

Konsultacje lekarskie, badania poziomu cukru, cholesterolu i trójglicerydów. Będą też pokazy sprzętu ratowniczego. Specjaliści będą przyjmować pacjentów podczas Jarmarku Gryfitów, który odbędzie się przed Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku w niedzielę, 22 lipca 2018 r.

Lato, plaża, morze czy góry? Jak przygotować się do wakacyjnego wypoczynku? [PORADNIK]

Wakacje trwają w najlepsze. Nieważne czy wyjeżdżasz na egzotyczną wyspę, działkę za miastem, czy planujesz urlop w gospodarstwie agroturystycznym. Sprawdź na co, należy uważać, aby w wakacje cieszyć się dobrym zdrowiem.

Wideo-mapping na pomorskich budynkach, czyli jak zachęcić do profilaktyki nowotworowej?

Na budynkach w Gdańsku, Gdyni, Pruszczu Gdańskim, Lęborku, Słupsku, Sztumie i Tczewie nocą wyświetlane będą specjalne trójwymiarowe animacje. To część akcji Rzeczywistość zaskakuje promującej profilaktykę raka szyjki macicy.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku ma własny oddział transplantacji szpiku kostnego [AKTUALIZACJA]

To drugi tego typu ośrodek na Pomorzu. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,7 mln zł. Pierwsi pacjenci leczeni z powodu ostrych białaczek i przygotowani do przeszczepu będą przyjmowani w Słupsku od 15 lipca 2018 r.

USG bez kolejki i za darmo. Tylko podczas Pomorskiego dla Zdrowia we Wdzydzach Kiszewskich

Letnia przychodnia będzie otwarta tym razem na terenie Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich w weekend 14 i 15 lipca 2018. Będzie można skorzystać m.in z konsultacji onkologa i pulmonologa oraz porad dietetyka. Do tego badania USG i pomiar ciśnienia.

Było słonecznie i gorąco, a mimo to ludzie chętnie korzystali z bezpłatnych badań i porad. W Luzinie 7 lipca 2018 r. wykonano ponad 1300 badań i konsultacji

Można było zmierzyć ciśnienie tętnicze i cholesterol, oznaczyć poziom cukru i kwasu moczowego oraz wskaźnik BMI. Dermatolodzy, neurolodzy i onkolodzy udzielali bezpłatnych porad. Dużo chętnych skorzystało też z nauki badania piersi.

W Luzinie sprawdzisz u specjalisty, czy możesz opalać się do woli. Pomorskie dla Zdrowia podczas XX Światowego Zjazdu Kaszubów

Konsultacje dermatologiczne, onkologiczne i neurologiczne przeprowadzą lekarze podczas XX Światowego Zjazdu Kaszubów w sobotę, 7 lipca 2018 r. Będzie też można m.in. zmierzyć ciśnienie, poziom glukozy oraz wskaźnik BMI. Wszystkie porady są bezpłatne.

Szpital im. św. Wojciecha na Zaspie będzie miał nowoczesny blok operacyjny. Koszt inwestycji to 83 mln zł

W szpitalu powstanie nowe trzykondygnacyjne skrzydło z blokiem operacyjnym. Znajdą się tam dwa oddziały szpitalne: urazowo-ortopedyczny z salami zabiegowymi, który będzie miał 39 łóżek, i urologiczny z 29 łóżkami. Inwestycja ma być gotowa za półtora roku.

Mimo wichury przyszli na plażę się przebadać. „Pomorskie dla Zdrowia” w Gdańsku-Brzeźnie przyciągnęło setki pacjentów

Mierzyli ciśnienie, cukier we krwi i uczyli się, jak właściwie przeprowadzić samobadanie piersi. Specjaliści z zakresu dermatologii, onkolodzy i dietetyce udzielali bezpłatnych porad. W Gdańsku-Brzeźnie, 1 lipca 2018 r. medycy wykonali prawie 300 badań i udzielili ponad 200 konsultacji.

Prawie 180 mln zł dla 11 szpitali marszałkowskich. Pieniądze zostaną wydane m.in. na utworzenie bloków operacyjnych, nowe oddziały i sprzęt medyczny

Nowoczesne bloki operacyjne, nowe lub zmodernizowane oddziały, sprzęt medyczny, a także dostosowanie szpitali do przepisów przeciwpożarowych, to tylko niektóre zmiany, jakie do 2021 r. będzie można zauważyć w 11 szpitalach na Pomorzu. Lecznice w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Starogardzie Gdańskim, Wejherowie, Prabutach i Słupsku otrzymają prawie 180 mln zł z budżetu województwa na lata 2018-2021.