Transgraniczne Trakty
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/05/podpis_umowy_roboty_budowlane_14052021_2.jpg Transgraniczne Trakty. Droga wojewódzka 501 będzie wyremontowana do wakacji

Transgraniczne Trakty. Droga wojewódzka 501 będzie wyremontowana do wakacji

Fot. mat. ZDW w Gdańsku
19.05.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
19.05.2021

Podpisana została umowa na modernizację dodatkowego odcinka drogi wojewódzkiej 501. Będzie to możliwe dzięki mniejszym niż zakładano kosztom prac budowlanych. Prace powinny zostać zakończone w czerwcu. Dzięki nim podróż przez Mierzeję Wiślaną będzie bezpieczniejsza.

Prace na drodze wojewódzkiej 501 prowadzone są w ramach projektu Transgraniczne Trakty.

Rozszerzony zakres prac

Dzięki oszczędnościom modernizacją objęty zostanie dodatkowy fragment drogi wojewódzkiej 501, przebiegającej przez Mierzeję Wiślaną. Chodzi to o odcinek o długości prawie 450 metrów, będący przedłużeniem obecnie modernizowanego kawałka drogi. Łącznie, po zakończeniu prac kierowcy zyskają 2,57 km nowej drogi. Co ważne, zgodnie z harmonogramem prace powinny zostać zakończone jeszcze w czerwcu 2021 r., a więc tuż przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego.

Transgraniczne trakty

Głównym celem projektu jest wspieranie transgranicznej, polsko-rosyjskiej współpracy. Dzięki realizowanemu w obydwu krajach projektowi poprawi się stan infrastruktury drogowej. Nowa nawierzchnia, oświetlenie, chodniki i oznakowanie. To wszystko wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Nie tylko kierowców, ale również pieszych czy rowerzystów Co konkretnie zostanie wykonane? Modernizacja obejmie około 3 km drogi wojewódzkiej 501 na Mierzei Wiślanej oraz około kilometr ulicy Uszakowa w Bałtijsku. Województwo pomorskie jest beneficjentem wiodącym projektu.

 

 

„Ta strona została utworzona i utrzymywana w związku ze wsparciem finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Instrumentu Sąsiedztwa. Wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszej strony internetowej ponosi Województwo Pomorskie i w żadnym wypadku nie może ona być uważana za odzwierciedlającą oficjalne stanowisko Unii Europejskiej, Instytucji Zarządzającej lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego”.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.