Aktualności

Gdański Uniwersytet Medyczny liderem rankingu. Jest najlepszą szkołą medyczną w Polsce i siódmą uczelnią w kraju

W najnowszym rankingu uczelni akademickich 2018 Fundacji Edukacyjnej Perspektywy GUMed, ex aequo z Collegium Medicum UJ, zajął pierwsze miejsce wśród polskich uczelni medycznych.

Onkologia, radioterapia i chemioterapia jednego dnia jak nowe. Wyremontowane oddziały w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni

Pompy do cytostatyków, fotele do chemioterapii, aparat EKG, a także gabinet zabiegowy, nowe instalacje oraz poczekalnia. Tak po przebudowie wygląda oddział onkologii i radioterapii w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.

Niespodzianki z okazji Dnia Dziecka. Festyn rodzinny przed Szpitalem im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku

Pokazy tańca nowoczesnego dzieci, prezentacje psów ratowniczych, szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy czy loteria fantowa. To tylko niektóre z atrakcji jakie odbędą się w ramach festynu rodzinnego organizowanego w sobotę, 2 czerwca 2018 r. Udział jest bezpłatny, a każdy maluch otrzyma upominek.

Kosmetyczka nauczy wykonywać makijaż, a dietetyk doradzi, co powinna jeść osoba chora na nowotwór. Warsztaty w WCO

Chorujesz na raka? Po chemioterapii straciłaś włosy i brwi? Chcesz znowu poczuć się kobieco? W poniedziałek, 4 czerwca 2018 r. weź udział w warsztatach organizowanych w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku. Obowiązują zapisy, a udział jest bezpłatny.

Gdzie znajdują się ulubione miejsca seniorów? Kto jest zwyczajnym niezwyczajnym człowiekiem? Znamy laureatów konkursu

To była pierwsza edycja konkursu o nagrodę marszałka województwa pomorskiego Pomorskie dla Seniora, na którą wpłynęło 61 kandydatur. Kapituła konkursu dokonała oceny poprawnie zgłoszonych propozycji w każdym z powiatów i miast na prawach powiatów i wyłoniła laureatów.

Kto otrzymał złoty czepek, a kto dyplom? Nagrody dla pomorskich pielęgniarek i położnych

Honorowy złoty czepek, nagroda im. Aliny Pienkowskiej, a także 53 złote czepki oraz 59 dyplomów uznania. Pielęgniarki i położne odznaczone podczas ich święta.

Relaks, profesjonalny makijaż i upominki. W Szpitalu im. M. Kopernika docenią mamy chorych dzieci

„Dzień piękności i radości dla mam" to akcja Fundacji Dr Clown. Na mamy 25 maja 2018 r. w Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. Szpitalu im. M. Kopernika czekać będą: sesja relaksacji, makijaż oraz upominki. Dla dzieci przygotowano animacje z elementami klaunady i sztuki cyrkowej z repertuaru „Terapii śmiechem".

Kobiety chorują na nią dziewięć razy częściej niż mężczyźni. Światowy Dzień Tarczycy

Zaburzenia czynności tarczycy, powiększone wole, guzki – to zmiany, z powodu których najczęściej cierpią ludzie. Za odpowiednie działanie tarczycy odpowiada przysadka mózgowa.

Nowy angiograf już działa w słupskim szpitalu. To dla pacjentów po zawałach szansa na powrót do zdrowia

Pracownia hemodynamiki na oddziale kardiologicznym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku zyskała angiograf. Urządzenie wraz z układem zasilania kosztowało 1,4 mln zł.

Rower z kwadratowymi kołami i infobudka. Jak zachęcić do korzystania z badań profilaktycznych?

Bezkolejkowa rejestracja, quiz, film, a może rysunek satyryczny – nieszablonowe sposoby podejścia do cytologii. „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię" to hasło kampanii informacyjnej realizowanej przez Copernicus mającej zachęcić do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych.

Są trudne do zdiagnozowania, mimo że jest ich ponad 12 tysięcy. Choroby rzadkie, kogo najczęściej dotykają?

Mukowiscydowa, fenyloketonuria czy dystrofia mięśniowa Duchenne'a – czym są choroby rzadkie i jak z nimi żyć? O tym rozmawiano podczas konferencji dotyczącej funkcjonowania dziecka z chorobą rzadką w społeczeństwie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Spotkanie odbyło się 15 maja 2018 r.

Światowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS. W niebo poszybuje 200 czerwonych balonów

Światowy Dzień Pamięci Zmarłych na AIDS obchodzony jest co roku w trzecią niedzielę maja. Dziś na świecie żyje z HIV blisko 37 mln osób. To prawie tyle, ilu jest mieszkańców Polski. Codziennie zakaża się około 6 tys. osób, a około 4,5 tys. osób umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS.