Aktualności

O miłości wśród… zwierząt

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz z Nadmorską Grupą Fotograficzną zapraszają na wieczór walentynkowy, którego bohaterami będą zwierzęta. A dokładniej sfotografowane zwierzęta, bowiem w sobotę, 14 lutego 2015 r. w budynku muzeum otwarta zostanie wystawa zdjęć pt. „Miłość wśród zwierząt". Wstęp jest wolny.

O czystej wodzie w Kościerzynie

W Kościerzynie, przed Urzędem Miasta, prezentowana jest wystawa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku „Czysta woda i ochrona brzegów morskich. Jak fundusze unijne zmieniły nasz region?". Ekspozycja potrwa do 2 lutego 2015 r.

Inicjatywy Obywatelskie dla Środowiska

Klub Nowodworski ogłasza nabór zgłoszeń na lokalne inicjatywy obywatelskie dla środowiska do zrealizowania w latach 2015-2017. Formularze można przesyłać do 5 stycznia 2015 r.

Formy wsparcia restrukturyzacji gospodarstw rolnych

W Oddziale Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu, 17 grudnia 2014 r. odbędzie się konferencja „Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – wybrane formy wsparcia restrukturyzacji gospodarstw rolnych".

Edukacja ekologiczna – konkurs

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłasza nabór wniosków w ramach Konkursu na zadania z zakresu edukacji ekologicznej dla województwa pomorskiego – edycja na 2015 r.

Energia z własnej farmy solarnej

Firma Jabil Circuit Poland, właściciel fabryki w Kwidzynie produkującej m.in. panele solarne, otwiera farmę solarną. Firma to dostawca usług produkcyjnych urządzeń elektronicznych oraz ekologicznych źródeł energii, obecny w 23 krajach. W Polsce skupia się na produkcji paneli solarnych, mierników i modułów energii elektrycznej oraz gazu, wskaźników zużycia energii elektrycznej, kontrolerów oświetlenia LED itp. Polska fabryka to w Europie największy zakład produkcyjny o rocznej mocy produkcyjnej 1 GW.

Akcja „Liść”

W związku z rozpoczętym sezonem jesiennym Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku przypomina o sposobie gromadzenia liści i ich odbiorze przez firmy wywozowe.

Zbieraj zużyte baterie – dbaj o siebie i środowisko

Od 10 do 31 października 2014 r. trwać będzie konkurs dla szkół gimnazjalnych województwa pomorskiego na zbieranie zużytych baterii i akumulatorów, w ramach publicznych kampanii edukacyjnych. Konkurs przeprowadzony będzie zgodnie z Zarządzeniem Marszałka Województwa Pomorskiego nr 39/14 z dnia 30.09.2014 r.

Sztuczne rafy ochronią brzeg w Ustce, Rowach i Łebie

Rusza budowa podwodnych konstrukcji, które mają nie dopuścić do „zabierania" plaż przez bałtyckie sztormy. Pionierską na skalę Polski inwestycję prowadzi Urząd Morski w Słupsku. Sztuczną rafę będą tworzyć betonowe konstrukcje zatopione w Bałtyku około 200 m od brzegu na głębokości kilku metrów. Ich głównym zadaniem będzie wygaszanie niszczycielskiej siły falowania, która co roku zabiera nam kilometry plaż.

Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka