Aktualności

Będą zmiany w Regionalnych Programach Strategicznych. Konferencja w ramach konsultacji społecznych – turystyka i środowisko

Bezpieczeństwo i efektywność energetyczna, stan środowiska oraz unikatowa oferta turystyczna i kulturalna to główne cele programów, o których będzie mowa na konferencji odbywającej się w ramach konsultacji społecznych projektów zmian Regionalnych Programów Strategicznych. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w środę, 14 lutego 2018 r. Rejestracja trwa, liczba miejsc ograniczona.

Sprawdź, czym oddychasz. Gniew dołączył do miast monitorujących jakość powietrza

W Gniewie rozpoczęła działanie sieć detektorów pomiarowych smogu. Mieszkańcy mogą na bieżąco monitorować ilość pyłu zawieszonego w powietrzu. Wszystko po to, aby czuć się bezpiecznie podczas zimowych spacerów.

Słupsk na mapie polskich jadłodzielni. Na razie jedyny na Pomorzu. Czym różni się jadłodzielnia od jadłodajni?

Żywność, której nie damy rady zjeść ani przetworzyć przed datą przydatności do spożycia, możemy oddać innym – do punktów jadłodzielni. Chodzi o to, by podzielić się z innymi tym, czego sami nie wykorzystamy.

Najważniejsze warsztaty przeszły remont, a pracownicy mają lepsze warunki pracy. Termomodernizacja budynków gospodarczych w skansenie we Wdzydzach ukończona

Warsztat stolarski oraz pracownia konserwatorów będą teraz bardziej ekologiczne i cieplejsze. Zakończyła się termomodernizacja budynków w Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich.

Piękna i przyjazna mieszkańcom wieś? Możesz zmienić swoje otoczenie dzięki projektowi „Aktywne Sołectwo Pomorskie”

Gminy mogą dostać do 10 tys. zł na m.in. remont świetlicy wiejskiej, budowę boiska czy siłowni pod chmurką. Wnioski o dofinansowanie można składać do końca lutego 2018 r.

Dokarmiasz ptaki zimą? Dowiedz się, które z nich zostają w Polsce na zimne miesiące i jak im pomagać

Wykład „Kto z karmnika ziarno wyjada?" przybliży nam najczęściej spotykane w naszych karmnikach ptaki i podpowie, jak możemy pomóc im przetrwać zimę.

12 mln na nowe szlaki turystyczne, ochronę parków i lasów na Pomorzu. Pieniądze dostanie 6 gmin [GALERIA]

Pierwsze umowy w 2018 roku na dofinansowanie projektów z UE zostały podpisane z gminami: Pruszcz Gdański, Gdańsk, Dębnica Kaszubska, Borzytuchom i Nadleśnictwem Kaliska. Ponad 12 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 zostanie przeznaczonych na ochronę różnorodności biologicznej. Powstaną specjalne trasy edukacyjne przez parki krajobrazowe i lasy, ochroną objęte zostaną rzadkie gatunki roślin i zwierząt.

Autorzy najlepszych zdjęć pomorskiego krajobrazu nagrodzeni. Zwyciężył „Wschód słońca nad Krępcem”

Z prawie 170 zdjęć wybrano 6 najlepszych. Marszałek Mieczysław Struk wręczył nagrody laureatom konkursu Krajobrazy !Pomorskie. Autor zwycięskiego zdjęcia wygrał 700 zł. Kolejne miejsca to 600 i 500 zł.

Młodzi rolnicy z Pomorza sprawdzili swoją wiedzę. Wojewódzka Olimpiada Młodych Producentów Rolnych

Test pisemny i pytania ustne dotyczyły przede wszystkim produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomii, ochrony środowiska, a także wiedzy z zakresu funduszy unijnych i przedsiębiorczości.

Na czym polega mazakowanie barszczu Sosnowskiego? Kobylnica znalazła sposób na tę niebezpieczną roślinę

Barszcz Sosnowskiego to bardzo niebezpieczna roślina wywołująca bolesne oparzenia. Aż 330 tys. zł przeznaczonych zostanie na jej usuwanie z terenu gminy Kobylnica.

Konkurs „Krajobrazy !Pomorza” rozstrzygnięty. Wygrywają wschody i zachody słońca, morze i kaszubskie jeziora

Komisja konkursowa wybrała 6 najlepszych prac z pośród 168 nadesłanych zdjęć. W konkursie wzięli udział amatorzy, profesjonaliści, turyści oraz młodzież z całej Polski. Docenili przede wszystkim krajobrazy nadmorskie, wschody i zachody słońca oraz urokliwe jeziora.

Co w pomorskim rolnictwie piszczy? O wyzwaniach, perspektywach i problemach na sympozjum w Bolszewie

W konferencji „Pomorskie rolnictwo i obszary wiejskie – szanse, zagrożenia, dobre praktyki", która odbyła się 23-24 listopada 2017 r., wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka