Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/9d7d10ac-41cc-47ea-aa73-ee9f40f6d327.jpg Justyna Czarnota (Justa) – Nieoblicza

Justyna Czarnota (Justa) – Nieoblicza

Fot. ze zbiorów AMuz

Wokalistka zespołu ⅚ (pięć szóstych) – grupy studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku śpiewających a cappella utwory pop, jazz i funk.

Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Razem z zespołem ⅚ laureatka między innymi takich konkursów, jak: VIII Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny „Canco Mediterrania” i Międzynarodowy Konkurs Chóralny im. Pau Casalsa w Barcelonie i w Lloret de Mar, Ladies’ Jazz Festival 2019 w Gdyni (Grand Prix) czy V Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere” (Gdańsk 2019). W 2020 roku na rynku muzycznym ukazał się debiutancki album ⅚ z jej udziałem.

Facebook: https://www.facebook.com/56official/

Instagram: https://www.instagram.com/piec.szostych.official/

Wydanie krążka muzycznego ⅚ było wspólnym projektem stypendialnym Justyny Czarnoty i Wiktora Gabora. „Nieoblicza” to debiutancki album ⅚, podsumowujący pracę zespołu od początku jego istnienia. Po wielu koncertach i spotkaniach z publicznością, zespół wybrał utwory, które najbardziej przypadły do gustu słuchaczom i najlepiej łączą się z charakterami wokalnymi jego członków. Znajdziemy tutaj piosenki takich artystów, jak David Guetta, Sia, Maanam czy Stevie Wonder w przepięknych aranżacjach, a także pierwsze autorskie utwory zespołu tj. „Nada Nada” i „Genetical Groovin”.

Sześcioro wokalistów, wykorzystujących technikę śpiewu a capella i vocal play oraz trzech instrumentalistów w 12 niezwykłych kompozycjach – tak w skrócie można opisać „Nieoblicza” ⅚. Debiutancka płyta zespołu ma szanse trafić w gusta wielu miłośników muzyki, niezależnie od wieku czy upodobań muzycznych.

Prześliczna wiolonczelistka (Skaldowie) – ⅚ cover

 

Waiting all night (Rudimental ft. Ella Eyre) – ⅚ cover

 

Titanium (David Guetta ft. Sia) – a capella cover by ⅚

 

„Nieoblicza” ⅚ – koncert premierowy

 

„Nieoblicza” by ⅚ on Spotify

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.