Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/9131615f-7a6c-46d3-8caa-cfa41b074a33.jpg To oni zmieniają Pomorze. Bocianie Gniazdo, czyli rekreacja dla dzieci i młodzieży w niezwykłym miejscu

To oni zmieniają Pomorze. Bocianie Gniazdo, czyli rekreacja dla dzieci i młodzieży w niezwykłym miejscu

Pałac pod Bocianim Gniazdem

Pięknie położony Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie to ośrodek kolonijny, który posiada wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Organizuje kolonie i obozy. A wszystko to powstało dzięki wsparciu Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego i pożyczce turystycznej.

 

Dla mikro- i małych przedsiębiorstw z branży turystycznej Pomorski Fundusz Pożyczkowy ma do przekazania ponad 27 mln zł.

 

Przyroda i pałac

Pałac pod Bocianim Gniazdem znajduje się we wsi Runowo, 14 km od Lęborka. – To XVIII-wieczny pałac, położony na skraju lasu – mówią Marta i Jakub Rutkiewicz, właściciele ośrodka. Ale pałac to nie wszystko. Wokół jest 5 hektarów pięknych terenów. – Można u nas odpocząć z dala od zgiełku miasta, wśród pięknej przyrody – dodają. Teren jest idealny do pieszych, konnych czy rowerowych wędrówek. Dojazd też jest prosty.

 

Rekreacja dla wszystkich

Ośrodek turystyczny pod Bocianim Gniazdem ma odwiedzającym wiele do zaoferowania. Organizuje kolonie o różnym profilu, obozy dla młodzieży i wakacje dla całej rodziny. – Jesteśmy ośrodkiem kolonijno-wypoczynkowym nastawionym na aktywny wypoczynek. U nas nikt nie będzie się nudzić. Mamy różnorodne place zabaw i boiska sportowe. Na naszych gości czeka również indiańska wioska i małpi gaj – wyliczają właściciele. W Bocianim Gnieździe można też zorganizować imprezy okolicznościowe czy pikniki. Firma zapewnia obsługę cateringową. Szczególną pasją właścicieli są konie, a przypałacowa stajnia ma certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego.

 

 

Pożyczka turystyczna

Działalność ośrodka nie była by możliwa, gdyby nie wsparcie z Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. – Turystyka i usługi czasu wolnego to ważna gałąź pomorskiej gospodarki. Dla firm turystycznych gastronomicznych, rehabilitacyjno-leczniczych czy kulturalnych Samorząd Województwa Pomorskiego przygotował ofertę Pożyczki Turystycznej – informuje Aneta Grzębska, prezes zarządu Pomorskiego Funduszu Rozwoju. Pieniądze można przeznaczyć na modernizację budynków, zakup nieruchomości czy wyposażenia. – Co ważne, pożyczki te udzielane są na bardzo dobrych warunkach, a fundusz nie pobiera żadnych opłat i prowizji – podkreśla Grzębska. Do dyspozycji przedsiębiorców jest około 27 mln zł. Podobną pożyczkę otrzymała też firma KartCenter.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.