Utalentowana skrzypaczka, koncertmistrzyni Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, solistka i kameralistka. Talent muzyczny rozwijała między innymi pod okiem legendarnego wirtuoza skrzypiec Leonida Kogana.
Koncertmistrzyni Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku od 1999 roku; koncertująca skrzypaczka występująca w charakterze solistki z orkiestrami symfonicznymi w kraju i zagranicą. W jej dorobku autorskim znajdują się liczne nagrania płytowe, które osiągnęły status Złotych i Platynowych płyt oraz nagrania ścieżek dźwiękowych do filmów. Od 2016 roku realizuje autorskie programy artystyczne i edukacyjne dla najmłodszych melomanów i pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Baltic Souvenir.
Z okazji upamiętnienia 100-lecia Niepodległości Polski brała udział w prestiżowych wydarzeniach, wykonując fantazję na skrzypce solo i orkiestrę „Vox Amoris” Peterisa Vasksa oraz polonezy Michała Kleofasa Ogińskiego, których światowe prawykonanie odbyło się w Gdańsku. Polonezy zostały zarejestrowane w 2019 roku na płycie CD „Perły Kultury Polskiej”, która upamiętnia muzyczne dziedzictwo polskich kompozytorów.
W swoim dorobku ma laury na prestiżowych międzynarodowych konkursach, między innymi: Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego.
Perły polskiej kultury to autorski projekt skrzypaczki Natalii Walewskiej, który powstał na bazie jej wieloletnich doświadczeń scenicznych i w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku wydawniczego, ze szczególnym uwzględnieniem gustów polskiego odbiorcy.
Wśród dzieł, które znalazły się na płycie „Perły polskiej kultury” są wartościowe miniatury uznanych polskich kompozytorów, od XVIII wieku aż po współczesność. Prawdziwą perłą w repertuarze są trzy polonezy autorstwa Michała Kleofasa Ogińskiego, przekazane Natalii Walewskiej przez Iwo Załuskiego z Ogińskich – prapraprawnuka kompozytora. Iwo Załuski z Ogińskich, choć praktycznie od urodzenia mieszka i tworzy w Anglii, jest zaangażowanym popularyzatorem polskiej muzyki i tradycji.
Polonezy do tej pory nigdy nie były wydane drukiem ani nagrane. Pierwszymi wykonawcami historycznych kompozycji byli: Natalia Walewska – skrzypaczka, wieloletnia koncertmistrzyni orkiestry Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku i znakomity pianista Rafał Lewandowski. Premierowe wykonanie odbyło się 10 listopada 2018 roku w Dworze Artusa w Gdańsku, w ramach uroczystego koncertu z okazji 100-lecia Niepodległości Polski pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Płytę „Perły polskiej kultury” wyróżnia przemyślany dobór repertuaru, walory artystyczne i historyczne oraz wyjątkowy potencjał edukacyjny. Nagrania zawierają również zupełnie nowe kompozycje uznanego współczesnego kompozytora Piotra Salabera oraz słynne miniatury Ignacego Jana Paderewskiego i Henryka Wieniawskiego.