Aktualności

To oni zmieniają Pomorze. KartCenter, czyli sportowa rozrywka z dużą prędkością

Fot. mat. prasowe Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego
Fot. mat. prasowe Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego

Ponad 27 mln zł mają do dyspozycji firmy turystyczne z Pomorza. Pieniądze z atrakcyjnej Pożyczki Turystycznej można przeznaczyć między innymi na rozbudowę oferty rekreacyjnej dla mieszkańców. Przykładem może być firma KartCenter. Zobacz, co powstało dzięki wsparciu samorządu województwa.

 

KartCenter sp z o.o. to firma, która posiada trzy tory gokartowe w Trójmieście. Inwestycje zostały zrealizowane dzięki wsparciu Pomorskiego Funduszu Rozwoju, który pomaga innowacyjnym firmom i start-upom. KartCenter to kolejny podmiot, jaki przedstawiamy w ramach cyklu „To oni zmieniają Pomorze".

 

Gokarty jak Formuła 1

KartCenter istnieje już od ponad 10 lat. Firma wybudowała trzy tory gokartowe w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Tor w gdańskiej Galerii Morena jest najbardziej innowacyjnym, krytym torem gokartowym w Polsce.– Nasze tory powstają z myślą o dostarczeniu autentycznego doświadczenia wyścigów. Chcemy, aby na naszych torach i w gokartach goście poczuli się jak kierowcy Formuły 1, a emocje towarzyszące rajdom były jak największe – opowiada Maciej Ciosek, współwłaściciel KartCenter sp. z o.o. – Kierowanie gokartem to nie tylko dobra zabawa, ale i wyjątkowa możliwość doskonalenia techniki prowadzenia samochodów – dodaje. Jak zaznacza, firma świadczy usługi na najwyższym poziomie.  

 

Dzieci na gokarty

Wszystkie trzy tory gokartowe zaprojektowane zostały z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Nawierzchnia torów, oświetlenie, nowy i sprawny sprzęt, profesjonalna obsługa to wszystko wpływa na jakość usług i bezpieczeństwo użytkowników. Wymaga także nakładów, w tym na innowacyjne rozwiązania techniczne. – Inwestujemy nie tylko w infrastrukturę, ale również w nowe gokarty. Pieniądze z Pożyczki Turystycznej przeznaczyliśmy między innymi na elektryczne gokarty o dużej mocy silnika. Na krytym torze w Gdańsku zamontowaliśmy innowacyjną włoską nawierzchnię, która gwarantuje najlepszą przyczepność podczas jazdy – mówi Rafał Rogacewicz, prezes zarządu KartCenter. Z kolei tor w Sopocie, który ma długość 500 metrów, wyróżnia się wśród innych torów gokartowych w Polsce stalowym mostem o długości 30 metrów.  – Wsparcie otrzymane z Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego pozwoli nam na zakup dodatkowych gokartów dla dzieci. Dzięki temu staniemy się miejscem rozrywki dla całych rodzin. Planujemy także otwarcie motoryzacyjnej szkółki dla najmłodszych – wylicza Rafał Rogowicz.

 

Pożyczka turystyczna

Turystyka zajmuje ważne miejsce na gospodarczej mapie Pomorza. – Samorząd województwa pomorskiego wspomaga firmy turystyczne oferując różne rodzaje wsparcia. Jednym z nich jest pożyczka turystyczna – mówi Aneta Grzębska, prezes zarządu Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. Dla mikro- i małych przedsiębiorstw fundusz ma do przekazania ponad 27 mln zł. – Z pożyczki turystycznej mogą skorzystać firmy prowadzące działalność turystyczną, kulturalną gastronomiczną oraz rehabilitacyjno-leczniczą. Pożyczka oferowana jest na atrakcyjnych warunkach z niskim oprocentowaniem – wylicza Aneta Grzębska. Pomorski Fundusz Pożyczkowy nie pobiera żadnych dodatkowych opłat i prowizji za udzielenie i obsługę pożyczki. Środki można przeznaczyć między innymi na rozbudowę obiektów, podniesienie standardu usług czy nowe wyposażenie. – Chodzi również o wszelkie inwestycje, które przyczynią się do rozwoju tzw. przemysłu czasu wolnego czy wydłużenia sezonu turystycznego na Pomorzu – podsumowuje prezes Grzębska.

 

Pomorski Fundusz Pożyczkowy

Pomorski Fundusz Pożyczkowy działa już od 13 lat. Pomaga małym, nowym firmom z województwa pomorskiego, które zaczynają rozwijać swoją działalność. Krótko działające przedsiębiorstwa z reguły mają problemy z uzyskaniem pomocy finansowej ze strony banków. – Krótki czas istnienia firmy dla banków często jest okolicznością zwiększającą ryzyko. My takich firm nie dyskwalifikujemy. Pochylamy się nad każdym wnioskiem. W ostatnich latach ponad 42 proc. pożyczek otrzymały start-upy  –  wyjaśnia Aneta Grzębska. Środki finansowe pochodzą ze środków unijnych i budżetu państwa, jak i środków własnych samorządu województwa. Łącznie udzielonych zostało już prawie 6 tys.

 

view szablon artykułu