Aktualności

Przejdź przez drzwi do tolerancji. Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Co będzie się działo?

Symboliczne przejście przez drzwi do tolerancji oraz specjalny punkt informacyjny w Sopocie, w Gdańsku konferencja Otworzyć Bramy Tolerancji Jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie, a w Gdyni warsztaty– to tylko niektóre z wydarzeń odbywających się w ramach Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbędą się w Trójmieście.

Chirurg, internista czy alergolog? Z jakich porad najczęściej korzystał statystyczny Pomorzanin w 2018? [INFOGRAFIKA]

Specjaliści w 2018 roku udzielili na Pomorzu prawie 20 tys. porad ambulatoryjnych. To oznacza, że statystyczny mieszkaniec naszego województwa z pomocy medycznej skorzystał osiem razy. Najczęściej u chirurga, ginekologa i okulisty. Z danych US w Gdańsku wynika, że na jeden podmiot ambulatoryjnej opieki zdrowotnej przypadały 1744 osoby, a na aptekę ponad 3 tys. klientów.

Poradnia stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych od października w gdyńskim szpitalu

W Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni 1 października 2019 r. zostanie uruchomiona poradnia stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych. To trzecie, po Gdańsku i Słupsku, takie miejsce w województwie pomorskim, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy regionu.

Ponad połowa Polaków zostaje w pracy po godzinach. Czy rzeczywiście ma to sens? [RAPORT]

Statystyczny pracownik zatrudniony w Polsce na etat przepracowuje w tygodniu średnio 41,1 godziny. To więcej niż średni mieszkaniec Unii Europejskiej, który w pracy spędza 40,3 godziny. Czy dłuższy czas pracy oznacza lepsze wyniki? Dowiesz się tego, że specjalnego raportu firmy Hays.

Czy dieta może pomóc w walce z rakiem? Dowiesz się podczas warsztatów w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni

Chorujesz na raka? A może ktoś z twoich bliskich zmaga się z nowotworem? W czasie spotkania, które odbędzie się w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni w środę, 11 września 2019 r. specjaliści powiedzą, jak powinna wyglądać dieta chorego i na ile może ona pomóc w powrocie do zdrowia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Powiat kartuski wyróżniony za pomaganie seniorom. Organizuje wycieczki, występy artystyczne i teleopiekę

Wyróżnienie w kategorii Samorząd przyjazny Seniorom w imieniu powiatu kartuskiego odebrał starosta Bogdan Łapa. Nagrodę wręczyli wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski oraz pełnomocnik marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Andrzej Kowalczys. Uroczystość odbyła się podczas Targów Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego Chmielnie 6 września 2019 r.

Kochasz? Nie ryzykuj. Nawet łyk alkoholu w ciąży może być groźny dla dziecka. Akcja informacyjna przy molo

Fundacja na Rzecz Dziecka i Rodziny Fascynacja zaprasza do udziału w obchodach Światowego Dnia Świadomości FASD w Gdańsku. W programie m.in.: porady laktacyjne, informacje o tym, jak zdiagnozować FASD, joga dla pań oraz specjalna sesja zdjęciowa. Przygotowano też atrakcje dla najmłodszych. Wydarzenie odbędzie się w okolicach molo w Gdańsku-Brzeźnie w niedzielę, 8 września 2019 r.

Organizuje wycieczki i warsztaty pieczenia chleba. Zofia Łopińska ze Sztutowa Zwyczajną – Niezwyczajną Seniorką

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego 4 września 2019 r. odbyła się uroczysta gala Pomorskie dla Seniora. Wyróżnienie w kategorii Zwyczajny – Niezwyczajny Senior otrzymała Zofia Łopińska. Jest pomysłowa, niezwykle życzliwa i zawsze chętna do pomocy. To wolontariuszka z urodzenia. Dzięki jej zaangażowaniu seniorzy z powiatu nowodworskiego aktywnie spędzają czas, wychodzą z domu i się integrują.

Na pomoc kobietom, które zmagają się z rakiem piersi. Warsztaty w ramach Różowej Akademii w Gdyni

Szpitale Pomorskie zapraszają na cykl czterech bezpłatnych warsztatów, które odbywają się raz w miesiącu. W programie m.in. spotkanie z dietetykiem, który podpowie, jaką dietę należy stosować w profilaktyce chorób nowotworowych. Będą też warsztaty taneczne oraz porady psychoonkologia, który opowie, jak pomóc sobie lub bliskiej osobie w poradzeniu sobie z diagnozą. Kosmetolog wyjaśni, co zwierają kosmetyki i jakie z nich są niebezpieczne oraz jakie zabiegi przywrócą zdrowy wygląd skórze. Pierwsze spotkanie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni w środę, 11 września 2019 r.

Szpital na Zaspie testuje urządzenie do usuwania dużych mięśniaków i polipów bez operacji. Wykonano już dwa zabiegi

Lekarze ze Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku testują nowe urządzenie do usuwania mięśniaków i polipów bez otwierania powłok brzusznych. To nadzieja dla kobiet, które mają kilkucentymetrowe, do tej pory nieoperacyjne, zmiany. Zabieg trwa kilkanaście minut, a pacjentka po dobie opuszcza szpital.

Nowe badanie w gdyńskim szpitalu. Pomaga szybciej i skuteczniej leczyć choroby przewodu pokarmowego

Lekarze z Pracowni Endoskopii w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni u 76-letniego pacjenta z rozpoznanym przełykiem Barretta wykonali specjalistyczne badanie. Pobrali wycinek i postawili diagnozę. Chory został skierowany na specjalistyczne leczenie. Po terapii czuje się dobrze.

Bezpłatne badania diagnostyczne i porady dietetyka podczas dożynek w Szemudzie już w najbliższą niedzielę

Będzie można zmierzyć poziom glukozy, cholesterolu, ciśnienie tętnicze, a także oznaczyć wskaźnik BMI. Badania odbędą się podczas dożynek w Szemudzie w niedzielę, 1 września 2019 r.