Aktualności

Trawa do Rzeczy – Gdyński Szlak Rekreacyjny

Zabierzcie ze sobą kocyk, kometkę i piknikowy koszyk. Koniecznie wybierzcie się na kolejne wydarzenia z cyklu Trawa do Rzeczy, które w sobotę, 6 czerwca 2015 r. odbędzie się w parku Rady Europy w Gdyni.

Bioróżnorodność – poznaj, by zachować

Gra terenowa i pikniki wypełnione całą masa atrakcji – oto, co czeka na wszystkich chętnych, którzy przyjdą 22 maja 2015 r. do Ogrodu Botanicznego Marszewo w Gdyni i 23 maja 2015 r. do Parku Reagana w Gdańsku, by poznać bogactwo pomorskiej fauny. Imprezy honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Plebiscyt na czystą gminę

Ogólnopolski plebiscyt na czystą gminę obejmie 2479 gmin w Polsce. Jest on jednym z elementów tegorocznej 22. edycji sprzątania świata – Polska, odbywającej się pod hasłem „Wyprawa-PoPrawa", organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Już od 28 maja 2015 r. można wybierać najczystszą gminę w kraju.

Drzewko za butelkę

Jak zamienić śmieci na sadzonki pięknych roślin? Wystarczy przyjść w sobotę, 18 kwietnia 2015 r., do Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim. Tam za plastikowe butelki typu PET otrzymać będzie można różne drzewka.

Która wieś najpiękniejsza?

Trwa już 22. edycja konkursu Piękna Wieś Pomorska. Tegoroczne zmagania odbędą się w dwóch kategoriach: Wieś i Zagroda, w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja 2015 r.

Oddaj niebezpieczne odpady

Przedstawiamy harmonogram objazdowej zbiórki odpadów niebezpiecznych w Gdańsku na 2015 r., którego koordynatorem i organizatorem jest Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. w Gdańsku. Spełniające kryteria odpady odbierane są nieodpłatnie.

Ekologiczna przygoda z KAMLE

Jesteś młodym, twórczym i aktywnym człowiekiem? Masz głowę pełną pomysłów? Chcesz rozwinąć swoje talenty i pasje? Masz ochotę wpływać na ekologiczny rozwój Kwidzyna? Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedziałeś „tak", weź udział w KAMLE. Do 4. edycji Kwidzyńskiej Akademii Młodzieżowych Liderów Ekologicznych zgłaszać się można do 9 marca 2015 r.

Wielka Gala fundacji Querto

Gala inaugurująca działania fundacji Querto na rzez ekologii i odpowiedzialnej filantropii odbędzie się w czwartek, 5 marca 2015 r., w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Będzie to spotkanie wszystkich darczyńców skupionych wokół nowatorskiego projektu budowlanego na terenie miasta Gdańska. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego.

Obowiązki sprawozdawcze z wytwarzania odpadów

Departament Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego informuje o obowiązkach sprawozdawczych wynikających z przepisów dotyczących gospodarki odpadami oraz o obowiązujących od 1 stycznia 2015 r. nowych rozporządzeniach ministra środowiska.

O miłości wśród… zwierząt

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz z Nadmorską Grupą Fotograficzną zapraszają na wieczór walentynkowy, którego bohaterami będą zwierzęta. A dokładniej sfotografowane zwierzęta, bowiem w sobotę, 14 lutego 2015 r. w budynku muzeum otwarta zostanie wystawa zdjęć pt. „Miłość wśród zwierząt". Wstęp jest wolny.

O czystej wodzie w Kościerzynie

W Kościerzynie, przed Urzędem Miasta, prezentowana jest wystawa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku „Czysta woda i ochrona brzegów morskich. Jak fundusze unijne zmieniły nasz region?". Ekspozycja potrwa do 2 lutego 2015 r.

Inicjatywy Obywatelskie dla Środowiska

Klub Nowodworski ogłasza nabór zgłoszeń na lokalne inicjatywy obywatelskie dla środowiska do zrealizowania w latach 2015-2017. Formularze można przesyłać do 5 stycznia 2015 r.

Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka