Aktualności

Co każdy chory wiedzieć powinien? Warsztaty świadomości onkologicznej dla chorych na raka i ich rodzin

Będzie o komunikacji pacjenta onkologicznego z otoczeniem, o tym, jak opanować lęk przed chorobą i cieszyć się życiem, a także o powrocie do pracy po wyleczeniu. Warsztaty będą od września do listopada. Kolejne spotkanie 13 września 2018 r. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Przyjedź na dożynki do Szemudu, a przy okazji przebadaj się za darmo u specjalistów

Będzie można zmierzyć poziom glukozy, cholesterolu, kwasu moczowego, ciśnienia tętniczego, a także oznaczyć wskaźnik BMI. Badania odbędą się podczas dożynek w Szemudzie w niedzielę, 2 września 2018 r.

Pomorskie dla Zdrowia w Piasecznie. Wykonano prawie dwa tysiące darmowych badań. Część pacjentów musi być pod opieką specjalistów

Ponad 340 osób skierowano do dalszej konsultacji ze względu na nieprawidłowe wyniki. Najwięcej z nich miało niewłaściwy poziom cukru we krwi – aż 124 pacjentów, a u jednego wykryto WZW.

Lekarz POZ skieruje nawet na tomografię komputerową, a wyniki skonsultuje ze specjalistą. Nowy program opieki zdrowotnej POZ Plus na Zaspie

Bilans zdrowia, badania diagnostyczne, konsultacje specjalistów, a także rehabilitacja – to założenia pilotażowego programu opieki zdrowotnej, z którego pacjenci mogą korzystać od lipca.

Będzie nowy sprzęt dla Copernicusa i szpitala na Srebrzysku. To efekt współpracy pomorskiego samorządu i miasta

Porozumienie zakłada, że w ciągu trzech lat za ponad 4 mln zł Gdańsk kupi aparaturę i wyposażenie medyczne, które będą służyły pacjentom dwóch spółek leczniczych.

Pozycja futbolowa nie tylko na boisku! Prawie wszystko, co rodzice powinni wiedzieć o karmieniu piersią [PORADNIK LAKTACYJNY, GALERIA]

„Początki karmienia piersią. Jak dobrze zacząć?" to tytuł nowego poradnika laktacyjnego. Rodzice i ci, którzy planują powiększenie rodziny, znajdą w nim wiele cennych porad i wskazówek. Zawiera podstawowe informacje o naturalnym karmieniu i odpowiedzi na kłopotliwe czasem pytania.

Będą lekarze, prawnicy i ratownicy medyczni. Wszystkie porady za darmo. Festyn na pożegnania lata na plaży w Gdyni

Porady hematologa, onkologa i dermatologa, podstawy udzielania pierwszej pomocy. Do tego badania poziomu ciśnienia tętniczego, glukozy i cholesterolu. Tak będzie podczas festynu na pożegnanie lata na plaży w Gdyni w sobotę, 25 sierpnia 2018 r.

Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie. Konferencja, warsztaty i oferty wsparcia dla chorych oraz ich rodzin [ZAPISY]

Będzie specjalny punkt informacyjny, uliczny happening i symboliczne przejście przez Drzwi Tolerancji. Ruszyły zapisy na Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie, które odbędą się w Trójmieście.

Pomorskie dla Zdrowia. Nie zdążyłeś do tej pory – masz szansę przebadać się bez kolejki w czasie zlotu Kociewiaków

Podczas kociewskich Walnych Plachandrów w Piasecznie w sobotę, 25 sierpnia będzie można skorzystać z konsultacji u dermatologa, onkologa i pneumologa. Będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Wszystko za darmo.

Pracodawco, zatrudniasz kobiety? Weź udział w konkursie Mistrz Profilaktyki w kategorii cytologia i zadbaj o ich zdrowie

Pomorskie firmy do 31 października 2018 r. mogą zgłaszać się do udziału w konkursie. Jest to też okazja do promocji bezpłatnych badań profilaktycznych wśród pań.

Przez Bałtyk po życie, z Polski do Danii i z powrotem. Kolejny OnkoRejs wyrusza ze Świnoujścia już w niedzielę

28 śmiałków przez siedem dni na żaglowcu Zawisza Czarny przepłynie Bałtyk. Wyruszą z Wybrzeża Władysława IV w Świnoujściu. Dopłyną do Kopenhagi, aby powrócić do Gdyni w niedzielę, 19 sierpnia 2018 r. W rejsie weźmie udział m.in. fotoreporter Maciej Kosycarz, który chorował na raka nerki.

Centrum Zdrowia Psychicznego powstało w kościerskim szpitalu. Pierwsi pacjenci są przyjmowani od sierpnia

Osiem sal chorych z 30 łóżkami, w sumie 42 miejsca dla pacjentów – tak wygląda nowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Będzie też specjalny numer interwencyjny.