Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/f7785321-c4fb-48bf-bc82-796f0f62f308.jpg Igor Jankowski – Choral Works

Igor Jankowski – Choral Works

Absolwent Akademii Muzycznej w Mińsku (Białoruś), Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Prawie wszystkie spośród napisanych przez niego dzieł były wykonane publicznie w różnych miastach Wschodniej i Zachodniej Europy. Współpracuje z wybitnymi wokalistami, dyrygentami, orkiestrami i muzykami na całym świecie. Ważną rolę w formowaniu jego twórczej osobowości odegrali trzej profesorowie: Dmitryj Smolski, Marek Jasiński oraz Marian Borkowski.

W 2011 roku ukazała się jego pierwsza autorska płyta pod tytułem „A New Size Of Old Traditions”, wydana przez białoruskie wydawnictwo muzyczne VIGMA, a w listopadzie 2012 roku został członkiem Związku Kompozytorów Polskich (Wydział Warszawski). Jest także założycielem i dyrektorem artystycznym Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu, a w 2016 roku został powołany na stanowisko prezesa Fundacji Rozwoju Artystycznego i Współpracy Międzynarodowej MSM UNICUM. W 2018 roku wydał album „Quo Vadis”, w 2019 roku płytę „Choral Works”, a w 2020 roku album „BASTA”.

Na swoim koncie ma wiele zwycięstw w konkursach kompozytorskich oraz odznaczeń państwowych.

Choral Works - okładka

„Choral Works” to pierwszy autorski album artysty, łączący najciekawsze utwory chóralne (przeznaczone na chór mieszany a cappella), napisane na przestrzeni 20 lat jego działalności twórczej. Zawiera 12 kompozycji cechujących się różnorodnością stylów, form i tekstów literackich, utrzymanych w duchu muzyki neotonalnej oraz awangardowej, inspirowanych folklorystycznymi tradycjami państw wschodniej i zachodniej Europy.

Chloral Works - płyta CD

2. Niemen na chór mieszany a cappella do wiersza Jakuba Kołosa

 

3. Pod Twoju miłość na chór mieszany a cappella do tekstu modlitwy prawosławnej

 

4. Dumka na kwartet męski a cappela do wiersza Janki Kupały

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.