Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Staż w Brukseli czeka na studentów z Pomorskiego. Poznają Unię Europejską i zwiedzą stolicę wspólnoty

Staż w Brukseli czeka na studentów z Pomorskiego. Poznają Unię Europejską i zwiedzą stolicę wspólnoty

Fot. Aleksandra Chalińska

Na staż w ramach programu Erasmus+ zaprasza Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego w Brukseli. Chętni studenci mogą zgłaszać się do 17 lutego, natomiast praktyka będzie trwała między 15 kwietnia a 12 czerwca 2020 roku. Stażysta będzie uczestniczył w unijnych wydarzeniach, konferencjach, warsztatach i spotkaniach.

 

Staż w Brukseli jest bezpłatny, jednak można ubiegać się o środki na dofinansowanie praktyki przez program Erasmus+ prowadzony na uczelni kandydata.

 

Poznaj Unię Europejską od kuchni

Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego w Brukseli zajmuje się informowaniem o działalności UE, pomaga w pośredniczeniu między regionem a instytucjami unijnymi, a także dba o wizerunek województwa pomorskiego w stolicy wspólnoty. Organizuje także wizyty studyjne, staże i praktyki.

Do wiosennego stażu poszukiwany jest student lub studentka Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Morskiego, Akademii Pomorskiej w Słupsku lub Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Praktykant w czasie dwumiesięcznego stażu nie tylko uzupełni wiedzę o funkcjonowaniu UE, ale też będzie miał okazję uczestniczyć w licznych spotkaniach, warsztatach i konferencjach. W planach praktyki są m.in.: wsparcie biura w codziennej działalności, pisanie raportów, komunikatów na stronę internetową i do mediów społecznościowych. Staż w Brukseli to też pomysł na poznanie nowych ludzi, zwiedzanie miasta i okolicy.

By starać się o staż, trzeba być studentem jednej z pomorskich uczelni, dobrze znać język angielski, mieć umiejętności komunikacyjne i chęć poznawania nowej wiedzy. List motywacyjny i CV w języku angielskim należy przesłać do 17 lutego 2020 roku.

Szczegółowe warunki stażu dostępne są na stronie Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej.

Czyt. więcej: „Ja w tym roku odkryłam świat!”. O stażu w Brukseli opowiada Julia Belicka, studentka z Gdyni.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.