Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pomorskie dla zdrowia na plaży w Ustce. Bezpłatne badania dla mieszkańców i turystów

Pomorskie dla zdrowia na plaży w Ustce. Bezpłatne badania dla mieszkańców i turystów

Ludzie na plaży robią badania

To ostatnia szansa w tym sezonie, żeby przebadać się u specjalisty bez kolejek i skierowania. Przychodnia nad morzem będzie otwarta w niedzielę, 13 sierpnia 2017 r. między godziną 10 a 16.

 

Do tej pory w ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia dermatolodzy przebadali prawie 2,5 tys. osób. Kilkadziesiąt z nich skierowano na dalsze badania i konsultacje ze względu na niepokojące zmiany i wyniki kontroli. Jak będzie tym razem?

 

Badania i pokazy w Ustce

Na turystów i mieszkańców na plaży w Ustce będą czekali w niedzielę pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. Wykonają badania pomiaru ciśnienia, poziomu cukru we krwi, poziomu cholesterolu i trójglicerydów. Przez 6 godzin specjaliści będą przeprowadzali też konsultacje dermatologiczne i badania dermatoskopowe zmian skóry pod kątem wczesnego wykrywania nieprawidłowości znamion i czerniaka. Będą również uczyć jak prawidłowo pielęgnować skórę i chronić się w ten sposób przed czerniakiem.

Ponadto pracownicy Szpitala, Słupskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz służb mundurowych ze Szkoły Policji w Słupsku i Wojska Polskiego przygotowali pokazy ratownictwa medycznego. A dla dzieci zorganizowano szereg zabaw z animatorem.

Celem akcji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Szpitali Pomorskich jest promowanie zdrowego i bezpiecznego wypoczynku na słońcu, upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka oraz zachęcanie do regularnych badań.  

Pomorskie dla Zdrowia odbyło się do tej pory na plażach w Gdańsku, Gdyni i we Wdzydzach.

 

Pomorskie dla Zdrowia

  • 13 sierpnia 2017 r., niedziela, godz. 10.00-16.00
  • Plaża Wschodnia (sektor 1)
  • Ustka

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.